Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Vecinii si problemele

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

Poll: Vecinii (104 member(s) have cast votes)

Din punctuld e vedere al varstei, cu ce tip de vecini ati avut cela mai mari probleme?

  1. Tinerii (27 votes [25.96%] - View)

    Percentage of vote: 25.96%

  2. Batranii (28 votes [26.92%] - View)

    Percentage of vote: 26.92%

  3. Si unii, si altii (33 votes [31.73%] - View)

    Percentage of vote: 31.73%

  4. Nici unii, nici altii (16 votes [15.38%] - View)

    Percentage of vote: 15.38%

Vote Guests cannot vote

#37
Cookie80

Cookie80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 24.10.2016
Eu am o problema cu vecinii care cresc animale mari in apartamente si care ii scot afara sa-si faca nevoile fara sa stranga dupa ei. Nu mai zic de mirosurile din apartamentele acestora (unii -nu toti sunt certati cu igiena dar majoritatea clar habar nu au ce-i ala sapun si apa). Si aici sunt de toate varstele si educati si mai putin educati nu conteaza, tot ce conteaza sunt cei 7 ani de acasa si numeni nu face nimic in aceasta privinta-semn clar ca ne place sa calcam in rahati pe strada si mirosim a CANAL 5. Mai sunt si cei mai invarsta care aduna tote animalutele pe langa blocuri si le pun mancare care se impute si multe altele. Sunt doua categori 1 cei ramasi singuri si 2 cei nebuni si tot singuri.

Edited by Cookie80, 31 January 2018 - 10:03.


#38
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Cand stateam prin chirii, ca orice student sarac, eram persona non-grata in ochii proprietarilor si proprietareselor de cotete.
Am avut parte de: baba care iesea pe holul blocului si se certa cu peretii, si, neconvenindu-i ce ii raspundeau peretii, scotea cutitul si da cu el in aer, incercand (probabil) sa-si omoare dusmanii imaginari;  
baba nr. 2 care se caca in lift si pe holul blocului, dupa care manjea peretii cu rahat;  
baba nr 3 care urla zilnic ca ii e foame, dar cand ne-am dus sa ii dam de pomana, ne-a inchis usa in nas -ulterior a fost gasita moarta si din garsoniera s-au scos zeci de saci de gunoi si soareci uscati;
mos care suferea de mania persecutiei si urla ca chiriasii se aciueaza in bloc ca niste caini de pripas;
baba nr 4 care tinea toata noaptea tv-ul dat la maxim, de care avea grija un nepot cu grave probleme psihice, caruia ii placea sa umble in costumul lui Adam pe scarile blocului -in rest, inofensiv, avea privire de bovina castrata;
tot felul de oameni schizofrenici, maniaci, cu diverse sindroame.

Daca vrei sa studiezi natura umana sau sa te documentezi pentru disertatia in psihiatrie, e suficient sa te duci in oricare din blocurile din Bucuresti.

#39
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

View Postleusteanul, on 31 ianuarie 2018 - 14:29, said:

Cand stateam prin chirii, ca orice student sarac, eram persona non-grata in ochii proprietarilor si proprietareselor de cotete.
Am avut parte de: baba care iesea pe holul blocului si se certa cu peretii, si, neconvenindu-i ce ii raspundeau peretii, scotea cutitul si da cu el in aer, incercand (probabil) sa-si omoare dusmanii imaginari;  
baba nr. 2 care se caca in lift si pe holul blocului, dupa care manjea peretii cu rahat;  
baba nr 3 care urla zilnic ca ii e foame, dar cand ne-am dus sa ii dam de pomana, ne-a inchis usa in nas -ulterior a fost gasita moarta si din garsoniera s-au scos zeci de saci de gunoi si soareci uscati;
mos care suferea de mania persecutiei si urla ca chiriasii se aciueaza in bloc ca niste caini de pripas;
baba nr 4 care tinea toata noaptea tv-ul dat la maxim, de care avea grija un nepot cu grave probleme psihice, caruia ii placea sa umble in costumul lui Adam pe scarile blocului -in rest, inofensiv, avea privire de bovina castrata;
tot felul de oameni schizofrenici, maniaci, cu diverse sindroame.

Daca vrei sa studiezi natura umana sau sa te documentezi pentru disertatia in psihiatrie, e suficient sa te duci in oricare din blocurile din Bucuresti.

nu chiar oricare. traiesc de-o viata in bucuresti si nu am intalnit asemenea specimene...desi nu am nici o indoiala ca exista :D

#40
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007

View PostCookie80, on 31 ianuarie 2018 - 10:02, said:

Eu am o problema cu vecinii care cresc animale mari in apartamente si care ii scot afara sa-si faca nevoile fara sa stranga dupa ei.
Norocosule! Pentru unul din vecini afara inseamna pe palier! Rahatul il strange insa pipi-ul mai rar! Norocul meu e ca avem apartamentele diametral opuse si slabe sanse sa ajunga javra pana la usa mea!
Apropo, un aparat cu ultrasunete BUN unde gasesc?

Edited by pustiu_22, 31 January 2018 - 16:38.


#41
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017

View Postpustiu_22, on 31 ianuarie 2018 - 16:37, said:


Apropo, un aparat cu ultrasunete BUN unde gasesc?

https://www.military...-portabil-Dazer

#42
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postargentum, on 08 ianuarie 2018 - 04:54, said:

In primul rand strada e spatiu public.
Nu intotdeauna.....exista si strazi private.....acolo e la mica intelegere si e normal sa-ti ceara voie sa parcheze paralele cu gardul tau.....Dar ce te faci cu prostii/ proastele care-ti parcheaza chiar in poarta de acces la 0.5 m de ea?

Edited by Clovis, 31 January 2018 - 21:40.


#43
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postleusteanul, on 31 ianuarie 2018 - 14:29, said:

.......
Am avut parte de: baba care iesea pe holul blocului si se certa cu peretii, si, neconvenindu-i ce ii raspundeau peretii, scotea cutitul si da cu el in aer, .........
baba nr. 2 care se caca in lift si pe holul blocului, dupa care manjea peretii cu rahat;  
baba nr 3 care urla zilnic ca ii e foame, ........
mos care suferea de mania persecutiei si urla ......
baba nr 4 care tinea toata noaptea tv-ul dat la maxim, ...... ii placea sa umble in costumul lui Adam pe scarile blocului -.........
tot felul de oameni schizofrenici,
maniaci
, cu diverse sindroame.
..........
Tu esti sigur ca nu tu ai ceva probleme ????? ceva gen " mania persecutiei " ??????

#44
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Generalizari aiurea :)

#45
Cookie80

Cookie80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 24.10.2016

View Postpustiu_22, on 31 ianuarie 2018 - 16:37, said:

Norocosule! Pentru unul din vecini afara inseamna pe palier! Rahatul il strange insa pipi-ul mai rar! Norocul meu e ca avem apartamentele diametral opuse si slabe sanse sa ajunga javra pana la usa mea!
Apropo, un aparat cu ultrasunete BUN unde gasesc?

Nu te ajuta cu nimic aparatul cu ultrasunete-trebuie sa-l ti in priza tot timpul si are raza mica de actiune. Mai bine dai cu clor sau ceva puternic mirositor si asa scapi de cainii care urineaza pe casa scarii. Am am avut si eu un vecin la fel : de la etajul 8 pana jos uda toate usile-asa am scapat de el.

#46
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postleusteanul, on 31 ianuarie 2018 - 14:29, said:

Cand stateam prin chirii, ca orice student sarac, eram persona non-grata in ochii proprietarilor si proprietareselor de cotete.
Am avut parte de: baba care iesea pe holul blocului si se certa cu peretii, si, neconvenindu-i ce ii raspundeau peretii, scotea cutitul si da cu el in aer, incercand (probabil) sa-si omoare dusmanii imaginari;  
baba nr. 2 care se caca in lift si pe holul blocului, dupa care manjea peretii cu rahat;  
baba nr 3 care urla zilnic ca ii e foame, dar cand ne-am dus sa ii dam de pomana, ne-a inchis usa in nas -ulterior a fost gasita moarta si din garsoniera s-au scos zeci de saci de gunoi si soareci uscati;
mos care suferea de mania persecutiei si urla ca chiriasii se aciueaza in bloc ca niste caini de pripas;
baba nr 4 care tinea toata noaptea tv-ul dat la maxim, de care avea grija un nepot cu grave probleme psihice, caruia ii placea sa umble in costumul lui Adam pe scarile blocului -in rest, inofensiv, avea privire de bovina castrata;
tot felul de oameni schizofrenici, maniaci, cu diverse sindroame.

Daca vrei sa studiezi natura umana sau sa te documentezi pentru disertatia in psihiatrie, e suficient sa te duci in oricare din blocurile din Bucuresti.
esti sigur ca blocul unde ai locuit tu , nu era de fapt un ospiciu de nebuni? mie asa imi pare, parca prea multi ciudati adunati ina celas loc. imi pare putin a fabulatie, dar ma rog.

#47
kutie

kutie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 24.10.2006
http://www.sebastianbargau.ro/seriale/ :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate