Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Nokia seria 1

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#1
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nokia 1 cu Android Go va fi lansat in martie.
Este un telefon de buget.
1 GB RAM
8 GB memorie interna
Snapdragon 212
Display 720p

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   2.94K   102 downloads


#2
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Acel 1 Gb de RAM il face sa fie de evitat.

Stifturi din astea (c'mon, 1 Gb de RAM??) o sa inceapa incet-incet sa nu mai existe.

#3
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,936
  • Înscris: 02.09.2005
1gb de ram pentru un android e moartea caprioarei

#4
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Daca s-au gasit destui prosti care sa cumpere nokia 2 cu 1 GB ram si 8 GB stocare, de ce n-ar lansa si 1. :))

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Akai si multi altii, acum Nokia. Nemernicii astia de chinezi, manjesc cu noroi nume care si-au castigat dreptul de a nu fi uitate...

#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cit de "de buget" poate sa fie la 1GB RAM/8GB spatiu?! Nu zic din perspectiva a ce poti face cu el in 2018 dar din perspectiva a ce bani poti scoate, cui sa-l vinzi. Am vazut prin oferte de mai multe ori de la sarbatori incoace Moto C la 69-79 euro in Europa (vorbesc exclusiv de pret nou, cu garantie, TVA inclus desigur si numai de la magazine de top gen Amazon - si acum e 69 pe amazon.de, livreaza si in Romania cu putin peste 5 euro transport daca nu e explicit blocat produsul asta). Si Moto C are 16GB spatiu! Nu ma deranjez sa compar cu chinezisme (ma rog, de care sint cu toatele dar intelegeti voi). Cu cit sa vinzi ca sa ai si un profit? 50-60 euro? Cred ca mai bine s-ar reprofila pe accesorii, un incarcator original de oneplus si o pereche de casti (dopuri) cred ca tot cam atita fac in total...

#7
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Android Go e facut special pentru RAM putin. Pare'se ca vom avea mai multe telefoane barebones, dar capabile sa ruleze cursiv aplicatii uzuale. Cam ce era pe vremuri Lumia 520. Cand un android comparabil ca pret si platforma se misca infect. Moto C tot 8 GB storage are.

Android Go si cam tot ce stie el.

Edited by danX, 11 January 2018 - 11:35.


#8
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostdanX, on 11 ianuarie 2018 - 11:33, said:

Moto C tot 8 GB storage are.

Cea cu LTE de la amazon la 69 euro are 16GB. Daca nu mint peste tot, de la titlu la specificatii.

Edited by f300, 11 January 2018 - 11:41.


#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View PostdanX, on 11 ianuarie 2018 - 11:33, said:

Android Go e facut special pentru RAM putin. Pare'se ca vom avea mai multe telefoane barebones, dar capabile sa ruleze cursiv aplicatii uzuale. Cam ce era pe vremuri Lumia 520. Cand un android comparabil ca pret si platforma se misca infect. Moto C tot 8 GB storage are.

Android Go si cam tot ce stie el.

Mi-ai luat vorba din gura. Android Go e versiunea Lite a Android si ar trebui sa se miste decent.

#10
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Parca vad ca il lanseaza la 400-500 lei. M-a bufnit rasul weekendul trecut cand am vazut intr-un Flanco Nokia 2 la 600 de lei.

#11
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
De ce? Prost e cine da nu cine cere (lasand la o parte faptul ca la Flanco preturile sunt,in general, mai mari).

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Lasand la o parte macar subiectivismul mesajului tau, Nokia nu a avut nimic de-a face cu Apple. Nici cand erau pe val, cand nu sufla nimeni in fata lor si Samsung producea sapuniere, nici acum cand numele lor nu mai are de-a face cu cineva odata mare.

#13
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Asemanarea dintre Nokia si Apple este ca au oferit putin pe bani multi bazandu-se pe fanboys. Am avut Nokia si am trecut la Samsung. In momentul cand sam. a inceput sa aiba apucaturi de nokia, am trecut la Huawei. Bineinteles ca ciuma a inceputa sa se simta si la astia asa ca acum sunt pe Xiaomi.
Probabil ca in ritmul asta o sa ajung, in buzunar, cu o piatra in loc de telefon :)

#14
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostAMETHIST, on 11 ianuarie 2018 - 10:10, said:

Daca s-au gasit destui prosti care sa cumpere nokia 2 cu 1 GB ram si 8 GB stocare, de ce n-ar lansa si 1. Posted Image)

Cred ca doar un procent de 1 la mie (sunt optimist?) dintre cei 1,5 miliarde de chinezi stiu sa foloseaca (la capaciate) si le trebuie un smartphone.
Dar de ce sa nu le iei economiile la restul pentru a-si etala "smartphone-ul" agata de cosul cu orez?
Si mai sunt si 1 miliard (cine a stat sa-i numere) de indieni!

Edited by breitner, 11 January 2018 - 14:42.


#15
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postbreitner, on 11 ianuarie 2018 - 13:23, said:

Prost e cine da nu cine cere (lasand la o parte faptul ca la Flanco preturile sunt,in general, mai mari).

Zicala asta e in urma cu ceva sute de ani (e drept ca si multa lume e in urma cu citeva sute de ani dar se aplica la de-alde Flanco). Aici nu-i vorba de vreun negustor care vinde din poarta trei sticle de tuica si doua galeti cu mere, e vorba de o firma ce vrea profit si pentru care spatiul pe raft nu-i gratis.

#16
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Vorbim despre telefon, nu altceva, ok?

#17
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Nu OS-ul e o problema la telefoanele cu un GB de RAM ci aplicatiile. Din pacate, cele mai folosite aplicatii, FB si FB Messenger ingreuneaza groznic telefoanele astea. E drept, se pot folosi versiunile lite si se misca OK. Dupa parerea mea, orice telefon cu procesor Snapdragon 2xx trebuie evitat. E un procesor construit special pentru smartwatch-uri si gandit sa "impnga" 400x400 de pixeli. Orice este peste e mult prea mult.

#18
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Eu ma asteptam ca Nokia 1 sa aibe procesor single core, 512 MB RAM si 4 GB memorie interna. Sunt ironic! Sa lansezi in 2018 smartphone cu 1 GB RAM si 8 GB memorie interna, este ceva total aiurea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate