Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Intrebare Scoala Profesionala

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Exista binenteles exceptia care intareste regula. De ex. :

Un individ care are o capacitate intelectuala iesita din comun, a fost grav bolnav.
Din aceasta cauza, nu s-a putut prezenta la examenul de capacitate, deci nu a putut sa se inscrie la liceu, ajungand la o scoala profesionala.
Printr-o minune, s-a vindecat.
Merge la ministerul educatiei si invatamantului, face o petitie, atasaeaza acolo cele 4 medalii olimpice obtinute la concursurile internationale scolare, actele medicale din care sa reiasa grava sa problema de sanatate, accepta sa dea si sa promoveze toate examenele necesare de diferenta, demaonstreaza ca el este de fapt un geniu si obtine o imatriculare exceptionala la ce liceu vrea muschiul sau.
daca nu in Romania, atunci in USA.

Edited by OPEDI, 18 January 2018 - 15:33.


#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,324
  • Înscris: 01.12.2001

 OPEDI, on 18 ianuarie 2018 - 15:32, said:

Din aceasta cauza, nu s-a putut prezenta la examenul de capacitate, deci nu a putut sa se inscrie la liceu, ajungand la o scoala profesionala.
Se numeste Evaluare Nationala.
Cred ca se poate inscrie la liceu si fara EN. Au fost medii de admitere la liceu si de 4.

#21
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
posibil, in ziua de astazi nu ma mai mira absolut nimic.
Stiu doar ca pe "vremea" mea, existau examene.
Treapa  I, treapta a 2-a, bacalaureat intr-o singura sesiune, admitere in invatamantul superior, etc.
La scoala profesionala ajungeau cei care frecau menta.

Edited by OPEDI, 18 January 2018 - 15:55.


#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,324
  • Înscris: 01.12.2001
Anul trecut a dat fiul meu EN.
Insa la Scoala profesionala s-a dat examen, pt ca erau mai multi doritori decat locuri.
Cei ce au "picat" la profesionala, au intrat la ... Mate-Info. E de rasul-plansul.

#23
geofili2006

geofili2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.08.2009
Salut! Imi cer scuze pentru ca nu am postat unde trebuie,dar am si eu nevoie de o lamurire,cum ar  fi ca am terminat liceul si vreau sa dau la alt profil din alt liceu se poate??

#24
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,324
  • Înscris: 01.12.2001
Nu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate