Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Magazin Online pt ochelari

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Lovele

Lovele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 02.02.2009
Buna ziua,

As dori sa comand o pereche de ochelari mai ieftini online avand in vedere ca trebuie sa ii port doar 6 luni. Am auzit ca firma romaneasca de lentile rhein vision nu prea e recomandata. Imi puteti recomanda un shop online, sau a mai comandat cineva online si a fost multumit de serviciile oferite?

As dori sa ma incadrez intr-un buget de 400-500 cu tot cu rama si lentile.

Multumesc mult.

#2
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Ochelari online ??? Doamne fereşte !!!

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostLovele, on 14 ianuarie 2018 - 20:45, said:

Buna ziua,
As dori sa comand o pereche de ochelari mai ieftini online avand in vedere ca trebuie sa ii port doar 6 luni. Am auzit ca firma romaneasca de lentile rhein vision nu prea e recomandata. Imi puteti srecomanda un shop online, sau a mai comandat cineva online si a fost multumit de serviciile oferite?
As dori sa ma incadrez intr-un buget de 400-500 cu tot cu rama si lentile.
Multumesc mult.

Ochelarii nu se fac online. Se merge cu reteta se vad ramele se pun intre urechi sa vezi daca sunt ok, se comanda lentilele (care sunt aduse din Ungaria)... nu e o chestie pe care sa o rezolvi pe net, eventual sa dai retur daca nu-ti plac.

#4
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Nu recomand ochelari online ! Daca ai facut un control mergi cu reteta la o farmacie. Sunt si acolo,si nu sunt asa scumpi. Eu am cumparat si de la LIDL. Am vazut si la Kaufland.

#5
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postrosix, on 14 ianuarie 2018 - 21:01, said:


Ochelarii nu se fac online. Se merge cu reteta se vad ramele se pun intre urechi sa vezi daca sunt ok, se comanda lentilele (care sunt aduse din Ungaria)... nu e o chestie pe care sa o rezolvi pe net, eventual sa dai retur daca nu-ti plac.
Aia zic !!!

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 08.02.2011
Nu comanzi tu de pe net, o face magazinul pentru tine, casrromd si ei un adaos "cinstit" de 500 - 600%. In judetul meu sunt dughene din astea cu ochelari cu zecile, asa-s de profitabile.

Edited by modoran, 14 January 2018 - 21:16.


#7
Lovele

Lovele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 02.02.2009
Magazinul din oras si imprejurimi au adaos foarte mare... Vand o lentila cu pret de 2-3 lentile...

#8
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ba se poate. Uite test pe care il poti face acasa fara ochelari (metoda asta inca nu e brevetata asa ca...)
Te uiti la niste litere pe monitor (softul detecteaza tot despre monitor si rezolutie si stabileste marimea literelor) , te pui la o distanta anume spusa de program, stabilesti la ce distanta NU vezi si de acolo se poate deduce miopia sau ce ai tu.

#9
Lovele

Lovele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 02.02.2009
Reteta am deja. De lentilele rhein vision ce parere aveti?

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt ok. Cumpara linistit, raportul calitate/ pret e unul f realist si corect.

#11
Lovele

Lovele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 02.02.2009
Multumesc. Ce vreau sa va intreb. Eu am astigmatism miopic si necesar dioptrii de -0.5. Insa -0.5 sunt de distanta nu? Asta inseamna ca trebuie sa ii port tot timpul, insa le pot folosi si la calculator? Lucrez 8 ore in fata calculatorului si din aceasta cauza m-am dus la control, insa sunt in ceata, cand ar trebui folositi.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tot timpul. De dimineață până seara. Sunt ochelari permanenți, de distanță. Nu ți au spus când ai făcut consultul?

Ochelarii de distanță pot fi și cu +. Cei care sunt doar de citit apar după vârsta de 40 de ani, atunci când intervine prezbiopia.

#13
camypos

camypos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.11.2010

View Postkarax, on 15 ianuarie 2018 - 08:00, said:

Ba se poate. Uite test pe care il poti face acasa fara ochelari (metoda asta inca nu e brevetata asa ca...)
Te uiti la niste litere pe monitor (softul detecteaza tot despre monitor si rezolutie si stabileste marimea literelor) , te pui la o distanta anume spusa de program, stabilesti la ce distanta NU vezi si de acolo se poate deduce miopia sau ce ai tu.


Care e softul?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate