Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Durere cap cauzata de casti

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
Salutare , am si o problema  : aproape orice model de casti over-ear/on-ear folosesc dupa aproximativ 15min incepe sa ma ia o durere de cap urmata de o ameteala usoara. Am vazut pe internet ca problema asta ar exista  la multe persaone si ar fi cauzata de faptul ca pun castile pe partea moale a capului ...e adevarat ?Se plangea cineva de problema asta la o pereche de HD800 si ca ar fi ok sa fie tinute putin mai pe spate ,spre ceafa.
Ce parere aveti ? Vreau sa stiu daca fac eu ceva gresit sau sa fac retur la perechea de casti recent cumparata

Edited by chiri091, 15 January 2018 - 23:42.


#2
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
asculti la volum ridicat?

#3
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
problema poate fi cauzata de ear pads. te-or strange de urechi dupa vreo 15 minute.

#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Poate ai o problema medicala , ti-ai pus intrebarea asta ? Mai iesi din casa si fa o vizita la ORL .

Edited by Baxon, 15 January 2018 - 23:56.


#5
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
raspunsul la intrebarea ta se numeste tinitus.

Simptomele tinitusului includ auzirea unor zgomote care mimează:
• zumzete;
• ţărăituri;
• clicuri;
• fluierături;
• zăngănituri;
Simptomele ce pot însoţi tinitusul:
• Scurgeri sau secreţii auriculare;
• Ameţeală sau vertij;
• Otalgie (durere auriculară) sau senzaţie de ureche plină;
• Febră;
• Cefalee;
• Stare generală alterată, letargie;
• Eritem (roşeaţă), căldură locală, edem (tumefacţie, umflare).

Edited by zyppster, 16 January 2018 - 00:13.


#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

 chiri091, on 15 ianuarie 2018 - 23:37, said:

Salutare , am si o problema  : aproape orice model de casti over-ear/on-ear folosesc dupa aproximativ 15min incepe sa ma ia o durere de cap urmata de o ameteala usoara. Am vazut pe internet ca problema asta ar exista  la multe persaone si ar fi cauzata de faptul ca pun castile pe partea moale a capului ...e adevarat ?
Nu cred, pilotii stau gramada cu castile pe urechi over ear large cup si nu-i dor. Trebuie gasita cauza la tine, sursa de semnal e aceeasi sau te doare si daca tii castile fara sa pui nimic la ele ?

Edited by andreic, 16 January 2018 - 00:11.


#7
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
O intrebare buna , n-am avut curiozitatea sa le incerc ca si accesoriu. O  sa incerc asta si revin cu un raspuns

Edited by chiri091, 16 January 2018 - 00:15.


#8
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,216
  • Înscris: 06.01.2007
Nici mie nu-mi prea place sa ascult la casti, daca ascult mult incepe sa ma doara urechile, ce-i drept nu doar dupa 15 minute, dar daca le tin 4 ore, ma cam deranjeaza.
Am HD485, dar cu alte casti patesc si mai rau.

Edited by Dany_Darke, 16 January 2018 - 19:55.


#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005

 chiri091, on 15 ianuarie 2018 - 23:37, said:

Salutare , am si o problema  : aproape orice model de casti over-ear/on-ear folosesc dupa aproximativ 15min incepe sa ma ia o durere de cap urmata de o ameteala usoara. Am vazut pe internet ca problema asta ar exista  la multe persaone si ar fi cauzata de faptul ca pun castile pe partea moale a capului ...e adevarat ?Se plangea cineva de problema asta la o pereche de HD800 si ca ar fi ok sa fie tinute putin mai pe spate ,spre ceafa.
Ce parere aveti ? Vreau sa stiu daca fac eu ceva gresit sau sa fac retur la perechea de casti recent cumparata
problema majora este ca 'urechile' fac parte din mecanismul care ne ofera echilibru,
descrie aceste 15 minute pana apare durere de cap si ameteala ... jocuri / muzica Posted Image ?
durerea de cap poate veni de la ochi .. nu strica un control ORL

#10
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Si pe mine ma doare capul daca iau o pereche noua de casti overhead dar eu dupa un anumit timp.. o saptamana, doua ma obisnuiesc cu ele si nu ma mai doare capul chiar daca le-as purta si 24 de ore pe zi. Pana se lasa castile pe forma capului intr-adevar pun presiune, dar dupa nu am probleme.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate