Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce ai face dupa ce ai avea 5 mil. de euro ?

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#37
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,145
  • Înscris: 15.05.2008
vad ca a mai crescut suma
inainte era un mil de lei
acu s-a trecut la euro
cum se face ca maj.ar deveni investitori si acum sunt rupti in cooor
cum se face ca deveniti peste noapte filantropi si acum va certati pe un loc de parcare care are semnul pt cei cu handicap
sa nu uitam ca suntem pe FUUUNNN!!!

Edited by ceanu1980, 06 January 2018 - 11:26.


#38
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 16.03.2014
I-as restitui, fara a lasa gandul sa alunece in alta directie. Nici nu mai citesc restul comment-urilor, sa nu ma smintesc.

#39
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postradu2014, on 06 ianuarie 2018 - 01:09, said:

I-as depune la banca, in siguranta.
Asta s-o crezi tu Posted Image

#40
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
Eu as construi un bloc sau doua in centrul orasului si apoi toata viata traiesc boiereste din chiria incasata de la 20-30-40 de apartamente.

#41
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
MI-AS LUA O CASUTA RETRASA DE LUME SI DIN DOBANDA AS AJUTA ASOCIATIILE CARE AU GRIJA DE ANIMALELE MALTRATATE SI ABANDONATE .

#42
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006
eu as da spaga 1 mil sa ma duc senator vreo 4 ani, timp in care as mai "face" inca vreo 100 mil euro si as adopta metoda Ghita sau Mazare si as "pleca" prin Maldive alta tara bananiera...acolo as cumpara vreo 2-3 vile pe care le-as inchiria bogatanilor din Romania care isi fac concediul pe acolo...

#43
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 25.04.2007

View Postali3nnn, on 06 ianuarie 2018 - 01:04, said:

Ce ati face daca ati avea posibilitatea sa intrati in posesia a, sa zicem, 5 mil. de euro si s-ar stii ca banii sunt la tine ? ps1. initial nu erau banii tai Posted Image ps2. si vechiul proprietar al banilor te cauta.
Ai dat de banii lui dragnea?

#44
ali3nnn

ali3nnn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 09.12.2010

View Postwiseguy76, on 06 ianuarie 2018 - 07:23, said:

Dupa un an, cumperi un van, Sprinter, sau T4, mai jegos asa, bagi banii in podea, sau in rezervor, sau in compartimentele laterale, dupa metoda traficantilor de tigari. Umpli duba cu pachete, colete, genti, etc.

View Postaaaa4567, on 06 ianuarie 2018 - 07:25, said:

Nu prea ai cum sa intri in posesia a 5 milioane de euro - bani curati, "fara sa stii de unde sunt". Si pentru 500 de mii esti intrebat de sursa, la banca, zic eu.

Poate iti trebuie vreo idee de spalat bani negri...
De bitcoin ati auzit ?

View Postdualis, on 06 ianuarie 2018 - 09:31, said:

De ce ma cauta ? Posted Image
Pentru ca i-ai luat fara voia lui


Pana acum acesta e raspunsul cel mai interesant :))

View Post69-bits, on 06 ianuarie 2018 - 02:04, said:

De banii aia ar trebui sa-si faca griji sa nu-l caut eu pe el. Ca sa-i iau si ce i-a mai ramas :lol:.

Edited by ali3nnn, 06 January 2018 - 19:58.


#45
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Mazare,tu esti ma???

#46
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 18.10.2011

View Postsilesax, on 06 ianuarie 2018 - 08:20, said:

In primul rand nu as spune nimănui, nici macar sotiei. Si as pleca de unde stau. Bineînțeles nu as mai munci deloc. Si as ajuta si cativa prieteni. Si cativa bolnavi sa le dau o sansa la viata, asta ca sa fac si eu un lucru bun. Bineînțeles ca nu pe Arsinel si nici sa le dau spaga la hienele astea de la noi. In turcia.

Ca investitie:
- as pastra o suma pentru zile negre - depozite sau alte chestii cu risc minim (macar cateva sute de mii de euro, din aia 5 milioane)
- restul i-as investi diversificat, cu grade diverse de risc, in diverse domenii, astfel incat (macar) sa nu pierd prea mult. Evident, prin broker, ca nu ma pricep etc. M-as gandi sa bag bani in active, sa strang pentru batranete etc.
- as mai investi in educatie, in copii (nu dandu-le bani direct pe mana!), in sanatate (preventie - sport, mancare de calitate)
- as calatori si mi-as face mici placeri, chiar si cateva mai mari ( o masina mai buna de exemplu, dar ceva totusi obisnuit, pana in 30-40 de mii). Pentru ca: ziua pe care o traiesti poate fi ultima...
- cateva mici sume pentru antreprenoriat (chestii cu risc inalt). Poate-poate... Si iti traiesti din plin viata! Pentru cine are aasemenea gusturi.
- mi-as dezvolta mici hobbyuri, (as renunta la vreun job pe care il fac cu de-a sila, sau care n-are perspective, nu ma pune in valoare etc.), m-as implica in ceva asociatii, mi-as cauta noi prieteni
- (era sa uit:) mi-as "cumpara" timp pentru citit si alte activitati cronofage (punand pe altii sa lucreze pentru mine, automatizand etc.)

Dar astea sunt, cred eu, sfaturile clasice...

Ati pus-o voi la Fun, dar majoritatea nu cred ca ar fi prea chibzuiti...

Edited by aaaa4567, 06 January 2018 - 21:10.


#47
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postaaaa4567, on 06 ianuarie 2018 - 21:05, said:

dar majoritatea nu cred ca ar fi prea chibzuiti...
Exact, imediat dupa castig, trebuie sa te lauzi la toti pretenii ca sa-i faci sa le crape inima si ficatii de ciuda.

Edited by YourFan, 06 January 2018 - 21:30.


#48
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
As cumpara forumul...

#49
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005

View Postali3nnn, on 06 ianuarie 2018 - 01:04, said:

Ce ati face daca ati avea posibilitatea sa intrati in posesia a, sa zicem, 5 mil. de euro si s-ar stii ca banii sunt la tine ? ps1. initial nu erau banii tai Posted Image ps2. si vechiul proprietar al banilor te cauta.
Puscarie !!!!

#50
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
5 milioane de euro.....cu sau fara stirea sotiei? Daca afla sotia de ei nu mai e cazul sa fac eu ceva cu ei...stie ea mai bine.....

#51
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Am vazut eu intr-un film cum e sa-ti doresti sa te trezesti bogat si sa te caute unii

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MSTDahrE28Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017

View PostKroghy, on 06 ianuarie 2018 - 12:53, said:

Eu as construi un bloc sau doua in centrul orasului si apoi toata viata traiesc boiereste din chiria incasata de la 20-30-40 de apartamente.
In cazul in care nu vei plati impozite (dar cu risc de puscarie pt. evaziune fiscala in forma continuata), daca platesti impozite pe venit s-ar putea sa fi nevoit sa-ti gasesti un job cu salariu minim macar, altfel nu te scoti...

#53
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,161
  • Înscris: 28.06.2005

View Postali3nnn, on 06 ianuarie 2018 - 01:04, said:

Ce ati face daca ati avea posibilitatea sa intrati in posesia a, sa zicem, 5 mil. de euro si s-ar stii ca banii sunt la tine ?
ps1. initial nu erau banii tai Posted Image
ps2. si vechiul proprietar al banilor te cauta.
Ma cauta sa ce?
Vrea sa renunte la serviciul/produsul cumparat?
Vrea sa renunte la donatie?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate