Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

B 240 VDF - s-a furat sau chiar e asa cum zice omu' ?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Poate asa intelege mesajul ...

Attached Files



#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Initiator, exista posibilitatea ca tu sa fii gresit aria. Posted Image

Forumul Softpedia
>
Professional Zone
>
GSM/CDMA & Telecomunicatii
>
Vodafone

Edited by MembruAnonim, 09 January 2018 - 09:16.


#21
al_exander

al_exander

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.01.2018
Ar trebui sa ii puna tomberonul in dreptul usii soferului. Daca mai e unul, sa il puna in dreptul usii pasagerului si tot asa. Cand si-o pune manutele cu unghiutele delicate pe tomberoane 2-3 zile, s-ar putea sa renunte singura sa mai parcheze acolo. Si masina sigur este de VDF sau parteneri de vanzari. Au Polo si Golf, de obicei albe si de cele mai multe ori fara inscriptii sau autocolante cu firma/sigla.
Daca vrea sa afle cine e, sa ii lase o foaie cu numarul de telefon, sa ii scrie ca are firma si ca are 25 de numere la Telekom/Orange si ca vrea sa le porteze...

Edited by al_exander, 09 January 2018 - 09:25.


#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Bre , nu fiti uriciosi. Uite ce fain a parcat-o ! Ca in Paris . Analfabeta analfabeta ...da' cu har ! Posted Image

#23
Legi

Legi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 24.05.2014
Tipic posesorilor de VW! Posted Image

#24
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
exista politie locala

#25
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Politie locala care chiar vine daca e chemata. Si amenda vine la firma, care nominalizeaza soferul care a condus masina.

#26
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Urmeaza sa vedem si ce legatura are cu telefonia mobila.
E cu 3G sau cu 4G ?
La o firma la care am lucrat, masinile erau vandute inainte de terminarea leasing-ului cu tot cu numere de inmatriculare.
Nu e responsabilitatea firmei unde-si parcheaza angajatii masinile.
Nu se vede niciun semn de parcare interzisa.
Pot sa scriu si eu pe un zid "NU PARCATI". Presupun ca toata lumea o sa creada ca e o gluma mai ales daca nu au unde sa parcheze in alta parte.
Despre ce se discuta aici ?

Edited by cspot, 09 January 2018 - 10:56.


#27
bibi

bibi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 05.02.2003
Solutia este foarte simpla.
Muta cosurile de gunoi in jurul masinii.
La cat de delicata presupun ca e tipa nu o vrea sa puna mana pe ele iar pe viitor nu va mai parca acolo.

#28
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Tipa sau tipul se pare că a luat locul altui cocalar și de-aici năduful...

#29
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am vazut ca si pe calea victoriei au parcate tot modelul acela de VW, dar sunt inscriptionate.
Asta nu e, poate fi doar o coincidenta nefericita.

Daca nu poti demonstra ca duduia lucreaza la Vodafone, rog inchiderea topicului sau mutarea pe o alta arie.

#30
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,546
  • Înscris: 06.02.2006
1. @initiator, trimite sesizare cu foto atasate catre Vodafone plus politie

2. topicul nu-si are locul aici -alege te rog unde vrei sa fie mutat (eu l-as muta pe Auto - Coltul turnatorului).

#31
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
eu nu inteleg greseala? Tomberoanele sunt scoase afara deci masina de gunoi are acces. In acelasi timp cineva a scos gunoiul in asa fel incat sa blocheze VW-ul pentru ca sigur nu a parcat cineva masina in asa fel. Inca odata ce doreste initiatorul sa ajunga la ghena, sa treaca cu tancul pe acolo sau ce?

In cazul in care eu mai prost de fel nu ma prind, suni la politia locala si rezolvi.

#32
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017
Eu nu vad sa blocheze pe cineva, din contra, vad ca o masina gri o blocheaza pe aia alba.

#33
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 business11, on 09 ianuarie 2018 - 11:25, said:

eu nu inteleg greseala? Tomberoanele sunt scoase afara deci masina de gunoi are acces. In acelasi timp cineva a scos gunoiul in asa fel incat sa blocheze VW-ul pentru ca sigur nu a parcat cineva masina in asa fel. Inca odata ce doreste initiatorul sa ajunga la ghena, sa treaca cu tancul pe acolo sau ce?
In cazul in care eu mai prost de fel nu ma prind, suni la politia locala si rezolvi.

In mod normal, in dreptul la ghenele alea de gunoi nu se aloca loc de parcare si nu se parcheaza, tocmai din motive de acces cu tomberoanele de gunoi la masina si inapoi in bloc.  Daca fatuca aia a paracat lipit de zid, iti dai seama ca nu mai ai pe unde sa bagi inapoi tomberoanele alea. Ideea e ca nu poti sa stai dupa unul si dupa altul cum li se scoala sa parcheze pe langa ghenele de gunoi.. In mod normal, daca nici numar de tel nu e in bord se suna la Politia locala ca aia abia asteapta sa vina in astfel de cazuri... sau daca fatuca e din bloc se lasa un bilet in parbriz - nu cred ca e atat de dusa sa nu inteleaga sa nu mai parcheze acolo.... Ar fi util si ceva scris pe zid ca nu se parcheaza acolo.

#34
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. Aia e alee pietonală nu străduță. Numai un bizon s-ar băga cu mașina pe acolo. Și nu e blocată. Nici aproape blocată.

2. Scrisul cu spray pe un perete nu reprezintă semn de circulație. Gest de gospodar care pune stăpânire pe terenul din jurul blocului și cel puțin o stradă că acolo stă el și așa e el comunist.

Cred că încurcă puțin la ridicarea gunoiului, dar e evident că după ce individa a parcat, s-au putut scoate tomberoanele.
Comportament de comunist.

Attached File  20180109_080141.jpg   410.34K   117 downloads

Este vizibil ca e loc de scos tomberoanele prin fața mașinii.
Nu e parcată lângă zid.
Sper că aia e ghena de gunoi și nu intrarea în bloc.

Ce legătură are chestia asta cu VODAFONE ?

LE: Vezi că un vecin a aruncat și un brad la gunoi. Reclamă-l și pe ăla.

Edited by exceswater, 09 January 2018 - 11:44.


#35
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005
N ati inteles (majoritatea)nimic.
Brunetu' de la curatenie nu are 'net' si daca vreti circ cautati l la adresa. N am legatura cu locatia etc.
Tomberoanele sau ce vedeti pe acolo au fost scoase cu greu si masina de gunoi nu e tico:)
Duduii ii fusesera adresate rugaminti dar l a flituit repetat.
Cine vrea sa dea cu piatra (daca nu merge cu 'rusinica'bagati mare.politie etc.

Lma.



#36
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 06.08.2008
Ce e asa greu sa sesizati politia pentru blocarea intrarii respective ?
Vine odata, da amenda. Daca nu se muta, mai chemati inca odata si tot asa. Eu asa as proceda pana se potoleste.

Asta daca chiar ce face ea/el acolo e ilegal. Altfel... nasol de oamenii din ziua de astazi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate