Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

internet cafe.

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
Hai spune adevarul....asa-i ca ti-a furat inima o domnisoara dominicanca? Asta-i scenariul cel mai probabil daca ai ajuns acolo si sa te gandesti sa ramai de tot Posted Image

Sunt foarte dragute intr-adevar, am ajuns si noi in Rep. Dominicana, in vacanta cateva zile cand stateam in Florida, o aruncatura de bat practic de Rep. Dominicana.

Cand spui internet-cafe, sper ca o sa obtii si licenta de vandut alcool. Ar fi mare pacat sa ai o astfel de afacere fara un bar, ca astfel se pot face mult mai multi bani decat doar prin a vinde conexiunea la net.

 eireman, on 07 ianuarie 2018 - 23:19, said:

Daca vrei o idee, eu zic sa ataci piata locala de cablu tv, o sa ai succes daca te tii de treaba, aia sunt la nivelul Romaniei din 1990.Intre timp poti incerca sa-ti iei tzeava de net de la ceva provideri ce acopera zona cu satelit, da un ochi la spanioli, sunt sigur ca au ceva pe Hispasat.

Daca te referi strict la conexiunea la internet, posibil. Daca te referi la nivelul de trai, nici vorba, nu sunt prea in urma Romaniei.

#20
elmillor

elmillor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2018

 corina_geo, on 07 ianuarie 2018 - 23:36, said:

Hai spune adevarul....asa-i ca ti-a furat inima o domnisoara dominicanca? Asta-i scenariul cel mai probabil daca ai ajuns acolo si sa te gandesti sa ramai de tot Posted Image

Sunt foarte dragute intr-adevar, am ajuns si noi in Rep. Dominicana, in vacanta cateva zile cand stateam in Florida, o aruncatura de bat practic de Rep. Dominicana.

Cand spui internet-cafe, sper ca o sa obtii si licenta de vandut alcool. Ar fi mare pacat sa ai o astfel de afacere fara un bar, ca astfel se pot face mult mai multi bani decat doar prin a vinde conexiunea la net.



Daca te referi strict la conexiunea la internet, posibil. Daca te referi la nivelul de trai, nici vorba, nu sunt prea in urma Romaniei.
corect de asta am deschis o companie cu profil de alimentatie publica si restaurantePosted Image si DAAAAAAA .  am o iubita dominicanca Posted Image Posted Image

#21
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
nu te lasa "in prada" postarilor rautacioase ! ... Posted Image
in primul rand trebuie sa te pui in "pantofii" clientilor !
ce vor ei de la un i-cafe ? ...
eu cred ca un singur lucru : sa navigheze pe net ! ...
sisteme vechi SH, cu licente de W7, cu tastaturi robuste cu DVD, camera si porturi USB !
softuri ptr taxare exista in toate limbile lumii si nu sunt scumpe ! ...
bafta
apropos si eu traiesc pe o insula tropicala ! ... :)

Edited by realduc, 08 January 2018 - 01:08.


#22
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Aldulescu, on 07 ianuarie 2018 - 22:35, said:

La 10.000 km???? Pai ce tara e aia, oricum daca e una din lumea a treia, probabil o sa trebuiasca in primul rand sa dai spagi la greu autoritatilor ca sa iti tolereze afacerea si nu o sa mai ramai apoi cu nimic.
Si China e la 10 000 de Km. E "lumea a treia"??Posted Image Posted Image Posted Image  Australia? Noua Zeelanda?

#23
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Dar in Romania in o zona mai saraca n-ai gasit? Pe la moldoveni sau de ce nu in teleorman inca ar mai prinde salile de jocuri si internet. Sau de ce nu chiar rep moldova. Acolo cu siguranta ai gasi cui sa oferi si ai avea si ceva internet avand in vedere apropierea de Romania.

Poate , daca e posibil, pe la "fratii" bulgari s-ar merita de asemenea

#24
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 myshyk, on 08 ianuarie 2018 - 08:31, said:

Si China e la 10 000 de Km. E "lumea a treia"??Posted Image Posted Image Posted Image  Australia? Noua Zeelanda?
Majoritatea Chinei e inca foarte inapoiata, oricum nu or sa te lase aia sa te duci si sa deschizi afaceri in tara lor, acolo au prioritate chinezii. Iar Australia si Noua Zeelanda sunt la peste 10.000 de km.

#25
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

 karax, on 08 ianuarie 2018 - 08:36, said:

Dar in Romania in o zona mai saraca n-ai gasit? Pe la moldoveni sau de ce nu in teleorman inca ar mai prinde salile de jocuri si internet. Sau de ce nu chiar rep moldova. Acolo cu siguranta ai gasi cui sa oferi si ai avea si ceva internet avand in vedere apropierea de Romania.
"chestiunea" este ca aia vin la i-cafe cu toporu' ! ... Posted Image
continui sa ma minunez cum evalueaza lumea civilizatia ! ... daca nu ai net' esti, salbatic
inapoiat, iti manci neamurile, etc !

Edited by realduc, 08 January 2018 - 10:01.


#26
elmillor

elmillor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2018

 realduc, on 08 ianuarie 2018 - 09:58, said:

"chestiunea" este ca aia vin la i-cafe cu toporu' ! ... Posted Image
continui sa ma minunez cum evalueaza lumea civilizatia ! ... daca nu ai net' esti, salbatic
inapoiat, iti manci neamurile, etc !
banuesc ca alegerea locului imi apartine ??? si am interesele mele in acea tara ... deci ......

#27
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 realduc, on 08 ianuarie 2018 - 09:58, said:

"chestiunea" este ca aia vin la i-cafe cu toporu' ! ... Posted Image
continui sa ma minunez cum evalueaza lumea civilizatia ! ... daca nu ai net' esti, salbatic
inapoiat, iti manci neamurile, etc !
Pune si el sala langa sectia de politie...

#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Aldulescu, on 08 ianuarie 2018 - 08:45, said:

Majoritatea Chinei e inca foarte inapoiata, oricum nu or sa te lase aia sa te duci si sa deschizi afaceri in tara lor, acolo au prioritate chinezii. Iar Australia si Noua Zeelanda sunt la peste 10.000 de km.
Scriam apropo de afirmatia ta cu doar  "lumea a treia" la 10 000 de Km distanta,, nu schimba vorba!Posted Image

#29
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008

 karax, on 08 ianuarie 2018 - 08:36, said:

Dar in Romania in o zona mai saraca n-ai gasit? Pe la moldoveni sau de ce nu in teleorman inca ar mai prinde salile de jocuri si internet. Sau de ce nu chiar rep moldova. Acolo cu siguranta ai gasi cui sa oferi si ai avea si ceva internet avand in vedere apropierea de Romania.Poate , daca e posibil, pe la "fratii" bulgari s-ar merita de asemenea
Cred că habar n-ai cum e în regiunile alea, așa că nu mai comenta fără să cunoști

#30
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ia uimeste-ma ce se gaseste pe acolo? Ca vaz ca esti cunoscator. Pana una alta cer si eu la vreum moderator sa fie atent la tonul tau , nu stiu de cand iti permiti sa vorbesti cu "ia nu mai comenta".

#31
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
Sa ne trimiti si poze, e o tara superba!

#32
elmillor

elmillor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2018

 corina_geo, on 09 ianuarie 2018 - 17:07, said:

Sa ne trimiti si poze, e o tara superba!
da-mi o adresa de e'mail ...

 karax, on 08 ianuarie 2018 - 13:08, said:

Pune si el sala langa sectia de politie...
o sa radeti dar "acolo'in Santo Domingo am curaj sa plec de la chefuri sau cluburi noaptea la 2 sau 3 si sa merg pe jos chiar si 2 ore cu prietena mea, si eu sunt "alb" deci ma deosebesc, si culmea ca nu s-a legat nimeni de mine, dar voi ati avea acelasi curaj in anumite cartiere din Bucuresti sau alte orase ale Romaniei, sau chiar in Paris, Roma, sau Milano ... sa nu mai vorbim de orase din Suedia sau Germania????
In Republica Dominicana, politia chiar TRAGE cu gloante letale daca comiti o incalcare grava a legii si nu te opresti la somatie verbala. Si frica a facut liniste....

#33
elmillor

elmillor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2018

 corina_geo, on 07 ianuarie 2018 - 23:36, said:

Hai spune adevarul....asa-i ca ti-a furat inima o domnisoara dominicanca? Asta-i scenariul cel mai probabil daca ai ajuns acolo si sa te gandesti sa ramai de tot Posted Image

Sunt foarte dragute intr-adevar, am ajuns si noi in Rep. Dominicana, in vacanta cateva zile cand stateam in Florida, o aruncatura de bat practic de Rep. Dominicana.

Cand spui internet-cafe, sper ca o sa obtii si licenta de vandut alcool. Ar fi mare pacat sa ai o astfel de afacere fara un bar, ca astfel se pot face mult mai multi bani decat doar prin a vinde conexiunea la net.



Daca te referi strict la conexiunea la internet, posibil. Daca te referi la nivelul de trai, nici vorba, nu sunt prea in urma Romaniei.
din contra, sunt mai avansati si sunt in continua "ascensiune" guvernul le creaza facilitati, bancile ofera imprumuturi pentru afaceri mult mai usor ca in Romania ( Europa) deci e "alceva" ... populatia este mai civilizata si mult mai curata in ce priveste locurile publice, nu vei vedea elevi de liceu stand pe scaune in mijloace de transport cu nasul in telefoane, in timp ce batranii stau in picioare.......am cateva filmulete din ultimul concediu,si multe fotografii, care arata ca sunt cu mult mai civilizati si respectuosi decat marea majoritate a Romanilor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate