Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Bentley Continental GT 2018 (A doua generatie cu adevarat)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017
[ https://i.imgur.com/QtnVJvn.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/k98OPLj.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/yYNmGB8.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/1GqrNb5.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/cyHNSow.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oWuY_0gzNMU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Superb! Posted Image

E bazat pe platforma ultimului Panamera. Unele elemente de interior, precum display-ul tot de la Panamera. In rest un amestec de tehnologie Porsche si VW.

Mi se parte extrem de reusit interiorul, nici exteriorul nu e rau, doar stopurile alea mi se par un pic cam nepotrivite.

Are dotari bogate, moderne(aici a depasit binisor mulsanneul): display digital inclusiv in locul celor analogice, night vision, head up display, audio naim 2200w, iluminare ambientala, consola(optionala) rotativa cu 3 fete: una furnir decorativ, una display, una 3 display-uri analogice stil retro

Ceva date tehnice:

The new Bentley Continental GT is offered at launch with an enhanced version of Bentley's peerless 6.0-litre, W12 TSI engine that sets a new benchmark in performance.
Designed, developed and handbuilt in Crewe, the W12 TSI engine is the most advanced 12-cylinder engine in the world. The unique 'W' configuration means that the engine is 24 per cent shorter than an equivalent V12, benefitting weight distribution and maximising usable cabin space.
The new powertrain uses the very latest engine management technology, with 300 million software calculations per second. It produces 635 PS (626 bhp) and 900 Nm (664 lb.ft.) of torque, and accelerates the new Continental GT to 100 km/h in 3.7 seconds (0-60 mph in 3.6 seconds), and on to a top speed of 333 km/h (207 mph)*.
[...]
Significantly, a new dual-mass flywheel replaces the torque converter, to dampen out the oscillations of the driveline and provide a fittingly smooth power delivery for luxury touring.
The dual-clutch eight-speed transmission provides smooth acceleration, and impressively quick gearshifts, both hallmarks of the Bentley Continental GT's dynamic character, as well as improved combined fuel economy (23.2 mpg or
12.2 L/100 km versus the previous model's 19.9 mpg or 14.2 L/100 km).
[...]
A new Active All-Wheel-Drive System replaces the traditional 40:60 power delivery split between front and rear wheels respectively, instead varying the front-to-rear torque split dependent upon the driving situation. The vehicle will use rear-wheel drive as much as possible during normal driving for optimum efficiency and dynamic performance.
Based on the conditions and the driver's behaviour, the system will send drive to the front axle as required. This reduces the understeer effect from fixed all-wheel drive, as well as increasing driver engagement for those who revel in the dynamic attributes of the Continental GT.
Unrivalled Grand Touring Ride and Handling
The third generation of Continental GT features Bentley Dynamic Ride, an advanced 48-volt roll control system for unrivalled car control. The system controls and adjusts the electronic actuators on the anti-roll bar of each axle and so improves handling and ride comfort, as well as making the car feel lighter and more precise.
This system instantly counteracts lateral rolling forces when cornering and ensures maximum tyre-to-road contact to deliver class-leading ride comfort and exceptional handling.
[...]

multe alte detalii: https://www.bentleym...en/newsitem/784

Edited by Geth, 08 January 2018 - 18:15.


#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Faina, mai putin fata si spatele. Parerea mea.
Oricum nu-i de nasul meu.

#3
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Daca nu ziceai ca nu-i de nasul tau stateam toti cu sufletul la gura si ne asteptam sa deschizi topic cu ce configuratie ti-ai comandat-o :D

Bentley, restul nici nu mai conteaza. Super masina. Ma asteptam sa scoata asa ceva si designul ca sa fie judecat trebuie vazuta masina in persoana.

#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postserginho74, on 08 ianuarie 2018 - 18:39, said:

Daca nu ziceai ca nu-i de nasul tau stateam toti cu sufletul la gura si ne asteptam sa deschizi topic cu ce configuratie ti-ai comandat-o Posted Image
Sa stii ca asta era ultima mea problema...

#5
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
Superba masina, din profil :)

#6
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
@ericmario, pai se vede, de asta ai si tinut mortis sa precizezi.

Mai in gluma mai in serios, daca nu scot si versiune pe gpl, slabe sanse sa se vanda in Ro :P

Interiorul este desavarsit.

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pacat ca nu vine si cu 2.0 tdi , ca mi-as fi comandat si eu una. Posted Image

#8
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postserginho74, on 08 ianuarie 2018 - 19:42, said:

@ericmario, pai se vede, de asta ai si tinut mortis sa precizezi.

Mai in gluma mai in serios, daca nu scot si versiune pe gpl, slabe sanse sa se vanda in Ro Posted Image

Interiorul este desavarsit.

Acum cu PSD-ul are sanse mai mari sa se vanda in Ro.

#9
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu-mi place ca nu mai am ce sa " personalizez " la ea .
Stopurile is ce trebuie parerea mea , farurile is naspa , puteau sa le faca ca stopurile , mai inguste ca o lacrima ...

#10
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Cît o fi taxa de mediu ilegală scoasã și reintrodusã acușica anual legalã la singurii fraieri din imperiu?

#11
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Acuma-i momentul de cumparat ! Scad impozitele la motoate mari cu 90 % . Nu stiu ce faceti voi dar eu imi cumpar doua ...sa nu se termine , Doamne-fereste , motoarele de 6 litri de pe fata pamantului . O sa fie bataie ...bataie , va spun eu ! Nu pot sa ma hotarasc la culori . As lua doua de aceeasi culoare ( asta aroganta ! ) .

#12
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Superb.

Edited by Torquemada-666, 08 January 2018 - 20:45.


#13
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Foarte frumoasa. VW stie sa faca masini bune si frumoase. Sper sa scoata si varianta 2.0TDI.

Edited by Kroghy, 08 January 2018 - 20:59.


#14
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,159
  • Înscris: 13.11.2017
Le dorești falimentul ?

#15
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View PostFord4, on 08 ianuarie 2018 - 21:06, said:

Le dorești falimentul ?
Din contra. Le doresc sa se mentina pe locul 1 la nivel mondial ca in 2016 si 2017 pentru ca fac cele mai bune masini din lume, iar discutia de fata e un exemplu foarte bun.

Edited by Kroghy, 08 January 2018 - 21:09.


#16
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Si Bentley e detinut de Volkswagen?! Intrebarea asta mi-am pus-o si eu.

#17
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postericmario, on 08 ianuarie 2018 - 18:17, said:

Faina, mai putin fata si spatele. Parerea mea.
Oricum nu-i de nasul meu.
De ce? Acum ca s-a marit salariul minim pe economie cred ca ne putem permite.....

#18
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View Postmarga32, on 08 ianuarie 2018 - 21:10, said:

Si Bentley e detinut de Volkswagen?! Intrebarea asta mi-am pus-o si eu.
Normal, la fel ca Bugatti, Lamborghini si alte marci de top.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate