Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

MTL ok.

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Salut baieti stiti vreun MTL ok pentru vapat orice aroma, si sa fie elegant gen stick sau tigara normala nu mod. Si sa fie si ok la pret ? Nu mai mult de 300 de lei.

#2
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Cred ca un Aspire Nautilus Mini este ceea ce cauti.

#3
Gogo-Academia

Gogo-Academia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.01.2018
Salut! Mai dureaza vreo luna, poate si mai mult pentru ca intra China in concediu de anul nou si apare JEM. Un kit foarte micur dar care merge os comparat cu chestiile cu top airflow (AIO)

#4
nippon2

nippon2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.06.2019
Aspire K3 arata foarte bine si foloseste aceiasi rezistenta ca Nautilius, mie mi-a mers bine 2-3 zile pana l-am scapat pe jos si s-a spart, nu are reglaje pentru putere si aer dar e presetat foarte bine.
Dupa incident am inlocuit atomizorul spart cu CoilART SALT de 18mm deoarece e servisabil.
Acesta nu arata asa bine, nu e superfinisat, fiind servisabil nu reusesc mereu sa-i pun vata perfect deci mai curge, dar din punct de vedere al aromei CoilART SALT a batut totate atomizoarele care le am/aveam zilele trecute:
  • Aspire Nautilus - 22mm, nu-mi apartinea si l-am returnat, are avantajele lui dar arata ciudat, desing stem punk, diametru mare,
  • Aspire K3 - 18mm, l-am spart, aroma aproape sau lafel cu Nautilus, desing de nota 10, exista si varianta mai mica K2 dar nu l-am utilizat,
  • Ehpro True MTL - 22mm, arata foarte bine, nu are top airflow dar nu curge, aroma OK. E cu adevarat MTL, adica daca doresti ii poti inchide aerul pana cand zici ca e infundat si il folosesti la watti putini, consum mic de curent si de lichid, aburi putini. Diametrul de 22mm nu il recomanda pentru "gen stick" dar are un design curat si se poate incadra la "elegant", pe un mod/baterie rotunda de 22mm cred ca ar arata foarte bine,
  • Geekvape Ammit - 24mm, servisabil cu top airflow deci nu curge defel dar nu m-a dat pe spate cu aroma, poate trebuie sa mai stau de el dar oricum e la nivelul lui Nautilus, diametru foarte  mare, nu are desing stem punk dar nici departe nu e. Nu e "gen stick" si nu "elegant", l-am pomenit doar pentru a compara aroma unui 24mm cu aroma unui 18mm, multi ar crede ca 24mm e mai bun dar eu nu am reusit mare lucru cu el.
Mai pe scurt cand ies la terasa folosesc bateria Aspire K3 cu atomizorul CoilART SALT pentru ca atomizorul original l-am spart. Pentru siguranta, poate raman fara baterie, ard vata, etc, tin in masina si un mod iStick Pico cu atomizorul Ehpro True MTL.
Tot pentru a-l folosi in public, cand nu-mi merge Aspire + CoilART SALT, saptamana viitoare imi cumparun Kit eGo One TFTA, arata bine si functioneaza si cu rezistente servisabile. O alta optiune pentru mine ar fi inca un Aspire K3, sau un K2, acesta e mai mic decat K3 ( diametru si capacitate acumulator). Am ales eGo One TFTA pentru rezistentele servisabile.

In Bucuresti nu se uita nimeni ciudat cand vapezi dar cu un mod de tip grenada siguri iesi in evidenta, in seara aceasta la terasa cred ca 3 din 10 "fumatori" vapau, o tipa avea chiar Aspire K3 cu atomizorul original. Si in trafic, anul acesta, mi-se pare ca cei care vapeaza in loc sa fumeze, sunt din ce in ce mai multi si de conditie sociala de la "Logan" la "Ferrari".

#5
nippon2

nippon2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.06.2019
Kit-ul eGo One TFTA, eu l-am luat la 75lei, oferta la vapez.ro pentru culoarea negru-gri, pentru acest kit am luat o pastila eGo One CLR 1.0ohm servisabila (13lei), eGo One TFTA e top airflow (trage aerul prin partea de sus) si e aproape imposibil sa curga lichidul. Nu e chiar stick, are diametrul 22mm dar arata bine, autonomie buna pentru baterie daca folosesti rezistente mai mari de 1ohm, aroma buna pe rezistenta de 1ohm, rezistentele din pachet sunt mai mici si nu le-am utilizat, probabil vor ajunge la gunoi.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate