Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce limbaje trebuie sa stiu pentru a crea o aplicatie pentru android tip shop mobile?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Gabelll

Gabelll

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2018
Am mai citit comentariile altora de pe forum si am vazut ca unii isi cauta cursuri platitecu profesori etc....dar in mare am auzit ca pentru a crea o aplicatie de android trebuie sa stiu limbajul java pe care am gasit o aplicatie pe telefon gratiuita si pot invata linistit de pe ea, doar ca am deschis is alte tipuri de limbaje cum ar fiiPython 3,SQL....si acum sunt un pic in ceata si nu stiu daca trebuie sa invat cam tot ce este pe aplicatia asta sau daca ar mai trebui sa mai caut si nu stiu daca imi mai trebuie si alte tipuri de limabeje pe langa acesta de Java.

#2
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Ce ar trebui să facă aplicația respectivă? Că s-ar putea să ai nevoie și de interfață web și baze de date.

#3
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017
Învață de pe aplicație, dar scrie și cod. :)

Dacă e primul tău contact cu programarea, ia limbajele pe rând, joacă-te cu ce-ai învățat și citește la ce folosește fiecare.

#4
Gabelll

Gabelll

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2018

 tavitu, on 16 ianuarie 2018 - 21:22, said:

Ce ar trebui să facă aplicația respectivă? Că s-ar putea să ai nevoie și de interfață web și baze de date.
o aplicatie shop mobile cum ar fii Emag,altex etc

 A10Warthog, on 16 ianuarie 2018 - 21:42, said:

Învață de pe aplicație, dar scrie și cod. Posted Image

Dacă e primul tău contact cu programarea, ia limbajele pe rând, joacă-te cu ce-ai învățat și citește la ce folosește fiecare.
oricum asta aveam de gand sa le invat pe rand una cate una dar vreau sa stiu cam care ar fii acele limbaje

#5
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017
Ia de-aici, e fix ce trebuie: https://eu.udacity.com/courses/android

#6
Gabelll

Gabelll

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2018

 A10Warthog, on 16 ianuarie 2018 - 21:49, said:

Ia de-aici, e fix ce trebuie: https://eu.udacity.com/courses/android
mersi

#7
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Gabelll, sincer consider ca ai gresit abordarea daca tu vrei sa folosesti o aplicatie pentru a vinde produse cum ar fi un magazin online.
Daca insa vrei sa faci o aplicatie Android care sa aiba vanzare de doar articole specifice acelei aplicatii, adica "in-app purchase", atunci intr-adevar trebuie sa inveti sa programezi in Java pentru a dezvolta aplicatii Android. Spre exemplu majoritatea jocurilor ofera posibilitatea de a cumpara "timp" sau "unelte" pentru a merge mai repede la alt nivel, aceste tipuri de aplicatii ofera "in-app purchase". Insa aplicatii cum e cea de la eMag de fapt e un fel de "browser" ce se foloseste de paginile web ce exista pe un server.
In cazul in care doresti sa vinzi de toate folosind Android-ul, sfatul meu e sa studiezi despre PHP, MySQL si in special despre HTML Responsive Web Design

Asadar, ce doresti de fapt tu sa faci?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate