Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Intrebare abonament / cartela RCS RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Am nevoie pentru cineva din tara de o modalitate de-a fi sunat (adica ori o cartela ori un abonament cat mai ieftin fara minute incluse fara net, cel mai de baza).

De preferinta in aceasta retea, dar daca nu exista o sa ma uit si la concurenta.

Am vrut sa ma uit pe site-ul lor, dar cred ca nu vad bine, RCS RDS denumeste optiunile Hipsterova / Diva / Bogatinov / Deluxovici / Dinerovich, respectiv Bashtanov?!? Adica te duci intr-o reprezentanta RCS RDS si zici ca vrei optiunea Bashtanov?!?

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostHamdoulillah, on 16 ianuarie 2018 - 21:43, said:

Am vrut sa ma uit pe site-ul lor, dar cred ca nu vad bine, RCS RDS denumeste optiunile Hipsterova / Diva / Bogatinov / Deluxovici / Dinerovich, respectiv Bashtanov?!? Adica te duci intr-o reprezentanta RCS RDS si zici ca vrei optiunea Bashtanov?!?

Binenteles....
Niciodata nu am inteles marketingul grobian a celor de la RCS&RDS... care e publicul tina, mai concret cine pune botul la acele personaje de basm...

#3
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Poate fi baluba'v....cît e 4 ab/10$....all inclusive

#4
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Abonament(e) DON - ăsta e răspunsul! Pe voce sunt OK! :)

View Postrosix, on 16 ianuarie 2018 - 21:57, said:



Binenteles....
Niciodata nu am inteles marketingul grobian a celor de la RCS&RDS... care e publicul tina, mai concret cine pune botul la acele personaje de basm...
Grobian? Deloc! În afara "tiparelor"? Amuzant? Da și iarăși da! 😂

Bine, înainte de abonament, testezi cu un prepaid pe care , ulterior, îl poți transforma în abonament!
Alege Bashtanov! 😜😂😂😂

#5
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View Postrosix, on 16 ianuarie 2018 - 21:57, said:

Binenteles....
Niciodata nu am inteles marketingul grobian a celor de la RCS&RDS... care e publicul tina, mai concret cine pune botul la acele personaje de basm...

View Postsarac.lipit, on 16 ianuarie 2018 - 22:26, said:

Poate fi baluba'v....cît e 4 ab/10$....all inclusive

View PostDieselCRDI, on 16 ianuarie 2018 - 23:17, said:

Abonament(e) DON - ăsta e răspunsul! Pe voce sunt OK! Posted Image


Grobian? Deloc! În afara "tiparelor"? Amuzant? Da și iarăși da! ��

Bine, înainte de abonament, testezi cu un prepaid pe care , ulterior, îl poți transforma în abonament!
Alege Bashtanov! ��������
Avand in vedere reclamele cu puscariasi in care joaca chiar directorul de marketing... in fine, nu m-am prea lamurit daca nu e f greu sa-mi dati un link, dar parca tot nu-mi vine a crede, baluba ii zice?!? parca era un banc pe vremea lu' ceashca.

#6
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
http://www.rcs-rds.r...elefonie-mobila

http://www.rcs-rds.ro/prepaid/home.php

Probabil, ar trebui să testezi cu asta http://www.rcs-rds.ro/prepaid/diva.php


#7
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 11.08.2009
Si totusi ce cauta aceste discutii referitoare la Digimobil pe aria retelei fixe ? Daca nu va place politica de marketing a Digi mobil  luati o cartela de la alta retea (Orange , Vodafone  ,Telekom , ....) .

#8
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View PostHamdoulillah, on 16 ianuarie 2018 - 21:43, said:

Adica te duci intr-o reprezentanta RCS RDS si zici ca vrei optiunea Bashtanov?!?
Cumperi cartela din centrele lor cu un credit initial si activezi o optiune urmand pasii de la *110# . La ei trebuie sa mergi doar sa bagi credit pe cartela. Daca esti o persoana care esti sunata de persoane din reteaua Digi Mobil si vrei sa ai numar si posibilitatea sa suni in aceasta retea, optiunea Diva este de ajuns, ai 200 de minute in retea/nationale timp de 3 luni cu 2 euro credit valabil 3 luni. Ai si ceva internet acolo vreo 2 GB da' ai grija ca nu este net in 4G. Personal am observat ca viteza in 3G de pe cartela este mai buna decat viteza pe abonament cand este in reteaua 3G (la mine este 6/3 Mbps la cartela cu 4/2 Mbps la abonament), iar in 4G scot undeva in medie la 20/8 Mbps

Edited by pascali_daniel, 17 January 2018 - 07:33.


#9
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Ok multumesc frumos pentru raspuns, cred ca e mai clar acuma. Dar am vazut ca si cartelele alea au o valabilitate redusa, sau e vorba de validitatea optiunii. Adica ce vreau sa spun, trebuie musai sa incarci cartela aia din vreme in vreme ca sa nu devina invalida, sau daca vrei doar sa fii sunat poti sa traiesti foarte bine cu 0 credit?

#10
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
macar o data la 9 luni trebuie sa dai un ban pt prelungirea :validitatii"

#11
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Ok, asta vroiam sa stiu. Doar in Elvetia am intalnit cartele fara obligativitatea de-a le reincarca, dar la un moment dat chestiune de ani expirau totusi. Multumesc tuturor care mi-au raspuns!

#12
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View Posttenie5022, on 17 ianuarie 2018 - 07:18, said:

Si totusi ce cauta aceste discutii referitoare la Digimobil pe aria retelei fixe ? Daca nu va place politica de marketing a Digi mobil  luati o cartela de la alta retea (Orange , Vodafone  ,Telekom , ....) .
Imi cer scuze, era tarziu cand am postat, nu mi-am dat seama ca n-am postat in sectiunea care trebuie. Daca vreun moderator poate muta topicul in sectiunea corecta, ii multumesc anticipat. Da absolut corect abia acum am vazut ca am postat in RCS  RDS si nu in Digi Mobil. Avand persoana respectiva abonament la RCS RDS si un telefon mobil primit in cadrul abonamentului, pentru mine era acelasi lucru. Deci repet mea culpa.

Cat priveste politica de marketing, nu e vorba de placere / neplacere, mi se parea pur si simplu incredibila alegerea facuta. O mirare si atat.

Edited by Hamdoulillah, 17 January 2018 - 11:49.


#13
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Oricum ai da-o, in Romania cel mai ieftin este Digi Mobil
Lista de mai jos este valabila pentru 2017 – telefonie mobila

Attached Files



#14
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Multumesc, m-ai lamurit bustean! Deci exista abonamentul asta Optim 2 (nu e gen hipsterova etc.)

http://www.rcs-rds.r...i_mobil_optim_2

E exact ce cautam, inca o data mii de multumiri! (NELIMITAT minute in reteaua Digi (mobil si fix))

Edited by Hamdoulillah, 17 January 2018 - 12:37.


#15
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Ca abonament, cel mai convenabil este DON
http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat


Pentru siguranță, încearcă o cartelă prepaid, mai întâi (dar nu ar trebui să fie probleme pe voce)!

#16
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Dupa cum spuneam in principal va fi folosit pentru comunicatii intra retea, dar uite acuma vad ca la DONul asta :) exista optiunea asta de sunat pe fix in strainatate si n-as vrea sa intre la idei si sa ma sune prea des! :) Once again, muchas gracias! :)

#17
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

View PostHamdoulillah, on 17 ianuarie 2018 - 12:33, said:

Multumesc, m-ai lamurit bustean! Deci exista abonamentul asta Optim 2 (nu e gen hipsterova etc.)

http://www.rcs-rds.r...i_mobil_optim_2

E exact ce cautam, inca o data mii de multumiri! (NELIMITAT minute in reteaua Digi (mobil si fix))

Cu multa placere
DA - nu exista nimic de genul hipsterova sau mai stiu eu cum iar Digi Mobil (sau fix), asa cum spuneam, ofera cele mai ieftine abonamente din Romania

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate