Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ajutor conectare casti wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.06.2008
mi-am cumparat o pereche de casti Logitech G533 si toate sunt bune si frumoase doar ca nu am cum sa conectez castila la telefon neavand bluetooth,eu le-am cumparat pentru PC dar uneori parca le-as lua si la telefon, vreo sugestie?

#2
danny2269

danny2269

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.01.2018

View Postgothic33, on 11 ianuarie 2018 - 20:50, said:

mi-am cumparat o pereche de casti Logitech G533 si toate sunt bune si frumoase doar ca nu am cum sa conectez castila la telefon neavand bluetooth,eu le-am cumparat pentru PC dar uneori parca le-as lua si la telefon, vreo sugestie?

serios ?! n-ai Bluetooth la telefon . dar ce telefon ai ?

#3
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Probabil cãștile nu au....

#4
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.06.2008

View Postdanny2269, on 11 ianuarie 2018 - 21:00, said:

serios ?! n-ai Bluetooth la telefon . dar ce telefon ai ?
castile nu au evident

#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postgothic33, on 11 ianuarie 2018 - 20:50, said:

mi-am cumparat o pereche de casti Logitech G533 si toate sunt bune si frumoase doar ca nu am cum sa conectez castila la telefon neavand bluetooth,eu le-am cumparat pentru PC dar uneori parca le-as lua si la telefon, vreo sugestie?
"Connection TypeWireless 2.4 GHz (surround/stereo)"
Deci prin Wireless ! iti trebuie soft dar ei nu au soft pentru telefon! Posted Image adica sunt casti pentru PC, nu pentru telefon!

Edited by stlk, 11 January 2018 - 21:52.


#6
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.06.2008

View Poststlk, on 11 ianuarie 2018 - 21:50, said:

"Connection TypeWireless 2.4 GHz (surround/stereo)"
Deci prin Wireless ! iti trebuie soft dar ei nu au soft pentru telefon! Posted Image adica sunt casti pentru PC, nu pentru telefon!
asta stiu si eu ca sunt pentru PC ,intrebarea era alta......

#7
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Nu te agita prea tare, in principiu nu poti.

Ai putea incerca (nu garanteaza nimeni succesul, depinde de prea multi parametri) sa bagi receiverul in telefon cu un cablu USB-OTG. Daca receiverul cu pricina functioneaza ca USB-SOUNDCARD standard (nu stiu ce stadard exact) telefonul ar trebui sa recunoasca asta si sa directioneze sunetul prin usb (am testat asta cu multiple placi de sunet pe USB, niciodata cu un receiver wireless).

Edited by ro_explorer, 12 January 2018 - 11:09.


#8
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.06.2008

View Postro_explorer, on 12 ianuarie 2018 - 11:08, said:

Nu te agita prea tare, in principiu nu poti.

Ai putea incerca (nu garanteaza nimeni succesul, depinde de prea multi parametri) sa bagi receiverul in telefon cu un cablu USB-OTG. Daca receiverul cu pricina functioneaza ca USB-SOUNDCARD standard (nu stiu ce stadard exact) telefonul ar trebui sa recunoasca asta si sa directioneze sunetul prin usb (am testat asta cu multiple placi de sunet pe USB, niciodata cu un receiver wireless).
am incercat si nu merge,sunetul se aude tot in difuzoarele telefonului dar ciudat ca am vazut un filmulet pe youtube unde exact asa face unu,probabil imi trebuie un adaptor special

#9
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Mi-am dat seama ca am o pereche de Turtlebeach Stealth 520P la playstation. Cand ajung acasa le testez pe telefon (am un USB OTG la el) ... te anunt daca merg sau nu. Daca functioneaza (fiind similare cu ce ai tu ca tehnologie wireless) ar trebui sa mearga si la tine cu un cablu de care trebuie.

Iti spun mai pe seara ce si cum.

Edited by ro_explorer, 12 January 2018 - 15:15.


#10
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.06.2008

View Postro_explorer, on 12 ianuarie 2018 - 15:13, said:

Mi-am dat seama ca am o pereche de Turtlebeach Stealth 520P la playstation. Cand ajung acasa le testez pe telefon (am un USB OTG la el) ... te anunt daca merg sau nu. Daca functioneaza (fiind similare cu ce ai tu ca tehnologie wireless) ar trebui sa mearga si la tine cu un cablu de care trebuie.

Iti spun mai pe seara ce si cum.
multumesc anticipat

#11
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Hai ca am testat ... succes total ... a mers din prima. Scuze pentru calitatea pozei ... e facuta cu un iPhone SE, nu ii cer prea multe Posted Image.

Attached File  IMG-20180112-WA0006_01.jpg   98.7K   12 downloads

Am bagat stick-ul in portul USB, s-a auzit "ding" si cand am dar PLAY muzica a inceput sa curga din casti ...
Acum, nu stiu ce sa zic, vorbim de niste Turtlebeach wireless pe 2.4GHz, cu virtual surround, tu ai alta marca, se poate sa fie totusi diferente. Incearca si cu alt cablu OTG.

Ca test de baza, daca telefonul iti vede un mouse pe cablul ala OTG atunci ar trebui sa vada si castile.

Edited by ro_explorer, 12 January 2018 - 17:41.


#12
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.06.2008

View Postro_explorer, on 12 ianuarie 2018 - 17:39, said:

Hai ca am testat ... succes total ... a mers din prima. Scuze pentru calitatea pozei ... e facuta cu un iPhone SE, nu ii cer prea multe Posted Image.

Attachment IMG-20180112-WA0006_01.jpg

Am bagat stick-ul in portul USB, s-a auzit "ding" si cand am dar PLAY muzica a inceput sa curga din casti ...
Acum, nu stiu ce sa zic, vorbim de niste Turtlebeach wireless pe 2.4GHz, cu virtual surround, tu ai alta marca, se poate sa fie totusi diferente. Incearca si cu alt cablu OTG.

Ca test de baza, daca telefonul iti vede un mouse pe cablul ala OTG atunci ar trebui sa vada si castile.
ce chestie ciudata,merge pe un sony z3 compact dar refuza sa mearga pe un samsung A5 2017 si pe un Huawei P9 2017. nu vad motivul dar vrea doar pe sony . merci pentru efort

#13
1qlee

1qlee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 07.11.2012
Cautând pe net sa vad cum pot împerechea niște caști wireless cu un telefon am găsit acest topic.
M-a intrigat de ce nu merge la mine am săpat. Telefon Samsung S8 si căști Logitech G933.
Pana la urma e vorba de tensiunea pe care telefonul nu i-o poate da adaptorului caștilor. Cred ca și în cazul colegului cu TV e aceiași problema. Acum TV-urile au una din mufele usb special pentru conectarea dispozitivelor care cer o "supra`alimentare" gen harduri externe.
Si am băgat adaptorul într-o baterie externa, am pus un cablu jack - jack intre adaptor și telefon și a mers.
[ https://imgur.com/vYGnvT3 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://imgur.com/vYGnvT3

Edited by 1qlee, 06 October 2019 - 12:24.


#14
LUCIANICC

LUCIANICC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 04.06.2009
sal , am cumparat niste casti jvc xa -xp 50bt cu bluetooth si nu m-i le recunoaste decat telefonul, laptopul si tv(lg) nu le recunoaste , un sfat ceva? am schimbat drivere bluetooth la laptop si tot nu le vede. ms

#15
LUCIANICC

LUCIANICC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 04.06.2009

View Postgothic33, on 11 ianuarie 2018 - 20:50, said:

mi-am cumparat o pereche de casti Logitech G533 si toate sunt bune si frumoase doar ca nu am cum sa conectez castila la telefon neavand bluetooth,eu le-am cumparat pentru PC dar uneori parca le-as lua si la telefon, vreo sugestie?
- am reusit , se imperecheaza mai greu ptr ca trebuie tinut mai mult pe butonul on/off

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate