Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Allview V3 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Allview lanseaza un nou telefon smart, V3 Viper

Smartphone 4G Dual SIM
Asistent vocal in limba romana
Conectivitate Dual Mode - FDD si TDD
CPU: Cortex®-A53 1,25GHz Quad-Core 
GPU: Mali T720 MP2
OS: Android™ 8.0, Oreo
Memorie RAM: 3GB
Memorie Flash: 32GB, suporta card microSD de pana la 256GB in regim single SIM 
Display IPS LCD, 5.5”,INCELL Full lamination, profil 2.5D
Sticla rezistenta la zgarieturi: Gorilla® Glass 3
Split screen, screen recorder
Camera principala 13MP cu Auto Focus si Fast Zoom, Face beauty, Panorama, Face beauty video
Camera frontala 13MP, Led Flash, Group Selfie
Inregistrare video FullHD 1080p
Acumulator 3000mAh
Senzor amprenta

https://www.allview....r/v3-viper.html
Attached File  principala_toate_2.jpg   18.2K   25 downloads

#2
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Nu imi place ca e scump si ca are niste umbre negre in jurul ecranului. Asa se vede din poze. Imi place ca vine cu android 8 la bord.

#3
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
zici ca-i copie de huawei, cam seamana cu nova.

pacat de telefoane ca-s bunicele, dar service-ul e prost, pus numai pe neacordarea garantiei.
fac pe dracu-n patru sa nu le repare, mai rau ca aia de quick sau cel. niste jeguri la capitolul asta.

am avut v1 viper i, dar am avut noroc sa mearga fara figuri. a doua oara am zis pas, aflasem de
minunatul lor service.

Edited by nick5roo, 11 January 2018 - 12:56.


#4
danny2269

danny2269

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.01.2018

View Postdygey, on 11 ianuarie 2018 - 12:43, said:

zici ca-i copie de huawei, cam seamana cu nova.

pacat de telefoane ca-s bunicele, dar service-ul e prost, pus numai pe neacordarea garantiei.
fac pe dracu-n patru sa nu le repare, mai rau ca aia de quick sau cel. niste jeguri la capitolul asta.

am avut v1 viper i, dar am avut noroc sa mearga fara figuri. a doua oara am zis pas, aflasem de
minunatul lor service.

service ul ca service ul ,dar pana ajungi la servis e o cale putin mai lunga , n am avut niciun telefon de la ei , dar sincer mi se par pocnitori , decat cele mai scumpe de la ei sunt decente dar la pretul pe care le cer iti iei un telefon cu o generatie mai veche de la alt producator , si e țuț , e si mult mai bine asamblat si mai frumos si mai puternic si are si un soft bun , aici voiam sa ajung , au un soft groaznic , si plus de asta nu ofera update-uri , revin la ce ziceam ,vazusem acum cateva luni la buhnici un allview care era 2000 de lei era chiar ok telefonul dar in banii aia , iti luai un telefon din genaratia trecuta de la alt producator si era mult mai castigat asa

#5
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Au imbunatatit serviciile, nu mai sunt probleme mari, am avut cam toate modelele de Viper, in mare parte sunt multumit de ele, telefoane de buget, nu poti sa le ceri sa zboare, si-au facut datoria, inca sunt in "serviciu". Partea proasta este lipsa suportului de update software, care din pacate este foarte rar, spre inexistent.
L-am comandat,astept să-l primesc. Din specificatii pare bunicel.

#6
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012

View Postdanny2269, on 11 ianuarie 2018 - 13:14, said:

service ul ca service ul ,dar pana ajungi la servis e o cale putin mai lunga , n am avut niciun telefon de la ei , dar sincer mi se par pocnitori , decat cele mai scumpe de la ei sunt decente dar la pretul pe care le cer iti iei un telefon cu o generatie mai veche de la alt producator , si e țuț , e si mult mai bine asamblat si mai frumos si mai puternic si are si un soft bun , aici voiam sa ajung , au un soft groaznic , si plus de asta nu ofera update-uri , revin la ce ziceam ,vazusem acum cateva luni la buhnici un allview care era 2000 de lei era chiar ok telefonul dar in banii aia , iti luai un telefon din genaratia trecuta de la alt producator si era mult mai castigat asa

Cu 2000 iti iei un oneplus5, g6, etc.

#7
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Lăsați off topic! Strict la telefon.

#8
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 04.06.2006
Am 3 "pocnitori" din astea, un P5 quad (2013), pus pe post de rezerva acum, un V2 ViperX (2015) si un V2 ViperS (2017).
Toate functionale, fara nici o problema. Ambele V2 au primit update de la Android 5 la 6, respectiv de la 6 la 7.
ViperX-ul a fost scapat pe jos, fara nici o protectie, ecran si carcasa spate sparte, iesise din garantie, a fost trimis in service si reparat in o saptamana.
Acum as vrea sa-l schimb (ViperX-ul) cu asta. Imi place ca are mai mult RAM si flash, ca are asistentul vocal in limba romana, ca are Android 8, ca are WiFi 802.11 5GHz.
Singura retinere este procesorul: ViperX are Cortex®-A53 64-bit 1,3GHz Octa-core, V3 are Cortex®-A53 Quad-Core 1,25GHz.
Tinand cont ca posesorul nu-l foloseste pentru jocuri complexe (numai cateva de pe Facebook), o fi asta o problema ?

Nu-mi recomandati altceva, sunt interesat de Android 8 si asistentul ala in limba romana.
Astept doar lamuriri referitoare la procesor de la cei care chiar se pricep, nu de la cei care n-au avut niciun telefon de la ei, dar li se par pocnitori Posted Image
Multumesc.

Edited by misusumi, 12 January 2018 - 13:20.


#9
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Nu cred ca va fi o problema. Daca il primesc in timp util, voi face cateva teste.
Din pacate, timpul de livrare este de 3 pana la 10 zile lucratoare... , Iar curieratul Cargus, am avut cateva probleme cu timpul de livrare...

#10
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View Postdygey, on 11 ianuarie 2018 - 12:43, said:

zici ca-i copie de huawei, cam seamana cu nova.

pacat de telefoane ca-s bunicele, dar service-ul e prost, pus numai pe neacordarea garantiei.
fac pe dracu-n patru sa nu le repare, mai rau ca aia de quick sau cel. niste jeguri la capitolul asta.

am avut v1 viper i, dar am avut noroc sa mearga fara figuri. a doua oara am zis pas, aflasem de
minunatul lor service.
Nu (mai) au probleme cu service-ul. Problemele erau la Sfinx telecom nu la ei. Poti sa cumperi fara nicio grija ;)

#11
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Merge quadcore-ul asta pe jocuri mai complexe? Il vreau pentru Gangstar Vegas. Poate apare in oferta DIGI.

Edited by nick5roo, 13 January 2018 - 09:11.


#12
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.05.2006
Am citit pe un site ceva legat de procesor, e destul de slab... noroc cu cei 3 Gb ram.

#13
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 04.06.2006
Ma intereseaza daca este cu mult mai slab fata de cel de pe V2 ViperX.
- ViperX = Cortex®-A53 64-bit 1,3GHz Octa-core
- V3 = Cortex®-A53 Quad-Core 1,25GHz
Utilizatorul este multumit de ViperX, n-as vrea ca procesorul de pe V3 sa-i faca probleme.

#14
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012

Culorile Gold si Gray se livreaza incepand cu data de 05.02.2018
Culoarea Black se livreaza incepand cu data de 25.01.2018



#15
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Poate mai lasa din pret pentru ca e cam maricel. Eu l-as vrea pe negru pentru ca are chenar negru si asa fiind pe negru nu se mai vede.

#16
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Seamănă cu Gionee S11

Edited by andupustiu, 16 January 2018 - 17:09.


#17
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Prima amânare pentru livrare:

Culorile Gold si Gray se livreaza incepand cu data de 05.02.2018
Culoarea Black se livreaza incepand cu data de 26.01.2018

#18
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
L-am primit , arată frumos, negru lucios, adună amprente, semnal bun, autonomie bună, sunet bun, senzor amprente rapid, fără rateuri.Attached File  Screenshot_20180203-112755.png   69.87K   18 downloadsAttached File  Screenshot_20180203-112818.png   45.95K   16 downloadsAttached File  Screenshot_20180203-112853.png   63.25K   17 downloads

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate