Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Merita sa mai stai in Bucuresti/ in Romania?

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1463 replies to this topic

#1459
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
😀 totul depinde de ce vrei de la viata. ce conteaza pentru tine. cat crezi ca vei trai. si cum vrei sa traiesti. florida...asa ce s-a schimbat in ultimii 5 ani - tantari multi, nu stiu ce se intampla. si eu m-am tot uitat sa cumpar dar ezit. prea departe daca stai pe aici. merge spania, o proprietate ieftina, pana in 200k eur. hai sa traim!

#1460
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
E plin de țărănoi peste tot, ăsta e un dezavantaj evident.
II vezi și prin geamul mașinilor, nu trebuie neapărat sa interacționezi cu ei.:)))

#1461
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Traim. Am pus pe topicurile dedicate vinuri si manncaruri fine.

Sotia tre sa comande altceva. Ea nu mananca medium rare sau crud :))))

#1462
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
bravo! life’s short! traieste clipa!

bravo! life’s short! traieste clipa!

#1463
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
,,Merita sa mai stai in Bucuresti/ in Romania?"
Răspuns pentru inițiator, da, merită, pentru mine merită, pentru familia mea merită.

#1464
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

View Postjimi91, on 09 ianuarie 2018 - 19:41, said:

singurul lucru care nu merita in Bucuresti e traficul ..in rest, gasesti de toate in capitala, cu bune si rele:)..parcurile sunt frumoase:)
Da, numai traficul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I43nHmKo1sQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

:D

View PostDeenman, on 09 ianuarie 2018 - 20:33, said:

1. Chiria. 12x 220euro= 2600euro/an
2. Distanta enorma pana la munca (daca ai masina intelegi) eu fac 10.000km pe an naveta la munca (36kmpe zi din Buc in Buc)= 700 litri x 5.3 ron=900euro.
3. Sunt foarte multe activitati care te imbie la cheltuit, de la iesiri la mall, la film, in parc, la targuri, la expozitii, concerte, per total mult mai multe decat oriunde in tara.

Cu alte cuvinte, e mult mai scump decat oriunde in tara. Am trait in Baia Mare 17 ani, 8 ani la Cluj, 1 an la Medias, 5 ani in Bucuresti, am facut naveta in tara, si am locuit in delegatii prin diverse orase cate 2 saptamani, in Oltenia, Muntenia, Moldova etc.

Bucuresti e cel mai jalnic si jegos oras, cei mai tristi oameni, cei mai frustrati, nu zambeste nimeni niciodata, nu zice nimeni multumesc, nu te saluta nimeni nicaieri. Peste tot este o graba de nedescris, si la magazin, te calca in picioare.

Sa investesti intr-o locuinta care e posibil sa fie distrusa de cutremur si sa platesti si rata dupa ea, fantastic.

Stai ca n-ai vazut mai rau: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IZWm7xvd6-o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate