Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Happy Mondays - Facem ziua de luni mai buna o intreaga luna

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
120 replies to this topic

#73
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu pot sa cred ca sunteti atatia care ati picat in plasa Vodafone.

Se discuta de 4 pagini de aceasta inselatorie, a explicat si Helperul si degeaba...


Edited by danutz1, 18 April 2018 - 10:17.


#74
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postcattani, on 17 aprilie 2018 - 22:41, said:

In business mai importanta este INCREDEREA unul in celalalt decat termenii si conditiile care pot sa fie sau nu ambigue.
Chestia cu 14 zile, OPC, telefoane la *222, biroctatie etc.  au menirea sa DESCURAJEZE clientii si lasa o urma de indoiala asupra contractului.
Pe viitor va castiga cel ONEST nu cel care este ISTET.
In cazul meu am indoieli asupra multor oferte si nu ramane decat sa sper. Daca promiti ceva unui client si apoi te prelevezi de diferite conditii mai mult sau mai putin ascunse nu face bine la business.
In orice bussines este importanta increderea.Pentru o afacere de viitor este important sa fii si onest dar si istet.(lasand la o parte ca vorbesti de onestitate, nu mi-ai raspuns la intrebarea mea de aici:

Altfel, "chestia cu 14 zile" nu e doar o chestie, este dreptul clientului ce a achizitionat un serviciu sau produs online si nu a fost conform, ori nu s-a simtit "respectat" de companie ori pur si simplu doreste sa renunte fara motiv.

Este simplu, ti-am mai explicat, daca ai indoieli legat de un serviciu ori un produs , nu-l achizitiona.Ori daca ai facut lucrul asta si esti nemultumit , poti renunta in 14 zile.Daca a trecut termenul si constati ca serviciul ori produsul nu este conform cu ce ai cerut/ce s-a promis/ce apare in contract , incerci sa rezolvi pe cale amiabila.Daca nici asa nu rezolvi, apelezi la institutiile statului.Chiar daca pare "birocratic", aste sunt caile legale acceptate de toti.

View Postkaytar, on 18 aprilie 2018 - 06:07, said:

Intrebare: Reducerea de 3euro din campania Happy Mondays (16.04.2018) nu se aplica abonatilor noi care se porteaza in Vodafone?
NU.Promotia se adreseaza doar posesorilor de abonament Vodafone ce doresc REINNOIREA lui pe 2 ani cu unul din noua oferta ce apare in contul personal MyVodafone.

View Postkaytar, on 18 aprilie 2018 - 06:16, said:

Si eu astept un raspuns din partea helperului. Am solicitat portarea in Vodafone dupa ce am vazut oferta cu reducere 3 euro pe toata perioada contractuala, astfel, abonamentul de 18 euro ar trebui sa fie de 15 euro. Dupa ce am primit mailul cu comanda, am vazut ca acea reducere nu apare, asa ca am intrebat pe mail. Ieri m-a contactat o doamna de la Vodafone si mi-a spus ca reducerea se aplica numai celor care prelungesc contractul.Attachment Comanda Vodafone.jpg
Ce raspuns astepti din partea helperului?
Promotia de luni 16 aprilie 2018 "Happy Mondays"(doar lunea si este diferita de fiecare data) s-a adresat / se adreseaza numai celor ce doresc prelungirea/reinnoirea abonamentului Vodafone pe 2 ani cu unul din noul portofoliu(ce se regaseste in contul personal MyVodafone ).Aceasta promotie nu se adreseaza pentru portari.

Edited by gump4, 18 April 2018 - 18:07.


#75
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
Si eu tot SUPER RED 24 doream dar am asteptat din cauza acestor confuzii. Atata timp cat in cos nu vad reducerea de 3 euro  am anulat comanda.
Basca faptul ca reducerea de 70 euro la orice telefon nu se aplica la huawei P20 Pro.
Mai are rost sa astept iar si iar ziua de LUNI sau cautam alt operator ?!

ps: Referitor la caile legale mult promovate,  ce putere are un simplu user in lupta cu un corporate !!!
Se va spune ca nu a citit bine contractul si ca e vina lui. Ideea este sa fii performant si transparent astfel incat sa nu fie nevoie de birocratie.

#76
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postdanutz1, on 18 aprilie 2018 - 10:13, said:

Nu pot sa cred ca sunteti atatia care ati picat in plasa Vodafone.

Se discuta de 4 pagini de aceasta inselatorie, a explicat si Helperul si degeaba...

Daca a explicat, inseamna ca ai fost informat si nu cred ca poti fi inselat in postura de om informat.Dar stai...tu parca esti abonat la alt operator de telefonie,nu?Posted Image Si utilizator doar de cartela Vodafone,nu?Posted Image In acest caz tu nici macar nu ai acces la acele oferte personalizate din contul de abonat MyVodafone ca sa te dai cu parerea.... Posted Image

View Postcattani, on 18 aprilie 2018 - 19:13, said:

Si eu tot SUPER RED 24 doream dar am asteptat din cauza acestor confuzii. Atata timp cat in cos nu vad reducerea de 3 euro  am anulat comanda.
Basca faptul ca reducerea de 70 euro la orice telefon nu se aplica la huawei P20 Pro.
Mai are rost sa astept iar si iar ziua de LUNI sau cautam alt operator ?!

ps: Referitor la caile legale mult promovate,  ce putere are un simplu user in lupta cu un corporate !!!
Se va spune ca nu a citit bine contractul si ca e vina lui. Ideea este sa fii performant si transparent astfel incat sa nu fie nevoie de birocratie.

Multumesc pentru raspuns.
Raspunsul helperului Vodafone de AICI,din topicul acesta, zic ca este destul de clar, cel putin din punctul meu de vedere.
In final decizia si alegerea este doar a ta.Mult succes , indiferent de decizie!

p.s:putem oricand contacta Vodafone prin mail, daca dorim, sa propunem ori sa venim cu o sugestie ori sa adauge/modifice ceva ori cu reclamatii, pentru imbunatatirea serviciilor oferite noua.Mie imi par receptivi.Ori direct pe site, ori prin mail( persoane.fizice_ro @ vodafone.com)in atentia unui anumit departament.

#77
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007

View Postgump4, on 18 aprilie 2018 - 17:52, said:

Ce raspuns astepti din partea helperului?
Asteptam sa apara helperul. Scuze daca te-a deranjat intrebarea... Dar, daca tot te-ai bagat, explica-mi te rog ce intelegi din acest text:
"Promotie valabila azi, 16 aprilie 2018, exclusiv online, pentru persoane fizice, la reinnoirea sau achizitia unui abonament pe doi ani."
Daca eu portez in Vodafone, nu se considera abonament nou?

#78
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
Momentan imi apare in aplicatia my vodafone o reducere de 3 euro ( conform happy monday ) undeva la sectiunea bonusuri...de pe site-ul vodafone nu se poate vedea aceasta optiune...si nu inteleg de ce. Cat despre modificarea contractului in sensul sa apara reducerea de 3 euro si pe contract cei de la vodafone REFUZA sa faca acest lucru dar nu vor sa imi trimita in scris nimic ci doar verbal refuza... Ii mai las cateva zile si apoi le fac reclamatie la Anpc si Ancom.

#79
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postprotecties, on 20 aprilie 2018 - 06:02, said:

Momentan imi apare in aplicatia my vodafone o reducere de 3 euro ( conform happy monday ) undeva la sectiunea bonusuri...de pe site-ul vodafone nu se poate vedea aceasta optiune...si nu inteleg de ce. Cat despre modificarea contractului in sensul sa apara reducerea de 3 euro si pe contract cei de la vodafone REFUZA sa faca acest lucru dar nu vor sa imi trimita in scris nimic ci doar verbal refuza... Ii mai las cateva zile si apoi le fac reclamatie la Anpc si Ancom.
Sa inteleg acum.
Ai dorit sa beneficiezi de oferta Happy Mondays?
Banuiesc ca da, ca doar nu comanzi ceva doar sa vezi daca Vodafone uita sa puna o virgula.
Astfel , ai beneficiat de 3 euro reducere la abonament(conform promotie de luni Happy Mondays), iti apare in contul propriu de MyVodafone, dar tot esti nemultumit si doresti sa faci recla matie la ANPC si ANCOM?
Jesus....eu zic sa nu-i mai lasi cateva zile ...grabeste te ....succes!

View Postkaytar, on 19 aprilie 2018 - 07:49, said:

Asteptam sa apara helperul. Scuze daca te-a deranjat intrebarea... Dar, daca tot te-ai bagat, explica-mi te rog ce intelegi din acest text:
"Promotie valabila azi, 16 aprilie 2018, exclusiv online, pentru persoane fizice, la reinnoirea sau achizitia unui abonament pe doi ani."
Daca eu portez in Vodafone, nu se considera abonament nou?

Nu m-am simtit deranjat de inrebare.M-am bagat in seama(o sa tin cont pe viitor) pentru a te ajuta(in ideea ca eu am deschis acest topic) si iti cer scuze daca m-am exprimat astfel sa fiu deranjant.

Iti explic daca intrebi(cu toate ca m-am saturat si nu-mi mai face placere, sincer sa fiu).

Oferta de -3 euro reducere din 16 aprilie2018(chiar daca acolo apare 2 aprile 2018-le-am comunicat de-atunci ca e gresita data dar se pare ca nu e interesant ce le comunic eu)este valabila doar la REINNOIREA abonamentului pe 2 ani(cu unul din noul portofoliu-ce -l descoperi in MyVodafone-va fi mai mare ori mai mic, ofertele sunt personalizate) si nu pentru PORTARE.

Ce scrii tu, adevar prin omisiune, pana la 70euro reducere la REINNOIREA SAU ACHIZITIA unui  TELEFON cu abonament pe 2 ani, asa este, ai dreptate, da doar pentru achizitia de telefoane.(nu si reducera de 3 euro)-aici recunosc ca am gresit eu, era aceaasta reducere pentru telefoane abonament pe 2 ani, dar nu si cealalta promotie cu -3 euro pentru REINNOIREA abonamentului cu unul din noul portofoliu pe 2 ani.

Chiar daca pe pagina respectiva nu apar termeni si conditii( cu toate ca VODAFONE are tot pe site -AICI,si termeni si restul), chiar daca unii dintre noi citim in diagonala, lucrurile sunt clare.Ca vrem sa fie altfel, ca nu ne convine(ca suntem din alte retele care odferim NIMIC), ca nu stiu ce....avem 14 zile sa renuntam la contract conform legilor curente.

Acum, ma intreb cati operatori de telefonie ofera in ziua de luni ori inalta zi reducere de 3 euro la abonamente si reduceri la telefonae?Va raspundeti singuri la asta.

Unii acuzati ca ofera reducere la abonamente de valoare mai mare.Ok, si?Ai un serviuciu mai scump(cu beneficii mai multe), redus cu 3 euro pe toata durata contractuala si plangem aici?Scrieiti macar un  operator de telefonie ce va ofera lucrul asta intr- o zi!!

Am sunat la un operator fiind interesat de nelimitatul lor de net, si-mi cereCNP pentru nu stiu ce rahat de intrebare..pe bune, se vede ca e aproape 50% companie de stat???Dar daca asa avea o problema ce-mi cereti , numele lu' bunica????
Am sunat la at operator ce se vrea numarul 1 si era asa de rigid  ca ma mir ca este inca numarul 1.....hai, pe bune acum....de falpt VODAFONE este reteaua ce ofera cel mai mult si normal ca aveti asteptari.....

Edited by gump4, 20 April 2018 - 20:51.


#80
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postgump4, on 20 aprilie 2018 - 20:44, said:

Acum, ma intreb cati operatori de telefonie ofera in ziua de luni ori inalta zi reducere de 3 euro la abonamente si reduceri la telefonae?Va raspundeti singuri la asta.
Intreaba-te si cati clienti le cad in plasa pana afla ca asta e de fapt o inselatorie care inseamna cresterea valorii abonamentului actual.

View PostVodafone, on 28 februarie 2018 - 09:36, said:

Buna,
Pentru a se aplica si reducerea de 3 Euro este necesar sa alegi reinnoirea unui abonament din campania actuala. De asemenea, valoarea noului abonament ales si redus trebuie sa fie mai mare decat anteriorul plan tarifar avut.
O zi frumoasa!

Edited by danutz1, 20 April 2018 - 20:48.


#81
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
Pai și ce fac daca peste o lună cineva de la Vodafone îmi "taie" reducerea...daca ea nu apare în contract așa cum apare și telefonul luat tot cu oferta happy Monday..nu înțeleg de ce nu vor să modifice contractul așa cum este normal.

#82
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postprotecties, on 20 aprilie 2018 - 20:47, said:

Pai și ce fac daca peste o lună cineva de la Vodafone îmi "taie" reducerea...daca ea nu apare în contract așa cum apare și telefonul luat tot cu oferta happy Monday..nu înțeleg de ce nu vor să modifice contractul așa cum este normal.
Tot timpul punem partea rea in fata, daca si parca.Ok, fa niste capturi de ecran cu oferta promisa/promovata, pastreaza contractul si sigur vei rezolva ceva in caz de surprize neplacute(asta in caz ca esti un om de  " buna credinta") cu Vodafone, ANPC, ANCOM.

Chiar daca e offtopic si nu cred ca e cazul hai sa -ti spun  o poveste personala.

Acum ceva timp(dupa ce am pus in balanta multe lucruri) am prelungit contractul de abonament cu ei.De acord, abonamentul nu e unul oficial si este si foarte mic(cred ca nu-si acopera costurile in mod normal cu mine, dar macar nu sunt un consumator, decat de net).Cand s-a resetat luna am pierdut roamingul(imi aprea o/ori deloc).Iam sunat ,le-am trmis numarul de contract initial si numarul de contract de prelungirea a contractului(+capturi) si au rezolvat situatia si-mi aparea si in MyVodafone si LA *123#. La urmatoarea luna, surpriza, s-a resetat, si din nou roaming0.le-am trimis din nou pe mail nr.contract initial si nr.contract de prelungire si am rugat(recunosc ca am fost cam necioplit ,in final ,ca mi-am pierdut rabdarea) sa aduca in conformitate.Ghici ce?lucrurile s-au rezolvat, nu ANPC, nu ANCOM...doar pe cale amiabila(si recunosc si le cer scuze pe aceasta cale ca am fost cam necioplit in final, dar mi-aM PIERDUT RABDAREA).
Ei au dorinta, dar probabil ca sunt foarte putini, mai ales pe parte de online(softpedia. facebook, forum propriu si altele...).Rabdare si intelegere daca doresti ceva.Macar la ei beneficiezi de ceva misto fata de ceilati care sunt "morti" si "rigizi" si astfel ca VODAFONE poate ajunge nr.1 astfel, dar cu mai multa implicare(ca dracu' sta in detalii).

Dar nici tu si nici altcineva nu trebuie sa tina cont de ce spun eu, sunt doar pareri personale ce doresc sa le impartasesc cu voi.

Bafta!

Edited by gump4, 20 April 2018 - 21:31.


#83
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postkaytar, on 18 aprilie 2018 - 06:07, said:

Intrebare: Reducerea de 3euro din campania Happy Mondays (16.04.2018) nu se aplica abonatilor noi care se porteaza in Vodafone?
Salut,
Pentru portare avem alte oferte.Te asteptam in magazinele noastre Vodafone.

Moni

#84
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
@Vodafone mă ajuți și pe mine cu problema de mai sus? Vreau să apară în scris pe contractul trimis de voi reducerea de 3 euro conform promoției Happy Monday.

#85
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
gump, ce zi e azi? Ai intarziat deja cateva ore bune.
Sa nu se mai intample.

#86
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
E aceeasi oferta ca lunea trecuta. Din nou apare reducere la toate telefonele dar astea mai noi cum ar S9+ sau P20 nu au reducere.

#87
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
Din pacate cand vrei sa faci o comanda in timpul promotiei de happy monday in cos apare pretul telefonului pentru abonamentul respectiv si un discount de 50/70 de euro dar fara sa fie cu minus, adica nu se aplica.

Attached Files



#88
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
Am facut o noua comanda profitand de promotia Happy Monday ...din pacate reducerea de 3 euro NU apare pentru abonament si NICI reducerea de 70 euro tva inclus pentru telefon.. Le-am trimis celor de la Vodafone un email pe adresa - [email protected] si le-am specificat sa modifice comanda in asa fel incat sa apara reducerile conform Happy Monday. Ma astept sa-mi anuleze comanda pentru lipsa stoc Posted Image)))) fiind ultimul produs in stoc.

Dupa cum se poate vedea in poza atasata nu apare nicaieri reducerea de 3 euro / luna pentru abonament iar reducerea de 70 de euro nu apare cu minus asa cum apare cu minus reducerea de 50 euro conform codului primit prin SMS.

Eu consider ca trebuie modificata comanda astfel :


Pret telefon = 170.52 Euro

Discount Happy Monday (abonament SUPER RED ) - 70 Euro


Discount puncte loialitate - 3.48 Euro

Discount Reducere cod promotional "DISC50E" - 50 Euro

Adica - > 170.52-70-3.48-50 =47.04 aproximativ 250 lei.

Attached Files


Edited by protecties, 30 April 2018 - 08:35.


#89
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
Azi e mare bătălie pe Samsung Galaxy S8 , apare in stoc iar dispare din stoc și iar apare in stoc .Nu era mai ușor să pună mai multe bucăți în stoc dar cred că face așa sa se grăbească lumea la cumpărat ?

Edited by andupustiu, 30 April 2018 - 15:28.


#90
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 06.11.2008
Degeaba e bataie pe ele daca NU respecta promotia Happy Monday...mi-au trimis noul contract pe email si la fel ca si la prima comanda nu au trecut nimic in el despre reducerea de 3 euro..le-am spus sa verifice cu atentie contractul trimis pe email cat si site-ul lor pentru ca urmeaza sa aiba de pierdut...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate