Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Cumparare cont adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
idogaru

idogaru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.01.2018
Salut, are cineva un cont de adsense validat, care sa nu fie creat pentru Youtube/blogger, inregistrat in Romania si pe care nu il foloseste si l-ar putea vinde? Incerc de mai bine de o luna sa imi fac un cont insa tot primesc o eroare. Site-ul cu care incerc a mai avut adsense inainte iar dupa ce l-am sters (deoarece trebuia sa schimb tara) nu imi mai permite sa fac alt cont. Din ce am inteles dureaza cam 2-3 luni pana sa se actualizeze in sistem faptul ca am sters contul si sa imi deblocheze domeniul pentru a crea un alt cont.
Stiu ca nu e agreat de google dar am nevoie si momentan pare a fi cam singura solutie daca nu vreau sa astept cateva luni.

#2
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Cum ai spus si tu, termenii si conditiile AdSense NU permit transferarea de conturi, nu vad de ce ai incerca asta.

Oricum, de ce nu iti permite sa faci cont nou? Ce eroare primesti? Foloseste o adresa noua de e-mail si gata.

Edited by Buleandra94, 14 January 2018 - 13:43.


#3
idogaru

idogaru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.01.2018
Da, problema este ca am cumparat site-ul si el avea adsense inainte doar ca era inregistrat in SUA si nu il puteam folosi (si iar nu ar fi fost conform conditiilor oferite de google) in primul rand ca nu puteam sa schimb tara. Singura metoda era sa inchid contul si sa fac unul nou. Problema este ca daca incerc sa fac unul nou primesc tot timpul eroarea "This URL is not available for signing up for AdSense" indiferent de ce email folosesc pentru inregistrare. Din ce am citit poate sa dureze si 3-4 luni pana se actualizeaza in sistem faptul ca domeniul nu mai este legat de niciun cont si poate fi refolosit pentru inregistrare. Durata mi se pare ridicola pentru o companie ca google. Ma gandesc ca daca nu ies cu nimic in evidenta poate nu isi dau seama. Transferul nu e conform politicilor lor, insa adaugarea de useri noi este ceea ce inseamna ca daca nu iesi in evidenta e greu sa diferentiezi dintre un user nou si un cont transferat.
Am mai vazut persoane care practica asta de mult timp si dupa spusele lor nu au avut probleme. E putin cam frustrant ca tot astept de mai bine de o luna si nici nu am un formular de contact, mail la care as putea sa cer niste raspunsuri

Edited by idogaru, 14 January 2018 - 13:54.


#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,378
  • Înscris: 08.02.2011
De ce nu dai mail la suport sa-ti actualizeze informatia in sistem mai rapid ? Impreuna si cu o dovada ca tu ai cumparat in mod legal domeniul respectiv.

#5
idogaru

idogaru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.01.2018

View Postmodoran, on 14 ianuarie 2018 - 15:28, said:

De ce nu dai mail la suport sa-ti actualizeze informatia in sistem mai rapid ? Impreuna si cu o dovada ca tu ai cumparat in mod legal domeniul respectiv.

Suna bine, stii cumva un email sau unde gasesc un formular de contact? Eu am incercat sa iau legatura cu ei insa nu am gasit o modalitate de a-i contacta in afara de comunitate care in situatia asta nu prea are cum sa ajute.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate