Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Extindere pat

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004

View Postsonnydellmarco, on 09 ianuarie 2018 - 17:29, said:

Mai exista tamplari?
Mobila este facuta in fabrici, in ziua de azi, de niste semi-necalificati, semi-zilieri, asta e adevarul.

Da, mi-am facut o mobila de bucatarie la comanda pe 3.100 lei mai acum un an.
Daca stiam, o puteam scoate sub 2.500 lei din magazinul de prezentare, cu ceva modificari la dimensiuni.
Asa am facut cu mobila de dormitor (comode), cuier si pantofar.

#20
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postsonnydellmarco, on 09 ianuarie 2018 - 17:29, said:

Standard sunt de 2m, nu de 1.90


  https://www.amazon.c...d mattress size

  https://www.bedandma...o.uk/size_guide

   Lungimea standard a unui pat este de 190cm asa cum se vede si in link-urile de mai sus.

   Usile au masura standard de 2 m !! Nu stiu care e standardul la sicrie...

Edited by cspot, 10 January 2018 - 02:20.


#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

View Postyndy, on 09 ianuarie 2018 - 14:49, said:

E o poveste mai lunga, dar esential este ca sunt in situatia de a gasi o solutie pentru a multumi un chirias de 1.91 care trebuie sa prelungeasca patul cu saltea de 190cm.
Aveti idei unde sa gasesc asa ceva? As plati ceva mai mult daca imi remediaza simplu problema.

Trebuie sa ajungi la un compromis.
Sa vina chiriasul cu patul lui si la incheierea contractului il ia in spinare si pleaca acasa cu el.
Daca nu-i convine,sa-ti plateasca contravalarea patului actual si sa faca tot pe cheltuiala lui orice modificare doreste.Cu banii respectivi iti vei putea cumpara un alt pat.

ps.
La urmatorul anunt de inchiriere sa specifici neaparat ca inaltime maxim admisa a viitorului chirias nu trebuie sa depaseasca 185 cm.Posted Image

Edited by adisz, 10 January 2018 - 11:16.


#22
shefa

shefa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2010

View Postcspot, on 10 ianuarie 2018 - 01:51, said:

  https://www.amazon.c...d mattress size

  https://www.bedandma...o.uk/size_guide

   Lungimea standard a unui pat este de 190cm asa cum se vede si in link-urile de mai sus.

   Usile au masura standard de 2 m !! Nu stiu care e standardul la sicrie...
Daca taceai, intelept ramaneai!
Ce vrei sa demonstrezi cu linkurile date?
Citeste mai bine ce scrie acolo, la primul link langa fiecare dimensiune de 190 e un slash (liniuta aia inclinata) si apoi scrie 200, adica dimensiunile de serie sunt 190 si 200 cm.
La al doilea link e mai complicat, hai sa iti explic pe etape ce sa faci ca sa citesti toata informatia:  treci de primul rand unde sunt desenate doua dreptunghiuri, te duci mai jos,  treci si de al doilea rand de doua dreptunghiuri si ajungi la al treilea rand unde sunt desenate tot doua dreptunghiuri, si citesti acolo dimensiunile, in speta lungimea. Apoi mai dai scroll pana ajungi la al patrulea rand si vezi si acolo ce dimensiuni avem, si mai faci efortul sa citesti si ultimul dreptunghi, ala care e doar unul pe rand si citesti si acolo. Pare complicat, dar nu e.  
Off topic - ma ingrozeste gandul ca asta e noua generatie, (cica 40% ar fi analfabeti functionali )  care dupa un rand citit crede ca  a inteles totul, ba mai si decreteaza ca asa stau lucrurule, dupa intelegerea lor!

#23
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Merci pentru sfaturile pozitive, referitor la comentarii, omului chiar ii ies picioarele pe dinafara patului, nu cred ca e confortabil, la cati bani plateste nu e o solutie sa-i spun sa doarma pe jos, costurile sunt in seama lui, am agreeat asta, dar el vrea sa modifice patul si asa cum arata dormitorul, marirea patului va crea un spatiu stramt de acces pe balcon si sunt ingrijorat ca dupa ce pleaca el, urmatorul chirias o sa-mi ceara sa micsorez patul :)
Daca identificam de la inceput problema, poate ii ziceam pas, dar s-a prins mai tarziu el si evident contractul fiind agreeat, nu e responsabilitatea mea. De asemenea ma deranjeaza ca imi pune salteaua de 190 in brate si n-am unde sa o depozitez, de vandut, n-as vinde-o pentru ca ... urmatorul chirias poate vrea sa micsorez patul etc etc.

Ma uit dupa o bancheta cat mai ingusta si iau in calcul ce s-a mai spus.

Edited by yndy, 11 January 2018 - 04:42.


#24
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postshefa, on 10 ianuarie 2018 - 18:18, said:

Daca taceai, intelept ramaneai!
Ce vrei sa demonstrezi cu linkurile date?
Citeste mai bine ce scrie acolo, la primul link langa fiecare dimensiune de 190 e un slash (liniuta aia inclinata) si apoi scrie 200, adica dimensiunile de serie sunt 190 si 200 cm.
La al doilea link e mai complicat, hai sa iti explic pe etape ce sa faci ca sa citesti toata informatia:  treci de primul rand unde sunt desenate doua dreptunghiuri, te duci mai jos,  treci si de al doilea rand de doua dreptunghiuri si ajungi la al treilea rand unde sunt desenate tot doua dreptunghiuri, si citesti acolo dimensiunile, in speta lungimea. Apoi mai dai scroll pana ajungi la al patrulea rand si vezi si acolo ce dimensiuni avem, si mai faci efortul sa citesti si ultimul dreptunghi, ala care e doar unul pe rand si citesti si acolo. Pare complicat, dar nu e.  
Off topic - ma ingrozeste gandul ca asta e noua generatie, (cica 40% ar fi analfabeti functionali )  care dupa un rand citit crede ca  a inteles totul, ba mai si decreteaza ca asa stau lucrurule, dupa intelegerea lor!

     Tocmai ca am citit. Un pat standard are 1.9m lungime.
     Mai jos mai jos unde vrei tu ajungi la paturi kingsize sau matrimoniale. Acelea au 2m sau 2.10 in functie de preferinte.

#25
shefa

shefa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2010

View Postcspot, on 15 ianuarie 2018 - 15:54, said:


Tocmai ca am citit. Un pat standard are 1.9m lungime.
Mai jos mai jos unde vrei tu ajungi la paturi kingsize sau matrimoniale. Acelea au 2m sau 2.10 in functie de preferinte.
...oi fi citit tu, dar n-ai priceput nimic, no nu-i bai, ca sunt lucruri mai importante.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate