Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

unde mi-a disparut creditul?!

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#19
Hardy

Hardy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 01.03.2008

View Postradunic, on 07 ianuarie 2018 - 16:12, said:

Care e realitatea, de fapt? Ori ai avut opțiunea activă, ori ai dezactivat-o înainte - amîndouă deodată nu se poate.

Realitatea este ca optiunea este activa pana in momentul expirari chiar daca a fost dezactivata intre timp.

Singurul lucru care se schimba este ca nu se reinoieste cand expira.

Deci se poate amandoua deodata!

Te mai pot ajuta cu ceva? :)

#20
Hardy

Hardy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 01.03.2008

View PostDieselCRDI, on 07 ianuarie 2018 - 14:19, said:

Low battery mode duce la dezactivarea WiFi-ului, în stand-by ceea ce mă duce cu gândul că a făcut trafic pe date mobile!

esti dezinformat, low battery mode nu dezactiveaza wifi-ul (iphone)

View PostTheStarkestTruthMatters, on 07 ianuarie 2018 - 14:37, said:

Aici vorbim Posted Image despre necunoaștere de către inițiatorul topicului Posted Image a anumitor caracteristici ale propriului său Posted Image telefon mobil.
Odată ce ai dezactivat ( nu ''deactivat'') opțiunea și apoi ți-ai setat telefonul pe "low battery mode" , ai fost bun de plată.
Din acel moment internetul mobil a funcționat, pe telefonul tău, în rețeaua mobilă 'vodafone-Ro'  Posted Image fără ca pe sim-ul tău să mai fie vreo opțiune activă și astfel ți-ai consumat creditul pre-pay 'vodafone-Ro'.
Așadar, paguba ta a apărut tocmai din cauza propriei tale nepriceperi. Frustrările tale și nepriceperea ta au fost totuși compensate de amabilitatea celor de la RC - 'vodafone'.


Posted Image Posted Image

Imi cunosc functionalitatea telefonului foarte bine din toate punctele de vedere!

Optiunea a fost dezactivata cu mult timp in urma.

Te rog explica-mi si mie cum [...] s-a cunsumat datele mobile cand telefonul era conectat la wifi si setat in low battery mode.???????

Iti garantez faptul ca era imposibil ca in mai putin de 9 ore fara ca telefon-ul sa fie utilizat sa se consume peste 11 euro credit!!!!! chiar si in cazul in care "low battery mode" ar fi fost dezactivat!!!!! (deoarece iphone-ul nu isi face actualizari pe date mobile, nici macar aplicatiile in background pt ca sunt dezactivate)


Sa mai mentionez faptul ca in My Vodafone nu-mi apare nici in momentul de fata pe ce s-a consumat peste 11 euro!!!?????


Ca sa te mai luminez putin, reseteaza-ti traficul de date si nu folosi telefonul aproximativ 9 ore, dupa care vezi cati MB s-au consumat si fa un calcul vezi daca ajungi la peste 11euro. Iti garantez ca nu treci de cativa centi!


View Postbiogood, on 07 ianuarie 2018 - 14:53, said:

Din cate stiu, la Vodafone beneficiile incluse sunt valabile PANA LA data expirarii, nu inclusiv.

Irelevant din motivele explicate mai sus.



Lasand totul la o parte... incredibil ce specimene frustrate si dezinformate patruleaza forumurile astea...

Edited by Dany_Darke, 08 January 2018 - 18:26.


#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Vorbeste frumos, prietene!
Daca vrei rezolvare este foarte simplu. Suni la Vodafone, relatezi situatia si ceri o explicatie. Daca a fost o eroare ti se va restitui creditul. Daca nu, nu.
Noi aici nu avem cum sa te ajutam.

#22
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
@hardy tariful standard pt mb este de 20centi/mb. Este de ajuns ca telefonul sa fi facut in background cativa zeci de mega cat sa pape atata credit

#23
Hardy

Hardy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 01.03.2008

View PostMembruAnonim, on 07 ianuarie 2018 - 17:24, said:

Vorbeste frumos, prietene!
Daca vrei rezolvare este foarte simplu. Suni la Vodafone, relatezi situatia si ceri o explicatie. Daca a fost o eroare ti se va restitui creditul. Daca nu, nu.
Noi aici nu avem cum sa te ajutam.

S-a rezolvat problema cu vodafone, te rog citeste comenturile specimenelor respective si vei intelege reactia mea.


View Postillegal_operations, on 07 ianuarie 2018 - 17:34, said:

@hardy tariful standard pt mb este de 20centi/mb. Este de ajuns ca telefonul sa fi facut in background cativa zeci de mega cat sa pape atata credit


Te rog sa citesti

Telefonul era conectat la wifi si setat in low battery mode, iPhone-ul nu-si face actualizari pe date mobile si aplicatiile le am blocate sa nu se actualizeze in background!

Edited by Dany_Darke, 08 January 2018 - 18:28.
eliminat flame


#24
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
@Hardy
Am crezut că ai Android

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate