Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

caut frontpanel connector

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
alabala

alabala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 07.01.2006
am nevoie de un frontpanel connector astfel.:    MIC JACK IEEEE1394  (asta fiind si ordinea de care an nevoie)...unde pot gasi oare?

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,521
  • Înscris: 15.06.2004
Poti gasi, dar de obicei mai au si altele pe langa - USB, si chiar Card Reader. In versiuni de 3,5 si 5 ". AM vazut cam in toate magazinele de calculatoare diverse variante.

#3
alabala

alabala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 07.01.2006
am zis frontpanel (adik la carcasa in fatza) nu backpanel. backpanel am gasit, da nu vreu sa ma tot trag calculatoru de la loc ca sai bag ceva in spate. e enervant, mai ales ca am la carcasa deja facute gaurile pt. MIC, OUT, si IEEE1394

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,521
  • Înscris: 15.06.2004
Mai citeste o data ce-am zis. E vorba de FrontPanel - doar ca se pune in locas de Floppy sau CD - deci nu in spate ! Sau tu ai Cd-romul montat in spate :D

Daca ti-ai dat gauri la carcasa, o sa ramai cu ele. Numai ptr ce vrei tu nu gasesti.

#5
alabala

alabala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 07.01.2006
nu m'ai inteles...fii atent. sunt carcasse care au loc in fatza pt. o placutza d'naia mica care are iesiri pt. sunet, microfon si alte cele.....eh, de regula alea vin cu carcasa cu tot, dar eu nu am primit d'naia, si asta vreau sa stiu daca gasesc undeva.....m'ai itele cu am zis? o sa caut o imagine cu o carcasa sa atashez ca sa vezi la ce ma refer....deci nu in locul unde se monteaza unitatile optice.

uite, ceva de genu asta are carcasa mea (ceea ce vezi in imagine este in fatza)...,..problema la mine este ca nu am placutza aia, gaurile le am, intelegi?

auzi daca miash pune CD-romu in spatele calculatorului....ce tare ar fi :P:P:P

#6
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Doar conectorii n-o sa-i gasesti, ia un all in one cum zice eiffel.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,521
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

uite, ceva de genu asta are carcasa mea (ceea ce vezi in imagine este in fatza)...,..problema la mine este ca nu am placutza aia, gaurile le am, intelegi?

Am inteles, dar de obicei gaurile alea daca nu au placuta sunt acoperite cu plastic ( se poate rupe f usor - e deja perforat ptr cazul cand...). Dar ti-am zis ca nu ai nici o sansa sa gasesti asa ceva.

Eu am cautat aproape un an asa ceva si nu am gasit, si nici nu am putut improviza - am vrut sa mut mufele de pe o placuta care se pune in spate in locul unui slot PCI - dar cablul era prea scurt.

Tot ce am gasit e ceea ce ti-am zis mai sus. Iar pretul la ceva gen 3,5" - am vazut in Carrefour cu cititor de carduri cu tot cam pe la 400 si ceva de mii.

#8
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Du-te pe la Flamingo sau da o tura pe la ei pe site. La ei gasesti ciudatenii dinastea.

#9
alabala

alabala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 07.01.2006
de la flamingo numi trebe nici sami dea pe gratis.

#10
cucukozma

cucukozma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2004

View Postalabala, on Feb 24 2006, 14:14, said:

de la flamingo numi trebe nici sami dea pe gratis.

Corecta atitudine.  :kisstogether:

#11
nerius

nerius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.11.2005

View Postalabala, on Feb 21 2006, 13:46, said:

am nevoie de un frontpanel connector astfel.:    MIC JACK IEEEE1394  (asta fiind si ordinea de care an nevoie)...unde pot gasi oare?
Eu am gasit asa ceva la Quartz. Are sediul langa facultatea de electronica. Bafta!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate