Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Microsoft Xbox One X

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
marinescualex87

marinescualex87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.02.2012
buna seara...
va rog frumos sa ma ajutati cu niste pareri sfarturi.
doresc sa achizitionez  aceasta consola pentru jocuri 4k ...dar aceasta consola va fi conectata la un montior 4k ,am ajuns la varianta de monitor pentru ca nu gasesc in comert tv diagonala 80 cm 4k doar peste 100 si din cauza spatiului redus am ajuns la varianta de monitor 4k.
va rog frumos sa imi spuneti daca s-ar putea conecta xbox-ul la monitor si va reda in 4k?nu o sa am probleme gen sa nu pot seta rezolutia sau sa nu imi reda pentru costul de  achizitie va fie destul de mare.monitorul si consola.
jocurile  de pe consola xbox one funcioneaza pe  Xbox One X sau va trebuie sa imi i-au separat alte jocuri pentru consola noua
o seara frumos
va multumesc

#2
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Din moment ce monitorul este 4k, nu vei avea probleme.
Vei putea de asemenea sa joci inclusiv pe un FHD si iti va redimensiona rezolutia.
Oricum, vezi ca jocurile respective (sau ma rog... majoritatea) nu sunt 4k nativ, ci face upscaling. E un fel de scarpinat cu mana stanga la urechea dreapta...

 marinescualex87, on 17 ianuarie 2018 - 00:14, said:

jocurile  de pe consola xbox one funcioneaza pe  Xbox One X sau va trebuie sa imi i-au separat alte jocuri pentru consola noua
Da, functioneaza.

Edited by AndyM, 17 January 2018 - 01:18.


#3
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009
Jocurile care au pe carcasa scris 4K și HDR merg in 4K și aproximativ 60 FPS. Găsești pe YouTube clipuri in care se măsoară rezoluția și FPS-urile in comparație cu PS4 Pro. Unele au fpsuri mai mari pe Xbox One x altele pe PS4 Pro.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 marinescualex87, on 17 ianuarie 2018 - 00:14, said:

...dar aceasta consola va fi conectata la un montior 4k ,am ajuns la varianta de monitor pentru ca nu gasesc in comert tv diagonala 80 cm 4k doar peste 100 si din cauza spatiului redus am ajuns la varianta de monitor 4k.
va rog frumos sa imi spuneti daca s-ar putea conecta xbox-ul la monitor si va reda in 4k?nu o sa am probleme gen sa nu pot seta rezolutia sau sa nu imi reda pentru costul de  achizitie va fie destul de mare.monitorul si consola.
va multumesc
Monitorul e chiar putin mai bun decat un TV, fiindca la TV intervine de cele mai multe ori procesarea imaginii, care adauga input lag. Input lag-ul se poate diminua daca TV-ul permite trecerea in game mode, dar nu e eliminat complet.

 AndyM, on 17 ianuarie 2018 - 01:06, said:

Din moment ce monitorul este 4k, nu vei avea probleme.
Vei putea de asemenea sa joci inclusiv pe un FHD si iti va redimensiona rezolutia.
Oricum, vezi ca jocurile respective (sau ma rog... majoritatea) nu sunt 4k nativ, ci face upscaling. E un fel de scarpinat cu mana stanga la urechea dreapta...
Foarte multe jocuri de Xbox ruleaza sau vor rula nativ (cu update) la rezolutie 4k pe Xbox One X, in timp ce pe PS4 Pro vor rula doar cu scalare. Asta e din cauza ca CPU-ul si GPU-ul de pe One X ruleaza la frecvente mai mari decat cele de pe PS4 Pro, si de asemenea are un plus de memorie grafica ce ajuta la afisarea texturilor mai detaliate.

#5
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Am citit pe undeva ca pe Xbox one X ar functiona si jocurile pentru xbox 360. Poate cineva sa confirme?

#6
nolf2

nolf2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 23.11.2005
Da, merg, dar nu toate.
Din ce am citit pe net, daca introduci un joc de 360 in ONE, consola cere un  update gratuit si se descarca jocul din libraria MS.
Am incercat acum cu 4 discuri de 360 si doar HALO4 functioneaza, Tomb Raider, Spiderman, Need For Speed Rival nu merg.

#7
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@cristip20: jocurile pe care le-ai mentionat exista si pe xbox360 si pe ONE.
Deci, e logic ca nu o sa mearga varianta de 360 in one. De ce sa faca jocul respectiv de 360 compatibil, cand oricum exista versiunea pentru xbox one?

#8
nolf2

nolf2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 23.11.2005
@Paranoir
Eu am incercat cu discuri de 360 introduse in XBOX ONE, din cele de mai sus, doar discul HALO4, care e pt XBOX 360, functioneaza pe XBOX ONE.
Stiu ca cele mentionate de mine exista si pt ONE, doar am raspuns intrebarii colegului @Clovis.

 Paranoir, on 18 martie 2018 - 11:59, said:

... De ce sa faca jocul respectiv de 360 compatibil, cand oricum exista versiunea pentru xbox one?
HALO4  pt 360 e compatibil, la intrebarea asta, cred, poate iti raspunde Microsoft.

#9
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Ca sa numai deschid alt thread dedicat acestui model de consola , voi intreba/cere un sfat aici

Detin cont de uk la Xbox Live Gold de 1 an si EA Access tot 1 an cu expirare luna viitoare si as dori sa stiu
Daca eu platesc lunar acel ab Xbox Pass trebuie doar sa am contravaloarea celor doua ab ( xbox live gold si ea access ) pe card si isi vor lua ei automat contravaloarea viitoarelor ab
Sau trebuie din nou sa cumpar eu din alte surse cele 2 ab si sa reintroduc noile seriale/key in contul deja existent
Va intreb pt ca e prima oara cand sunt intr-o astfel de situatie si nu stiu cum trebuie procedat cel mai bine pt a prelungi automat cele doua ab existente in prezent

#10
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Cel mai bine vanezi oferte pentru ambele de pe diverse site uri si iesi mai bine decat taxa lunara.

#11
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Iata si prezentarea oficiala CES 2019 pt HDMI2.1 , xox-ul fiind singura consola de la noi care suporta noua magistrala la 48Gbps - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/O_7_MsGpcm0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pe cand la concurenta ?

#12
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Damon Baker a parasit Nintendo si a devenit noul sef de portofoliu la Microsoft pentru Xbox!

Edited by breitner, 29 January 2019 - 16:34.


#13
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Cei de la divizia xbox/microsoft au avut un comportament agresiv anul asta, acaparand firme si oameni din domeniu, arata bine viitorul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate