Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recomandare casti gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
Salut , știu că poate nu e topicul potrivit dar cred că sunteți cei mai în măsură și persoanele care dețin așa ceva , având în vedere că orice gamer cred că are sau știe ceva despre o pereche de căști .
Sunt in căutarea unei perechi de căști.
Cerințe : - căștile le voi folosi doar în casă ( gaming, filme , muzica când stau la laptop )
- sa aibe microfon
- să fie foarte comode ( over-ear )
- buget :250 lei .
- căștile vor fi folosite pe placa onboard a laptopului
Am probat o pereche de razer v2 oval și am rămas impresionat de cat de comode erau , mi-au plăcut mult noroc pentru care m-am decis sa fac o achiziție de genul . Și am mai avut modelul Razer electra ( prima generație ) , am fost foarte mulțumit de ele .
Alte modele n-am mai probat , nu cunosc , doar ce am văzut pe net :Razer Electra v2 7.1, asus Strix 2, Hyper Cloud 2 , Roccat renga și Logitech g231 prodigy( știu că sunt modele care-mi depășesc bugetul dar vreau sa fac o comparație) . Cam astea sunt modelele pe care am pus ochii.
Aștept părerile voastre
Scuze daca am deranjat pe cineva că am postat aici .

Edited by chiri091, 10 January 2018 - 16:45.


#2
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
În general, te-aș sfătui să stai deoparte de căștile "de gaming". În special de alea care-ți cer mai mult pentru "7.1". E un rahat de simulare, pe care o poți face și cu căști normale și care nu va suna niciodată cum trebuie. Microfon îți poți atașa pe orice pereche de căști.

Impresiile pe care mi le-au lăsat mie căștile de gaming sunt că nu prea știu ce vor să fie. Am avut unele care erau flat, sunau apropiat de cele pentru monitorizare și studio, iar la altele îți bubuia bass-ul de-ți zdruncina urechile. Personal prefer Audio-Technica ATH-M40x, ca niște căști bune pentru orice, inclusiv gaming. Cam pe la prețul ăstora cred că ar fi suma unde te-ar interesa mai multe aspecte, pe lângă confort. La 250 de lei, dacă găsești unele de 50 de lei, cu care te simți bine, ia-le, pentru că sunt foarte bune. Mare diferență între alea de 50 și alea de 250 nu e. La prețul ăla plătești formele ciudate și ce firmă și-a pus logo-ul pe ele, nu calitatea. Sunt sigur că căștile Razer de 250 de lei au fix aceleași componente chinezești ca alea A4Tech de 50. De 200 de lei plătești că scrie Razer pe ele și nu A4Tech.

Nu în ultimul rând, nu-ți lua pe USB. Îți dau o chinezărie de placă audio, mult mai proastă decât aia pe care o ai deja pe laptop. Probabil fix asta, dar băgată în alt plastic.


E bugetul tău aiurea. De la 500 în sus, te poți uita la calitate. Dar la 250, mai greu, din motivele pe care le-am expus mai sus. Nu se justifică diferența față de căștile pe care le fac producătorii mai puțin cunoscuți, la prețuri mult mai accesibile. Iar asta e valabilă mai pe la toate produsele de "gaming", de la căști, mouși, la scaune. Când ajungi la vârf de gamă, poate mai găsești ceva mai bun, dar tot sub ce variante de top găsești vândute ca produse office.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate