Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Inmatriculare masina

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
MisuFoarfeca

MisuFoarfeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 19.03.2017
Salut. Am luat o masina din Germania.

I-am facut numerele rosii pe 3 luni si imi expira pe 7 februarie. RAR am prins pe 1 februarie (fiind cel mai devreme posibil, in alta localitate).
Vad pe site-ul prefecturii Bacau ca trebuie sa imi fac programare online si pentru inmatriculare, unde multe locuri sunt ocupate in avans.
Confirm aplicatiei, cel mai devreme as putea pe 20 februarie.

Chiar si asa, pentru a ma programa, imi trebuie CIV-ul. Daca acum gasesc liber abia pe 20 februarie, cand obtin CIV-ul, mai gasesc pe la sfarsit de martie loc...
Se poate rezolva in vreun fel? Gen mers dimineata si asteptat cu bon de ordine la prefectura?

Edited by MisuFoarfeca, 07 January 2018 - 13:49.


#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Scoti banisorii si apelezi la o firma de inmatriculari. Te rezolva scurt! Nu pare corect asa, dar e Romania si aici merge orice!

#3
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,205
  • Înscris: 23.08.2014

 MisuFoarfeca, on 07 ianuarie 2018 - 13:48, said:

Salut. Am luat o masina din Germania.

I-am facut numerele rosii pe 3 luni si imi expira pe 7 februarie. RAR am prins pe 1 februarie (fiind cel mai devreme posibil, in alta localitate).
Vad pe site-ul prefecturii Bacau ca trebuie sa imi fac programare online si pentru inmatriculare, unde multe locuri sunt ocupate in avans.
Confirm aplicatiei, cel mai devreme as putea pe 20 februarie.

Chiar si asa, pentru a ma programa, imi trebuie CIV-ul. Daca acum gasesc liber abia pe 20 februarie, cand obtin CIV-ul, mai gasesc pe la sfarsit de martie loc...
Se poate rezolva in vreun fel? Gen mers dimineata si asteptat cu bon de ordine la prefectura?

DOAR ASA, daca apelai la "cineva" gaseai loc si la RAR mai repede

 arab, on 07 ianuarie 2018 - 13:51, said:

Scoti banisorii si apelezi la o firma de inmatriculari. Te rezolva scurt! Nu pare corect asa, dar e Romania si aici merge orice!


#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Duci masina pe platforma .

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eu am inmatricula săptămâna asta o masina. Am apelat la o firma . A durat 4 zile. A costat 150 lei , in afara de costurile standard.

Eu am inmatricula săptămâna asta o masina. Am apelat la o firma . A durat 4 zile. A costat 150 lei , in afara de costurile standard.

#6
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Lasi masina langa RAR, asa se face la Bucuresti.

Pentru politie nu ai nevoie de masina, o lasi depozitata undeva si mergi cu numerele vechi de GErmania si le iei alea noi.

#7
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 09.08.2009
M-am uitat eu acum, cel mai devreme gasesti pe 12, 19, 26, 31 ianuarie si 2, 9, 16, 20 februarie. Ce smecheri sunt astia de la Bacau, vor seria cartii de identitate, la Suceava, programarea se poate face doar cu seria de sasiu. Eu zic ca o sa gasesti loc repede si dupa ce faci rar-ul, trebuie doar sa urmaresti zilnic programarile online ca se mai elibereaza locuri. http://www.prefectur...matriculare.php

Edited by florynsv, 07 January 2018 - 14:42.


#8
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
De cînd cu bau-baul taxa verde (ilegalã scoasã, acum ilegalã legal reintrodusã???) se mai bat pe înmatriculãri "fiare"??? (Cînd ar trebui cumpãrate cangrenele noi chele...)
Formula magicã PCR funcționeazã!!! Pentr 15o lei...chiar nu meritã stresul...ai actele acasã.

Edited by sarac.lipit, 07 January 2018 - 15:34.


#9
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
inmatrticuleaz-o  pe  bulgaria   ... te costa mai putin  si nici nu  mai  dai  taxe la  excrocii de la  noi

#10
MisuFoarfeca

MisuFoarfeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 19.03.2017

 florynsv, on 07 ianuarie 2018 - 14:42, said:

Eu zic ca o sa gasesti loc repede si dupa ce faci rar-ul, trebuie doar sa urmaresti zilnic programarile online ca se mai elibereaza locuri. http://www.prefectur...matriculare.php

Este busit site-ul lor.
Intr-adevar apare cu verde acolo, dar daca verifici disponibilitatea, iti spune ca nu mai sunt locuri

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006

 Baxon, on 07 ianuarie 2018 - 14:04, said:

Duci masina pe platforma .
De ce ar duce masina pe platforma?
Numerel rosii ii expira pe 7 februarie,iar programarea la RAR o are pe 1 februarie.

 MisuFoarfeca, on 07 ianuarie 2018 - 13:48, said:

I-am facut numerele rosii pe 3 luni si imi expira pe 7 februarie. RAR am prins pe 1 februarie (fiind cel mai devreme posibil, in alta localitate).


#12
Cristizzi

Cristizzi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.09.2017
Am RAR-ul pe 29. 01, la ora 15.oo si inmatricularea pe 31.01, la ora 09.00. Am fost la ANAF sa iau adeverinta ca nu platesc TVA si nu se poate decat dupa RAR. Nu inteleg de ce le trebuie la ANAF sa vada daca am inspectia tehnica facuta de RAR, atata timp cat nu are nicio legatura cu TVA-ul. Nu mai spun ca dureaza 4 zile pana iti dau adeverinta, asa ca o sa pierd programarea la inmatriculare. Nu cred ca exista o alta tara in lume cu atata birocratie absurda.

Edited by Cristizzi, 11 January 2018 - 10:31.


#13
MisuFoarfeca

MisuFoarfeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 19.03.2017
Am inteles ca pot sa ma duc la prima ora si sa astept la bon de ordine pe ziua respectiva.
Am RAR pe 1 si as vrea sa ma duc pe 2 sa o inmatriculez (fiind in drumul de intoarcere spre casa... ~500km in total de strabatut.). Am sa ma informez cu privire la actele necesare, dar sper sa nu patesc asa ca tine.

#14
Cristizzi

Cristizzi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.09.2017

 MisuFoarfeca, on 11 ianuarie 2018 - 14:01, said:

Am inteles ca pot sa ma duc la prima ora si sa astept la bon de ordine pe ziua respectiva.
Am RAR pe 1 si as vrea sa ma duc pe 2 sa o inmatriculez (fiind in drumul de intoarcere spre casa... ~500km in total de strabatut.). Am sa ma informez cu privire la actele necesare, dar sper sa nu patesc asa ca tine.
La Prahova, programarile se fac numai online. Si dureaza doua luni pana iti vine randul.

#15
MisuFoarfeca

MisuFoarfeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 19.03.2017
Pai in 2 luni expira RAR-ul :))

#16
MisuFoarfeca

MisuFoarfeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 19.03.2017
Putin deviat de la subiect.

Aveti idee daca de regula se respecta ora la care esti programat la RAR? sau se decaleaza cu mult?

Edited by MisuFoarfeca, 31 January 2018 - 14:22.


#17
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 09.08.2009
La mine s-a decalat, aveam programarea la 8:30 - 9:00 si am iesit din hala la 10:00, actele la 13:00. Niste corupti ordinari, stau si se invart pe langa masini fara sa faca nimic. "Sula" ala de inginer sau ce era, mi-a zis ca actele sunt gata in 2 ore, ma duc acolo la 12:00 si le intreb pe doamnele alea, imi zic ca nu-s gata, se face aproape 13:00 si vad ca deja luau actele altii care au intrat in urma mea, intreb iar, se uita doamna aia pe acolo si imi zice ca sunt facute dar nu-s semnate de "sula" si sa ma duc sa-l caut in hala ca sa vina sa le semneze!

#18
Cristizzi

Cristizzi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.09.2017

 florynsv, on 02 februarie 2018 - 19:50, said:

La mine s-a decalat, aveam programarea la 8:30 - 9:00 si am iesit din hala la 10:00, actele la 13:00. Niste corupti ordinari, stau si se invart pe langa masini fara sa faca nimic. "Sula" ala de inginer sau ce era, mi-a zis ca actele sunt gata in 2 ore, ma duc acolo la 12:00 si le intreb pe doamnele alea, imi zic ca nu-s gata, se face aproape 13:00 si vad ca deja luau actele altii care au intrat in urma mea, intreb iar, se uita doamna aia pe acolo si imi zice ca sunt facute dar nu-s semnate de "sula" si sa ma duc sa-l caut in hala ca sa vina sa le semneze!
Esti un fericit. Am facut RAR-ul luni. Programat la ora 15.00, iesit la ora 18.00. Azi este vineri si nu am primit documentele. Dureaza o saptamana. Bineinteles ca am pierdut programarea la inmatriculare. Plus ca la ANAF mai dureaza 4 zile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate