Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Xiaomi Romania - Sibiu (?)

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu stiu unde sa postez stirea si ...
Xiaomi magazin la Sibiu !

Quote

Xiaomi deschide primul magazin în România. Va fi la Sibiu
[...]Xiaomi România a anunțat pe pagina sa oficială de Facebook că va deschide oficial în țara noastră primul magazin fizic. Unitatea urmează să funcționeze chiar la Sibiu și a fost anunțată și adresa magazinului.
Mai exact acesta este amplasat pe strada Tribunei la numărul 3. Deocamdată nu s-au oferit prea multe detalii, iar comunicarea cu administratorii paginii se face dificil, pentru că aceștia folosesc pentru răspunsurile la solicitări robotul de traducere de la Google.[...]

mesaj editat de ciubex:
Deoarece nu exista un canal oficial prin care sa fie confirmata acesta stire am adaugat in titlu: (?)

Edited by Ciubex, 16 January 2018 - 14:24.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006
Dau dovada de inteligenta si viziune.
Nota 10.
Sunt curios de comentariile acelor vocali care infiereaza "chinezariile" in general si de care forumul nu duce lipsa Posted Image

#3
AlexStefan10

AlexStefan10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 04.10.2015
Cand vad e-mail de contact gen [email protected]... isi pierde toata credibilitatea pagina aia de Facebook.

Totusi, poate nu s-au pus la punct cu toate cele si e pe bune.

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Pagina oficiala pare a fi: xiaomiromania.com, dar este inca in constructie.
Pagina de Facebook: facebook.com/xiaomiromaniashop/
Deocamdata au folosit, pentru traduceri Google Translate :)

Edited by Ciubex, 15 January 2018 - 09:08.


#5
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Cred ca chinezii au inceput sa-si dea seama ca de faptul ca 'MADE IN CHINA' poate fi un avantaj,

#6
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,433
  • Înscris: 16.03.2004
Pfff, sunt destule mall-uri și supermarket-uri pline de electronice de toate mărcile. Dacă Xiaomi deschidea o fabrică era ceva, dar ca să vină să-ți vândă, asta o fac deja destui! Nu mă impresionează!

#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Nu prea as crede ca e ceva Xiaomi oficial... Mai sunt si cateva magazine online care apartin unor firme din Romania si care functioneaza sub numele Xiaomi, cam asa cred ca e si asta.

#8
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Atata vreme cat or sa vanda la preturi competitive si or sa ofere suport oficial e foarte bine, numai ca si mie mi se pare dubioasa pagina aceea. Am vazut-o zilele trecute si am trecut peste repede. Mai sunt unii la Tg. Mures care se dau Xiaomi Romania.

#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Bravo lor, daca au intr-adevar vreo legatura cu Xiaomi. Si chiar si daca nu (presupunind ca vind produsele originale). Singura chestie sa nu ajunga produsele la preturi "europene" ca s-a dus orice avantaj. Ok, 30% in plus pentru TVA si restul cheltuielilor e una dar nu 200-300% (cum sint actualmente multe produse).

Eu recomand de ceva ani castile lor pentru "dopuri" (inclusiv mi-am luat unele bluetooth care nu se compara cu alte chinezisme ieftine de sub 20 dolari ci cu orice scule de marca de 50-100+). De asemenea powebank-urile sint f bune si ieftine (pentru ceva care merge, ca fake-uri ieftine cu xxxxx mAh sint pe toate drumurile) dar cam apar probleme cu posta in ultimul timp la trimis baterii asa ca daca le-ar importa oficial cu atit mai bine.

In afara de asta Xiaomi nu fac numai accesorii de telefon, laptopuri si alte alea ci o groaza de chestii de la becuri smart, aspiratoare, filtre de aer, surubelnite (oh si astea sint misto), etc.

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Au bani de magazin, dar nu s-a gasit pt unul care sa traduca 2 cuvinte cum trebuie:
[ https://i.imgur.com/mwl6XlF.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pana pe 1 martie, mai schimbam 3 telefoane.

Deci LOOOOOOOOOOOOL

[ https://i.imgur.com/LEPmBpg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.facebook...omiromaniashop/

Plus ca era vorba sa le dea drumul acum din februarie:

Quote

Xiaomi Romania La inceputul lunii februarie vor fi deschise magazinul online si fizic in sibiu unde puteti consulta preturi si toate produsele. fara.redirect/G2zMKs

Iar magazinul seamana cu un Gigi SMS deschis pe colt de strada.
Aici va fi, cativa m2:
https://goo.gl/h2aE9F

Edited by gumball3000, 15 January 2018 - 09:47.


#11
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
E la fel de oficial ca https://xiaomishop.ro/ ?

#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cel mai probabil.

Mie imi suna a traba ungureasca, doar aia vorbesc stalcit cu "me".

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Acum haideti sa vedem si alte pareri si sa-i lasam in plata domnului pe jurnalistii experti de la Ora de Sibiu, care au auzit de-abia ieri de acel site.
Ca sa vedeti cat sunt de mizerabili cei de la Ora de Sibiu, au ciordit poza cu un magazin din Asia si au bagat-o in articolul lor, chiar am crezut initial ca asa va arata magazinul din Romania, dar de fapt ala e un magazin de prin Shenzhen deschis de Xiaomi:
Images Of Xiaomi’s Luxury Flagship Store Surface Online Ahead of Its November 15 Launch


Xiaomiromania.com, magazin oficial sau alt magazin dubios?

Edited by gumball3000, 15 January 2018 - 10:10.


#14
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Probabil unul din "sefi", daca e adevarat ca in spate e cineva din Spania
[ https://s9.postimg.org/i50asylof/screenshot_632.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Xiaomi România ar avea un sediu în Sibiu; Privim cu precauţie prezenţa „oficială” Xiaomi în România
(le-a picat serverul cu baza de date de la site din cauza asta am lasat link din google cache)

Si cei de la mobilissimo vad ca scriau in urma cu vreo cateva zile fix ce am amintit si eu mai sus.

Edited by gumball3000, 15 January 2018 - 10:18.


#16
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008
Eu nu cred că e ceva oficial, pare neprofesională de tot toată treaba asta.

#17
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Cand zicem chineji nu o zicem ca jignire. Dar cata minte sa ai sa te pregatesti sa deschizi un magazin in Sibiu si sa pui o imagine cu ceva (fie el simbol) din Bucuresti?
Sau sa nu dai 50 de lei unui traducator sa iti lege doua cuvinte pe site? Daca pe asta "in constructie" sunt aberatii, pe cel "productie" cum o sa fie? Posted Image
In rest ma bucur ca in sfarsit fac pasul asta.

Edited by dreaQ, 15 January 2018 - 11:06.


#18
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ar fi ceva daca ar lua careva contact cu cineva din conducere si sa confirme daca e ceva oficial cu suport si tot ce trebuie......

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate