Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Capsule refolosibile pentru espressor Tassimo...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
am vaut la servici doua Saeco Poemia, unul face o zeama de cafea iar la celalat se infigea lingurita in cafea de cat de tare iesea (tare si tare buna).

#20
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ce se infigea ? Ai vaut ? Ce e aia ?

#21
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 14.03.2009
Va mulțumesc mult tuturor pentru răspunsuri; baftă în tot ceea ce faceți.

#22
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
pe scurt: tassimo mi se par cele mai greu de reincarcat.

#23
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011
Da asa e,oricum poti face.cafea prin infuzie,ai nevoie de un cod de bare,iei discul galben si il aplici peste el.

#24
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006

 murilexix, on 17 ianuarie 2018 - 14:20, said:

Va mulțumesc mult tuturor pentru răspunsuri; baftă Ă®n tot ceea ce faceți.

Adica la paruiala 😀 -  ca mai e un front deschis.  Ba-i cu e-euri,  ba fara,  ba ca a mea e mai dulce si aromata... Ia trceti fraților  la Nechezol... Si cafea de cicoare...

#25
sociala

sociala

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 06.01.2019

 misike1, on 16 ianuarie 2018 - 12:06, said:


Si eu am aparat cu capsule Tchibo de vreo 2 ani, eu reumplu capsulele dar nu mai pun si folia de aluminiu, e pierdere de timp, functioneaza perfect si asa.
cumparand capsule incompatibile pentru tchibo-aparat cu perforator pe orizontala-(de ex-capsula Jacob care are camerå dubla si filtru folie)-am testat doua tehnici de recuperare capsule-capsula mica brown cooning de la Lidl-introduså in carcasa capsula originala -fiind micå aluneca in cuva de colectare,-cafea acceptabila dar a trimis cu jetul de preparat si pulberi fine-Alta operatiune-am reincarcat carcasa capsulara-filtru-baza+cafea capsula jacobs-capac filtru si am ermetizat cu folie alimentara toata capsula,atat cat sa poatå intra optim in spatiu de fixare- pentru a realiza tehnica sub presiune de preparare.Fiind preparat special si aromele specifice au fost servite la cescuta fara a se pierde.-Samt capsule reincarcabile si cafea speciala in vrac pentru ele,dar nu stiu care sant compatibile-scrie ca cele de la dolcevita ar fi-https://www.google.com/search?q=capsule+reincarcabile&newwindow=1&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjNhvCSibThAhXJR5oKHdjaDT8Q_AUIDigB&biw=1366&bih=672

#26
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011
https://www.ecocapsu...le-tassimo.html
A incercat cineva?

#27
logofatul

logofatul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.02.2019
salut tuturor
eu am primit un aparat tchibo cafissimo cu pastile,dupa ce am terminat cele doua seturi de pastile primite le-am reincarcat cu cafea prospat prajita si macinata de la o prajitorie din cluj,cafeaua mi-au macinat-o cat mai fin cu putinta si am presat-o in pastila.
vreau sa va zic,cafeaua originala din pastile sa se ascunda.cu cafeaua pusa de mine iese ceva divin,foarte aromata si gustoasa!

#28
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011

 logofatul, on 31 decembrie 2019 - 10:35, said:

salut tuturor
eu am primit un aparat tchibo cafissimo cu pastile,dupa ce am terminat cele doua seturi de pastile primite le-am reincarcat cu cafea prospat prajita si macinata de la o prajitorie din cluj,cafeaua mi-au macinat-o cat mai fin cu putinta si am presat-o in pastila.
vreau sa va zic,cafeaua originala din pastile sa se ascunda.cu cafeaua pusa de mine iese ceva divin,foarte aromata si gustoasa!
Ce model ai? Cum anume le umpli?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate