Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Destiny 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#55
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Sandrino, PC sau PS?

#56
sandrino3867

sandrino3867

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.07.2011

 ro_explorer, on 29 ianuarie 2019 - 12:46, said:

Sandrino, PC sau PS?

Ps4

#57
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Eu sunt pe Xbox ONE. Nu ne putem sincroniza. Sa incerci pe bungie.net poate gasesti vreun clan de romani pentru Destiny 2 pe PS4. E greu fara engleza. E greu si cu engleza, task-urile la Leviathan, Scourge of the past si Last wish sunt foarte complicate. Iti poti face o idee daca te uiti la video-uri, insa tot ai nevoie de comunicare si microfon. La Leviathan ti se spune unde anume sa tragi in sageti la Gauntlet. Fara sa auzi nu stii unde sa tragi si isi pierd toti concurentii viata. La Calus, la fel, trebuie sa comunici semnele pe care le vezi pe chipul boss-ului colegilor de afara, si ei sa traga corespunzator. La caini tot asa, te ghideaza un coleg si il urmezi cu celula in brate, si apoi unul din cei doi colegi de la cristale distruge plantele sau inamicii... La SOTP cel care priveste harta te ghideaza si-ti spune cand trebuie sa ridici celulele acelea si unde sa le duci, daca gresesti ordinea, la fel se strica jocul. Conteaza si sa ramai in viata, la Calus fiecare jucator are drept de a invia doar o singura data... fara concurenti cu power mare si arme bune, si fara sa aiba habar ce trebuie sa faca nu ai nicio sansa sa le faci. La Leviathan eram 5 profesionisti, si eu care eram incepator, insa am facut tot ce mi-au spus, si nu am gresit, greseala o faceau tot ei. Dupa 4 ore s-au lasat. La Niobe Labs nici nu m-am bagat, am vazut tutorial pe net, acolo e dezastru. Pana si producatorii au permis accesul jucatorilor la Bergusia forge fara sa fie necesar sa-l parcurgi. Foarte foarte greu. Momentan ma voi concentra pe Whisper of the worm, si mai am o misiune noua de la The drifter, pentru Gambit. Imi place la nebunie Gambit-ul. Mai am putin si ajung la rangul Mythic I.

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 31 January 2019 - 12:13.


#58
sandrino3867

sandrino3867

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.07.2011
Ok, multumesc. Si mie imi place Gambit, l-am resetat de 7 ori.
Tocmai am reusit sa iau Wish-Ender exotic bow, nu a fost greu. Spor la joc. Eu am jucat 1600 ore.

Pun 2 link-uri poate va sunt de folos.
1. Aici puteti sa verificati cate ore ati jucat in Destiny 1 sau 2.
https://www.wastedondestiny.com/

2. Iar aici puteti sa verificati ce progrese ati facut in Gambit.
https://warmind.io/gambit

Edited by sandrino3867, 03 February 2019 - 11:33.


#59
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
E bun link-ul cu orele jucate. Asa am aflat și eu ca am 1200 de ore în total (1000 pe #1, pe ps4, restul #2 pe PC). La naiba, cred ca ma joc prea mult :D

#60
sandrino3867

sandrino3867

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.07.2011
Da, si eu am ramas socat cand am vazut cate ore am jucat.

#61
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Eu sunt mic, cu doar 300 ore. La Gambit sunt Mythic I cu 8,010 puncte. Am inceput sa joc intens online numai dupa Forsaken. Am terminat in sfarsit quest-ul pentru Izanagi's burden, o pusca cu luneta. Mi se pare slabuta, nu m-a dat pe spate. Trebuie neaparat sa-mi iau "The whisper of the worm".

#62
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Whisper e fain, l-am luat de ceva vreme. În opinia mea cele mai smechere arme sunt tractor canon, thunderlord și Whisper.
Restul vin pe locul 2. În destiny 1 erau exotice mai faine pe care sper sa le aducă și în 2.

#63
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Am luat Whisper-ul in sfarsit. M-am ambalat degeaba. Escaladarea pe piramida aceea verzuie se poate evita. La intrare exista un tunel care te duce aproape la saritura aceea direct in gaurica :)
Eu folosesc mult Breakneck-ul, iar la bosi de departe este Sleeper simulant-ul. De altfel in raid-urile mari nu te primesc daca nu ai macar o arma dintre cele doua, Whisper sau Sleeper. In week-end vreau neaparat sa termin un Leviathan la Calus si un SOTP daca gasesc o gasca cool.

#64
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Sleeper, Whisper & Breakneck

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 07 February 2019 - 09:26.


#65
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Am terminat raid-ul Leviathan si normal si prestige. Foarte greu, insa daca intelegi strategia vrei sa-l mai faci odata, si inca odata...


[ https://holdtoreset.com/wp-content/uploads/2017/09/vlc-2017-09-13-14-25-16-132.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#66
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Am terminat si quest-ul pentru Malfeasance:

Attached Files



#67
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Gata si Scourge of the past. Foarte greu, este mult mai tehnic decat Leviathan-ul. Trebuie o echipa care sa stie ce sa faca. Ultimul raid de care inca nu m-am apucat ramane Last wish. Mi se pare imposibil de facut, insa asa am spus si cand am vazut prima data tutorialul la Leviathan - Calus.

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 18 February 2019 - 09:56.


#68
vortex07

vortex07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.08.2009

View Post2Unlimited, on 18 februarie 2019 - 09:56, said:

Gata si Scourge of the past. Foarte greu, este mult mai tehnic decat Leviathan-ul. Trebuie o echipa care sa stie ce sa faca. Ultimul raid de care inca nu m-am apucat ramane Last wish. Mi se pare imposibil de facut, insa asa am spus si cand am vazut prima data tutorialul la Leviathan - Calus.

Scourge mai greu decat Levi? Ce light level ai avut tu prima oara cand ai facut Leviathan?
SoP a fost mult mai usor decat Levi la vremea lui...
Edit: acum vad ca abia pe 11 febr. ai postat ca ai terminat Leviathan. Deci daca raidul ti-sa parut greu la 650 light level, imagineaza-ti cum a fost la ~370 light level...
Mmmda... se vede ca esti nou :) Momentan nu exista content greu in materie de raid la Destiny. SoP chiar si la lansare a fost mult mai usor decat celelalte raiduri, iar cele vechi deja sunt (mult mai) usoare din cauza light levelului crescut.

Edited by vortex07, 22 February 2019 - 14:29.


#69
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Nu mi s-a parut greu datorita power-ului, ci datorita faptului ca trebuie sa te sincronizezi perfect cu ceilalti jucatori. A doua oara am terminat SOTP (phase 2 boss) in 10 minute. Am avut echipa buna. In week-end-ul acesta ma bag la un Last wish, asta mi se pare horror de facut. Insa dupa ce ma voi obisnui cu el si voi sti ce am de facut, voi putea sa fac echipa cu cei care l-au terminat de zeci de ori. Si nu va mai fi asa de greu.
In alta ordine de idei, bine ai venit pe-aici, ma saturasem sa tot vorbesc singur :)

#70
vortex07

vortex07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.08.2009
Evident, dar datorita power levelului ai mult mai mult ajutor decat crezi... de ex. encounter-urile care la light level corespunzator tinau mai multe runde, acum le faci intr-o singura runda.
Tot din acest motiv ai si mult mai mult spatiu pt greseli....
Last Wish probabil este cel mai greu dintre toate. Nu stiu cum e la light level actual (650) fata de cand a fost lansat  (sub 600) ca nu am mai intrat acolo dupa ce a fost lansat Black Armory.

#71
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Am terminat si Last wish. De 2 ori. Riven's heart escape is a pain in the ass. Intr-adevar, SOTP e floare la ureche. 6 ore ne-am chinuit prima data la LW. Insa am inteles ce trebuie sa fac, am avut un coordonator de joc foarte bun.
Si da, power levelul face diferenta. Imi aduc aminte ca la 512 power nici nu ma puteam apropia de Dreaming city, si la 520 am terminat primul quest. M-am obisnuit sa nu mai am probleme cu inamicii, insa si 8 puncte de power conteaza...
Nu mi-a picat 1000 voices, poate data viitoare...

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 24 February 2019 - 13:12.


#72
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Saptamana viitoare incepe sezonul 6. Se va modifica Gambit-ul si probabil ca se va mari si power-ul. Va aparea si un nou tip de joc multiplayer, Joker's wild. Sunt curios cum vor evolua lucrurile. Pana atunci voi incerca sa-mi mai resetez odata rank-ul la Gambit.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate