Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Schema amplificator Audi A5 (8T0 035 223 T)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
bogdandumitrascu

bogdandumitrascu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.02.2014
Cunoaste cineva schema de la un amplificator de pe un audi A5?Are urmatorul cod 8T0 035 223T. A facut un condens si nu se mai aude bine.Am 2 tranzistori mosfeti arsi, dar mai am ceva asemanator cu tranzistorii, pe care nu scrie nimic.Gasesc ceva ajutor?Multumesc frumos!

Edited by bogdandumitrascu, 16 January 2018 - 16:28.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu a făcut condens. Așa sunt gândite să ajungă apă în ele.
Se schimbă. Cu unul cu același cod. La care se face codare parcă (sau împerechere). Degeaba schimbi piesele că apa aia a stricat mai mult.

După ce îl schimbi / sau repari:

After repair we strongly advise fitting cover 8T0 863 681 you will also need 4B0 863 907A 01C which is the three plastic expanding rivets. Cost of this from Audi is approx £25 – we also coat the entire circuit board with a strong epoxy resin coating to further protect the unit as standard – this will not make it entirely waterproof but will protect it from the elements to a certain degree.

http://boserepairexp...lifier-repairs/

Edited by exceswater, 16 January 2018 - 16:39.


#3
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

 bogdandumitrascu, on 16 ianuarie 2018 - 16:27, said:

Cunoaste cineva schema de la un amplificator de pe un audi A5?Are urmatorul cod 8T0 035 223T. A facut un condens si nu se mai aude bine.Am 2 tranzistori mosfeti arsi, dar mai am ceva asemanator cu tranzistorii, pe care nu scrie nimic.Gasesc ceva ajutor?Multumesc frumos!
Sanse mici sa-l repari , din cauza apei apar coroziuni in placa multistrat cu intreruperi de circuit , eu din 4 nu am recuperat decit 1
Bineinteles ca schema nu e publica  si nu ai sa o gasesti ( e vorba de un patent )

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Altul cu același cod, făcut virgin, împerecheat.
Dacă ești din Oltenia, te pot îndruma undeva unde sunt șanse să aibă, și să te poată ajuta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate