Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Reducere taxe Olanda 30% din salariul brut

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
iuliantreta

iuliantreta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2018
Hello,

Din luna februarie ma voi muta in Olanda si pot beneficia de reducerea de taxe de 30% din salariul brut (30% ruling). A aplicat cineva pentru aceasta reducere? Daca da, ce documente trebuie sa pregatesc pentru a dovedi ca nu am mai lucrat si locuit in Olanda?

Multumesc!

#2
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
În ce domeniu?

Dacă e via ruta doctorală, atunci se aplică prin Belastingdienst via a două formulare.

Dacă e prin angajator clasic, atunci se completează la comun un singur formular, atât de către angajat, cât și angajator, pe care îl trimiți la Belastingdienst.

#3
iuliantreta

iuliantreta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2018
Este prin angajator clasic. Ma refeream la ce dovezi ar trebui sa aduc din Romania pentru a le arata ca nu am locuit si lucrat in Olanda. Am inteles ca ar trebui aduse facturi de la utilitati, asigurare de masina, etc.
Mi-ar fi trebuit o confirmare daca aceste hartii traduse trebuie sau mai sunt si altele necesare.

Multumesc!

#4
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Mergeți cu adeverință-tip eliberată de primăria unde locuiți în România în principiu, tradusă autorizat (chit că am văzut adeverință în engleză în România, ceea ce autoritățile olandeze vor accepta). Aflați dacă vor și apostilă. S-au înăsprit regulile de obținere a facilității, așa că bine ar fi să aflați exact; într-o vreme de mult apusă nu era nevoie de nici un document doveditor. Sunați chiar la Belastingdienst (sau chiar mai bine, rugați angajatorul să sune) să aflați cerințele exacte pentru document.

#5
iuliantreta

iuliantreta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2018
Multumesc pentru indicatii!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate