Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

sfat alegere laptop gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Rushmeplsnow

Rushmeplsnow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.01.2018
Vreau sa achizitionez un laptop gaming si poate ceva useri ma pot ajuta in a lua decizia cea mai buna.pun accent pe partea de racire si noise (stiu ca toate laptopurile gaming au problrma asta) dar sa fie in parametri acceptabili,nu accept laptopuri care fac throttling ,freezuri.deci ca si variante as avea : Hp omen 17 an002na (gtx 1060 6gb ssd 128 display la 120 hz.etc) clevo 670rs (de la novatech) si un MSI Stealth Pro GS73VR 7RF. As dori ceva pareri cu pro si contra din partea unor cunoscatori pe partea de laptop referitoare la modelele respective ,m am documentat am citit reviewuri si inca nu m am decis .ms anticipat

#2
andreich2

andreich2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.05.2016
Vezi ca gasesti si pe piata din Romania Clevo. Recomandarea merge catre PA71 care e bine construit (carcasa dar si sistem de racire) cu sanse mici de throttling

#3
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
de trebe sa fie laptop ?
o sa te joci pe banca in parc ?

#4
Rushmeplsnow

Rushmeplsnow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.01.2018
Pentru ca tre sa fie portabil si se vinde mai usor pe viitor in caz de upgrade plus nu ocupa mult spatiu. Si ca idee nu am pus modelele in start de dragul de a le pune,le pot achizitiona la un pret sub piata deci dintre cele enumerate as dori sa cumpar.astept pareri concrete.

#5
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Daca e de ales doar din modelele respective, cumpara Clevo P670RS. Motiv: GTX1070 vs GTX1060 la celelalte 2. Inteleg ca vrei pentru gaming, asa ca diferenta inte placile grafice o sa fie factorul decisiv.

#6
Rushmeplsnow

Rushmeplsnow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.01.2018
Ma intereseaza si racirea sunt foarte multe modele cu probleme de racire prwfer un laptop cu un 1060 si cu racire ok decar unul cu placa 1070 ce fave throttle cam asta e ideea de aia am nevoie de ajutor.

#7
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Nici unul din cele 3 nu face throttle, it pui prea multe probleme. La capitolul racire, oricare din cele 3 se comporta decent, dar intr-adevar, un laptop cu GTX 1070 se incalzeste putin mai mult.

Eu am un model cu GTX 1070, cumparat exact acum un an (Clevo P670HS-G). Temperaturile in sesiuni lungi de jocuri sunt intre 60 si 90 de grade (CPU) si 50-70 de grade (GPU), cu ventilatoarele la 50-60%. Pentru performanta de 35-40% in plus fata de un GTX 1060, merita cateva grade in plus.

Nu am avut nicio problema cu el, e facut sa suporte temperaturi mai ridicate.

Edited by pexCom, 17 January 2018 - 12:02.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate