Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

pareri dieta/obiectiv slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
elimina salamul si nu mai arunca banii pe tampenii cu grasime redusa. daca e naturala, e foarte buna, altfel bei apa si soia, nu lapte si branza adevarata.

Edited by 41ex, 06 February 2018 - 16:04.


#56
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Va spune si Mirabela ce anume face gresit.

"În noiembrie 2017, Mirabela Dauer a recunoscut că a început să se simtă rău în urma unei diete celebre, pe care au încercat-o multe femei din România, dieta Dukan (dietă bazată pe consumul de proteine, în detrimentul glucidelor şi lipidelor). “M-am săturat de diete. Nu au avut efect. Am ţinut tot ce exista, inclusiv Dukan. Da, am avut probleme, am ţinut 6 luni Dukan. Nu am avut probleme cu ficatul, ci cu rinichii. Prea multe proteine, eu şi aşa sunt mâncătoare de carne“, a declarat Mirabela pentru un ziar monden."
Mirabela Dauer, despre dieta care i-a afectat rinichii. Multe femei din România au încercat-o

#57
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postpoadol, on 06 februarie 2018 - 15:25, said:


Daca iei bucata cu bucata legumele si fructele de acolo o sa vezi ca intotdeauna legumele au mai multe vitamine decat fructele.

#58
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Voi încercați pe pielea voastră ceea ce debitați sau vreți să vedeți daca pune vreunul botul la aberațiile astea?
Mâncați ma cumpătat din tot ce va oferă planeta asta, faceti mișcare atât cât să va simțiți viu ca la 18 ani si totul va fi ok. Bag seama ca pe voi va poate ucide instantaneu o felie de pita cu slana si cu branza si cu o cana de must dupa.

#59
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
decat pita cu slana, mai bine mamaliga cu slana, ceapa/usturoi.
in primul rand, cine vrea sa slabeasca, trebuie sa elimine complet din dieta orice aliment facut din faina de grau.

#60
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
De ce ar trebui sa faca

Quote

trebuie sa elimine complet din dieta orice aliment facut din faina de grau
acest lucru?

#61
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Ca e trendy sa fii gluten free hipster anul asta.

#62
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostDumitruCristian1, on 28 februarie 2018 - 13:44, said:

De ceva timp caut o dieta minune care sa ma ajute sa pierd kg in plus si sa arat bine pana la vara fara la incetarea acesteia sa ma ingras la loc.
De curand dupa multe cercetari si ore pierdute in fata calculatorului/ forumuri, am gasit un program care are grija de toate problemele mele. de la :
Numaratul caloriilor, pana la asezarea meselor sau ce sa fac cand vreau sa integrez in alimentatie si alte tipuri de alimente mai "calorice",
imi aleg singur ce sa mananc dintr-o lista (toate acestea sunt calculate in funtie de kg, inaltimea, metabolismul meu)
Sunt foarteee multumit de aceast program si nu as mai reveni la vechile metode de infometare care m.au adus in punctul acesta.
Recomand folosirea lui, dupa doar 2 saptamani ma simt mai activ, kg in plus incep sa dispara si abia astept sa vad parerea voastra:
https://www.alphabodies.ro/magazin/ este site-ul catre program.
Sper ca am ajutat pe cineva in acest proces fara sfarsit

Pai da-ne si noua niste exemple din programul ala inainte sa il cumparam.

#63
BicaAurel

BicaAurel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.11.2016
DumitruCristian1,  said: "De ceva timp caut o dieta minune care sa ma ajute sa pierd kg"
Ti-ai pierdut timpul cautand o dieta care este doar minune in loc sa te concentrezi sa cauti o dieta care sa fie si  minune si magica si revolutionara.
Mai schimbati placile astea cu minune , sunt uzate, nu mai dau rezultatele pe care le dadeau alta data pentru amagirea eventualilor clienti.

Edited by BicaAurel, 01 March 2018 - 01:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate