Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Setare google foto

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Salut. Ce setare ar trebui sa fac și unde.  Când șterg fotografiile din google foto ( din telefon ) sa nu se șteargă și din Drive?

#2
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Ai funcția eliberează spațiu. Sau instalezi o altă aplicație de galerie cu care ștergi pozele. Cele din cloud-ul google nu vor avea de suferit.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Daca vrei doar sa stergi pozele de pe telefon fara sa le stergi din Google Photos foloseste pur si simplu orice alta aplicatie de galerie photo care nu-i conectata cu Google Photos (sau chiar un file manager daca vrei sa stergi multe deodata in functie de data/etc.).

#4
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Eu am patit sa sterg poze din google photo si sa mi se stearga si cele de pe telefon :|
Si nu inteleg de ce imi facei backup la toate pozele din toate folderele cand eu am setat numai pe folderul Camera.

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Nu ai cum sa le pastrezi in google photo in telefon...insusi google photo e un spatiu cloud,cand urci pozele in photo, de fapt ele se duc intr un spatiu cloud si ce vezi tu pe telefon  photo de fapt e acel spatiu. Odata ce faci upload in photo, fotografia devine local cloud si nu telefon. E o prostie asta made by Google dar exista o solutie sa le urci si in Google Drive, ai 15 GB free.

Sau...mai ai o posibilitate, poti incerca. In Google Phote, selecteaza fotografia, in urma selectiei vei avea cele 3 puncte de setting in dreapta sus....acolo vei gasi delete from device

Asta este si ideea cu G Photo, ai spatiul nelimitat de stocare a fotografiilor, sa nu mai trebuiasca sa iti faci probleme ca le stergi sau pierzi

Edited by cuculea, 15 January 2018 - 15:46.


#6
Solulet

Solulet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.01.2019
Bună. Nu înțeleg de ce apare ca locație pentru Brașov, denumirea Stalin ! Menționez că am un telefon Huawei....

#7
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Poti sa pui o captura de ecran cu respectiva denumire?
Din cate stiu orasul Brasov, intre 1950 si 1960 a purtat numele Stalin.

Edited by Ciubex, 25 May 2019 - 20:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate