Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Infectie urinara recidiva

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ioanbondar

ioanbondar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.01.2018
Acum un an jumate  am facut un tratament cu diclotard si urisan pt o infectie urinara.Au disparut durerile si acum a revenit dureea.Mi-au mai ramas aceleasi medicamente cam jumate de cutie din fiecare,le pot lua ca atunci fara sa merg la medic?

#2
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

 ioanbondar, on 15 ianuarie 2018 - 21:35, said:

Acum un an jumate  am facut un tratament cu diclotard si urisan pt o infectie urinara.Au disparut durerile si acum a revenit dureea.Mi-au mai ramas aceleasi medicamente cam jumate de cutie din fiecare,le pot lua ca atunci fara sa merg la medic?
Nu
Mai intai te duci si faci urgent o urocultura , dupa ceri tratament.

#3
Iondepedeal2018

Iondepedeal2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.12.2017
am si eu probleme similare...

#4
ioanbondar

ioanbondar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.01.2018

 Iondepedeal2018, on 15 ianuarie 2018 - 22:01, said:

am si eu probleme similare...
ai luat ceva medicamente?

#5
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

 ioanbondar, on 15 ianuarie 2018 - 22:16, said:

ai luat ceva medicamente?
Bai, voi intelegeti ????#
A lua medicamente dupa ureche pt o infectie , nu face alceva decit sa ramaneti cu ea pe veci, indiferent daca  dupa ce va desteptati voi  s-ar putea sa nu mai existe un tratament  valabil in cazul vostru
Un antibiotic se recomanda dupa o analiza corecta in cazul de fata , urocultura

#6
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

 ciine, on 15 ianuarie 2018 - 23:14, said:

Bai, voi intelegeti ????#
A lua medicamente dupa ureche pt o infectie , nu face alceva decit sa ramaneti cu ea pe veci, indiferent daca  dupa ce va desteptati voi  s-ar putea sa nu mai existe un tratament  valabil in cazul vostru
Un antibiotic se recomanda dupa o analiza corecta in cazul de fata , urocultura

e adevarat ce zici dumneata, dar si doctoriidau tot dupa ureche. foarte putini fac analize.

#7
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Du-te la medic ca ai depuneri in rinichi de acolo iti apar durerile si infectiile, cat mai poti daca vrei sa-ti fie salvat rinichiul/rinichii

Edited by pascali_daniel, 16 January 2018 - 08:25.


#8
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
medicina lu' peste prajit. daca vrei sa iti scoti un rinichi, da, mergi la medic. altfel...
asculta sfatul meu.
bea mai multa apa, vreo 3 l pe zi, trebuie sa mananci si sare mai multa, ca elimini minerale. sare bruta de zacamant (bolovani macinati).
mai adaugi la apa asta si zeama de la o lamaie.

Edited by rich1974, 16 January 2018 - 08:49.


#9
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Mergi la un centru de analize cu borcanelul cu urina si fa o analiza-urocultura +antibiograma=~40 lei.In functie de rezultatele antibiogramei poti lua tratament linistit.Degeaba mergi la un medic ,fie el si urolog,daca nu faci aceasta analiza.
Avand ceva probleme cu un rinichi,am invatat ca atunci cand ma prezentam la urolog sa am rezultatul uroculturii la mine.
Pt ca analiza sa fie corecta,nu trebuie sa iei antibiotice cu cel putin 1 saptamana inainte de aceasta,altfel este posibil ca rezultatul sa nu fie tocmai corect.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate