Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

În general muzica romaneasca este trista. De ce?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Ma refer in special la linia melodica, dar si versurile is cam tot pe acolo. Aproape toate hiturile de la noi sunt lalaite, exact ca piesele actuale din Rusia.
Eu sincer schimb postul instant cand îi aud cum se miorlaie, problema îi ca oriunde schimb, dau tot de depresivii astia. Cum sa nu te intristezi sau enervezi cand auzi piesa aia cu fluieratul a lui Ignat sau cum îi zice, sau smiorcaitul de smiley.
Deci as vrea sa apara mai multe piese ritmate, mai vesele, ca nu cred ca asta se cere pe piata. Sunt slabi rau compozitorii, sau poate are legatura cu situatia economica a tarii, nu stiu.

Edited by sandel1, 12 January 2018 - 18:21.


#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,194
  • Înscris: 24.02.2007
Populara e vesela.

#3
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.01.2014
De obicei se ofera ce se cere, si nu numai in muzica. Deci cred ca esti in minoritate.

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 sandel1, on 12 ianuarie 2018 - 17:53, said:

Deci as vrea sa apara mai multe piese ritmate, mai vesele, ca nu cred ca asta se cere pe piata.
problema ta este ca vrei comercial

#5
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Pai cum lumea cere piese triste? Mai avea Voltaj parca niste cantece mai ok, ce astia îs mai fraieri? Sau trupa Taxi sau Genius mai demult. Chiar si Holograf mai avea cate-o piesa ok.

Edited by sandel1, 12 January 2018 - 18:25.


#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 sandel1, on 12 ianuarie 2018 - 17:53, said:

Ma refer in special la linia melodica, dar si versurile is cam tot pe acolo. Aproape toate hiturile de la noi sunt lalaite, exact ca piesele actuale din Rusia.

Pentru ca maneaua trebuie sa se apropie de suflet - sa aiba ceva indian si turcesc in ea... sa exprime suferinta pitzipoancei respinsa de ala cu bani si masina...

#7
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Te-ai intrebat vreodata de ce muzica trance sau hardstyle nu are succes in Romania?

#8
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018

 karax, on 12 ianuarie 2018 - 18:08, said:

Te-ai intrebat vreodata de ce muzica trance sau hardstyle nu are succes in Romania?
Cum sunt astea?

#9
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Nu ma refer la manele, nu ma refer la trance, hip-hop sau tehno. Chiar nu stie nimeni despre ce vorbesc aici?

Edited by sandel1, 12 January 2018 - 18:16.


#10
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.01.2014
Stai linistit, stie lumea despre ce vorbesti. Doar ca e vineri seara, vine weekend-ul si se activeaza neuronul bascalios.

 sandel1, on 12 ianuarie 2018 - 17:53, said:

Aproape toate hiturile de la noi sunt lalaite, exact ca piesele actuale din Rusia.

Adevarul e ca aici ai dreptate, am luat ce era mai prost de la mama Rusie. Ma uitam intr-o zi pe un post de-al lor, la o emisiune de divertisment (nu stiu de ce). Nu intelegeam nimic, dar era leit cu porcariile de la noi, exact acelasi iz.

#11
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 sandel1, on 12 ianuarie 2018 - 17:53, said:

Ma refer in special la linia melodica, dar si versurile is cam tot pe acolo. Aproape toate hiturile de la noi sunt lalaite, exact ca piesele actuale din Rusia.
Eu sincer schimb postul instant cand îi aud cum se miorlaie, problema îi ca oriunde schimb, dau tot de depresivii astia. Cum sa nu te intristezi sau enervezi cand auzi piesa aia cu fluieratul a lui Ignat sau cum îi zice, sau smiorcaitul de smiley.
Deci as vrea sa apara mai multe piese ritmate, mai vesele, ca nu cred ca asta se cere pe piata.
Manele, baiatu´, manele cat cuprinde! Ciorba, Carmen Serban,......

#12
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014

 sandel1, on 12 ianuarie 2018 - 17:53, said:

Cum sa nu te intristezi sau enervezi cand auzi piesa aia cu fluieratul a lui Ignat sau cum îi zice
Daca de referi la Ioana Ignat si la piesa "Doar pe a ta" mie mi se pare faina de tot. Este printre putinele piese romanesti din zilele noastre care imi plac si nu o consider deloc trista.

#13
DeathRow

DeathRow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.01.2018
Daca tu asculti radio, acolo nu o sa gasesti muzica de calitate, manele sau radio e tot una. Asculta rock, rap, jazz, reggae, etc.

#14
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 pexCom, on 12 ianuarie 2018 - 18:02, said:

De obicei se ofera ce se cere, si nu numai in muzica. Deci cred ca esti in minoritate.
Nu-i așa cã habar n-ai cum merge treaba-n media?

 pexCom, on 12 ianuarie 2018 - 18:16, said:

Stai linistit, stie lumea despre ce vorbesti. Doar ca e vineri seara, vine weekend-ul si se activeaza neuronul bascalios.



Adevarul e ca aici ai dreptate, am luat ce era mai prost de la mama Rusie. Ma uitam intr-o zi pe un post de-al lor, la o emisiune de divertisment (nu stiu de ce). Nu intelegeam nimic, dar era leit cu porcariile de la noi, exact acelasi iz.
Sã presupunem cã un popor este asuprit vre-o 6ooo ani...cîtã veselie crezi cã emanã din el?

#15
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.01.2014
Eu nu ma simt asuprit.
Nu cred ca Smiley jeleste ca au suferit stramosii lui pe vremea lui Stefan cel mare.

#16
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Hai sa iti dau eu ceva de ascultat, baietii sunt super baieti, si muzica este "pa sistem", cum zic conationalii, [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WEDXC-8MT_U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imi spui dupa ce parere ai

Edited by Platon, 12 January 2018 - 18:34.


#17
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SvOz93YGKrw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

io asta ascult, cei mai tari


cand vreau sa rad ma uit la emilut


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0U9r1eu2bsA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

nu prea imi dau seama ce e amuzant, dar daca asta e in trending pe youtube, inseamna ca e bun

Edited by jimi91, 12 January 2018 - 18:36.


#18
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nPSKdiRniGE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Depinde foarte mult de interpret.....Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zo032bi21ik?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xmanyacs77, 12 January 2018 - 18:43.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate