Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Si totusi, in ce tara traim?

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
65 replies to this topic

#55
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Si apropo de "in ce tara..."
Attached File  tara.JPG   90.16K   20 downloads
Cu mentiunea ca "laptele e mai scump decat Coca Cola"Posted Image . Probabil o scapare a moldoveanului....Posted Image

#56
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,464
  • Înscris: 15.06.2007
Deschid tembelizoru, vad "carmen dan" de toti peretii, sa plece din functie.. cine plm e carmen dan? Google carmen dan, numa stiri cu "demisie- sa plece din functie". Ba! Da care functie, ca nu scrie nici unde? Asa ziare avem. Intr-un final dau de un site cu o stire care nu manca litere si cuvinte, si scrie si care era functia in cauza- ministru de interne, sefa politiei.

Si toata sarada are legatura cu pedofilu' din lift.. omfg. Eu cred ca pute. Ori e regizatl.
Pica guvernu ca arde un club, acuma de la sex in lift. Plm, ce tara mai e si asta?


Cica pe ordine ierarhica, vreo 5 superiori au bagat rahatu pedofilului sub pres. Oare de ce? Le-o sugea si lor? Erau partasi? Sunt santajabili?
Aveam eu o vorba.. politistii sunt niste golani in uniforma. Mai sunt si platiti ca sa isi bata joc de noi.

#57
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

 myshyk, on 13 ianuarie 2018 - 12:18, said:

Si apropo de "in ce tara..."
tara.JPG
Cu mentiunea ca "laptele e mai scump decat Coca Cola"Posted Image . Probabil o scapare a moldoveanului....Posted Image
Aia cu cei care trag de fiare pe bani, dar nu ar lucra la saci e chiar buna :)


Desi ciobani zoofili cred ca sunt prin toate tarile, e parte din perks :lol:


#58
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

 Epdm, on 13 ianuarie 2018 - 11:54, said:

Intr-o tara unde unii, numai unii, au ghinionul sa fie acuzați in Nenumarate ocazii dar si unde au norocul sa aibă colegi buni la suflet ce decid sa închidă dosarele. Oamni rai, isi aleg victime cărora le înscenează diverse, statul paralel.
Nu. Intr-o tara in care, avem:
- o plangere, fara probe, la adresa unui politist
- o fapta surprinsa de camere video, a acelui politis asupra caruia s-a facut anterior o plangere fara probe
- 15(sau cate or fi, nu stiu exact, dar presupunem 15) dosare cu autor necunoscut

Dupa fapta surprinsa de camera video, se speculeaza ca el ar fi si autorul faptei din plangere, si autorul din dosarele cu autor necunoscut.

Individul de rand, intelege din toate astea ca au existat 15 dosare(sau plangeri) pe numele acelui politist, iar colegii l-au protejat. Noaptea mintii!

Atata prostie precum pe subiectul acesta, rar am vazut.

#59
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,313
  • Înscris: 29.07.2013

 Geth, on 13 ianuarie 2018 - 16:19, said:

Nu. Intr-o tara in care, avem:
- o plangere, fara probe, la adresa unui politist
- o fapta surprinsa de camere video, a acelui politis asupra caruia s-a facut anterior o plangere fara probe
- 15(sau cate or fi, nu stiu exact, dar presupunem 15) dosare cu autor necunoscut

Atata prostie precum pe subiectul acesta, rar am vazut.

Mai avem si urmatoarea declaratie a avocatului care-l reprezinta :

Dumitra Constantin Adi, avocat: Da, într-un final și-a recunoscut faptele. Sunt două fapte pe care le-a recunoscut. Una în 2012 și aceasta recentă din 5 ianuarie 2018.

... atata prostie ... !!

#60
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

 argonaut, on 13 ianuarie 2018 - 16:36, said:

Mai avem si urmatoarea declaratie a avocatului care-l reprezinta :

Dumitra Constantin Adi, avocat: Da, într-un final și-a recunoscut faptele. Sunt două fapte pe care le-a recunoscut. Una în 2012 și aceasta recentă din 5 ianuarie 2018.

... atata prostie ... !!
Important e cate dosare erau pe numele lui, nu cate fapte a recunoscut acum!

In plus, faptul ca a recunoscut o fapta pentru care nu erau probe, nu schimba situatia de la momentul instrumentarii dosarului - ca nu erau probe!

Infinita prostie(e socant ca individul de rand nu poate pricepe lucruri atat de simple)! Posted Image

Eu stiu ce vreti voi de fapt... acuzatii si condamnari fara probe... Posted Image

Edited by Geth, 13 January 2018 - 16:56.


#61
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

 MembruAnonim, on 12 ianuarie 2018 - 13:57, said:



Insa numa' pilosii ajung sa fie decorati, stati linistiti!

Tin sa te contrazic. Cunosc de ani de zile o persoana care a primit de doua ori Ordinul Barbatie si Credinta. O data in grad de cavaler si a doua oara in grad de ofiter. Pe merit. Nu pe pile.

 Epdm, on 12 ianuarie 2018 - 14:03, said:



Pompierul gheorghe este platit sa salveze vieți din incendiu, nu trebuie decorat că-și face datoria pentru care IL plătim.

"Il platim"? Ii dai tu bani din buzunarul tau? Si, apropos de asta, ai idee cam ce salariu are un pompier? Eu stiu, si pot spune cu mana pe inima ca nu m-as baga in foc pentru suma aia.

#62
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,313
  • Înscris: 29.07.2013

 Geth, on 13 ianuarie 2018 - 16:52, said:


Eu stiu ce vreti voi de fapt... acuzatii si condamnari fara probe...

Eu cred ca "noi", astia la care borasti tu, vrem doar ca sistemul sa se elibereze de mizeriile astea carora incerci tu sa le diminuezi importanta.
Dar unuia care sta mereu cu curu-n usa e greu sa-i arati pe unde-i iesirea ;)

#63
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 wolfmanro, on 13 ianuarie 2018 - 17:20, said:

"Il platim"? Ii dai tu bani din buzunarul tau?
Da.

#64
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,584
  • Înscris: 15.01.2017

 wolfmanro, on 13 ianuarie 2018 - 17:20, said:



1.Tin sa te contrazic. Cunosc de ani de zile o persoana care a primit de doua ori Ordinul Barbatie si Credinta. O data in grad de cavaler si a doua oara in grad de ofiter. Pe merit. Nu pe pile.



2. "Il platim"? Ii dai tu bani din buzunarul tau? Si, apropos de asta, ai idee cam ce salariu are un pompier? Eu stiu, si pot spune cu mana pe inima ca nu m-as baga in foc pentru suma aia.

1. Nimic neobișnuiți. In Romania orice idiot poate sa fie decorat.
2. Da, il plătim din buzunar. Daca salariul este prea mic, sa-si caute alt loc de munca. Faptul ca sta angajat acolo Insemana ca ii convine.

#65
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

 Epdm, on 13 ianuarie 2018 - 20:51, said:



1. Nimic neobișnuiți. In Romania orice idiot poate sa fie decorat.
2. Da, il plătim din buzunar. Daca salariul este prea mic, sa-si caute alt loc de munca. Faptul ca sta angajat acolo Insemana ca ii convine.

1. Atunci cum se face ca nu ai Steaua Romaniei in grad de mare cruce?

2. Mai baga o fisa. Nici tu, nici altii, nu ii platesc pe oamenii astia "din buzunar". Afirmatia ta e tipica pentru oamenii cu inteligenta limitata care tind sa impinga lucrurile catre cea mai simpla forma, deoarece mai mult nu ii ajuta dovlecelul.

 Quantum, on 13 ianuarie 2018 - 18:54, said:


Da.

Try again. Vezi ca si ei platesc impozit pe salariu, la fel ca tine.

#66
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

 argonaut, on 12 ianuarie 2018 - 13:30, said:

E clar ca ar trebui sa-si ia zborul din sistem TOTI aia care au musamalizat treaba, toti, fara exceptie, cu un premiu de competenta pentru superiorul care l-a propus la decorare.
Mare parte au deja virsta pentru pensie, asa ca ii va durea la bordura!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate