Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce ai face dupa ce ai avea 5 mil. de euro ?

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#19
69-bits

69-bits

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 04.01.2018
De banii aia ar trebui sa-si faca griji sa nu-l caut eu pe el. Ca sa-i iau si ce i-a mai ramas :lol:.

#20
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7AuP186vvwo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Asta-i din ciclu
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b7DpTm2LyOQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,681
  • Înscris: 22.01.2015
Catamaranu si valea in lume.Ca e mare.

Si viata scurta

#23
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,585
  • Înscris: 16.08.2010
Vine soţul acasă şi-şi întreabă nevasta:
- Ce ai face dacă aş câştiga la Loto?
- Aş lua jumătate şi te-aş părăsi, răspunde soţia.
- Perfect, spune soţul. Am câştigat 50 de lei. Ia 25 şi dispari!

on: L-as cauta pe Ghita sau pe Mazare si i-as intreba cum se procedeaza...

Edited by FreeThinker, 06 January 2018 - 06:20.


#24
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
yo nu as exclude varianta emigrarii  in Rusia !  ...
sunt convins ca fratele Putin ma va apara ! ... si ca Rusia va fi ultima tara care va disparea
de pe aceasta planeta !

#25
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,213
  • Înscris: 24.05.2006
Ok. De dragul conversatiei.

[ https://www.supermoney.com/wp-content/uploads/2014/09/Fridge.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asa arata un milion de dolari cash. 5 milioane de euro ocupa spatiu cam cat, sa zicem, un portbagaj de masina.
Deci, unu, cumperi o casa la tara, undeva departe, ieftina, sa nu bata la ochi. Stai un an de zile 'low profile', lucrezi cu ziua prin sat, dai zvonuri ca esti despartit, ti-a murit nevasta, etc, esti fost alcoolic, ceva de genul, sa explice de ce ai ajuns acolo. Eventual vreun judet 'black hole', Vaslui, Botosani, Teleorman, Giurgiu.
Dupa un an, cumperi un van, Sprinter, sau T4, mai jegos asa, bagi banii in podea, sau in rezervor, sau in compartimentele laterale, dupa metoda traficantilor de tigari. Umpli duba cu pachete, colete, genti, etc. Si o iei spre sud, sau vest- Bulgaria sau Ungaria.
De acolo, intr-o tara occidentala, unde iti gasesti un job umil, si cheltui si din bani cate putin in fiecare luna, cat sa nu bata la ochi.
Cam in 5-6 ani, dupa ce te asiguri ca nu te mai cauta nimeni, poti sa o mai arzi in croaziere, sau excursii, etc.



[ http://img.izismile.com/img/img4/20110531/640/where_can_you_hide_one_million_dollars_cash_640_12.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 18.10.2011

View Postali3nnn, on 06 ianuarie 2018 - 01:04, said:

Ce ati face daca ati avea posibilitatea sa intrati in posesia a, sa zicem, 5 mil. de euro si s-ar stii ca banii sunt la tine ? ps1. initial nu erau banii tai Posted Image ps2. si vechiul proprietar al banilor te cauta.
Nu prea ai cum sa intri in posesia a 5 milioane de euro - bani curati, "fara sa stii de unde sunt". Si pentru 500 de mii esti intrebat de sursa, la banca, zic eu.

Poate iti trebuie vreo idee de spalat bani negri...

Nimic, n-as intra, i-as preda linistit proprietarului (Politiei). 100%.

N-ai aproape nicio sansa sa ascunzi asemenea sume, calmeaza-te... Esti vazut de vecini,  prieteni, ti se schimba comportamentul (dintr-un ru^t in c^r vii acasa cu Porsche) etc etc.

Edited by aaaa4567, 06 January 2018 - 07:25.


#27
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostBaxon, on 06 ianuarie 2018 - 02:03, said:

Fac un foc mare , de tabara cu ei si filmez toata tarasenia si urc video pe youtube sa moara "dujmanii " .... pastrez 10 euro sa am de-o omleta cu parizer .
S-au scumpit alimentele :P hai 12,5 euro !!!

#28
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View Postali3nnn, on 06 ianuarie 2018 - 01:04, said:

Ce ati face daca ati avea posibilitatea sa intrati in posesia a, sa zicem, 5 mil. de euro si s-ar stii ca banii sunt la tine ?
Depinde de varsta, daca mi-ar pica suma aia la tinerete banii i-as baga pentru cresterea copiilor, ceva donatii pentru copii saraci si animalele maidaneze, apoi ceva un mic business de familie sa nu atraga atentia suficient cat sa fie casa OK. Daca mi-ar pica banii aia la batranete, cu un picior in groapa cum s-ar spune, as face ca baba aia, as construi WC-uri sa se cace lumea in norocul meu. ORICUM mai toti care au castigat la loto sume dinastea imense au avut ghinion in casa, s-au imbolnavit, accidente de masina, chestii dinastea, de banii aia nu prea s-au bucurat

Edited by pascali_daniel, 06 January 2018 - 07:54.


#29
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
In primul rand nu as spune nimănui, nici macar sotiei. Si as pleca de unde stau. Bineînțeles nu as mai munci deloc. Si as ajuta si cativa prieteni. Si cativa bolnavi sa le dau o sansa la viata, asta ca sa fac si eu un lucru bun. Bineînțeles ca nu pe Arsinel si nici sa le dau spaga la hienele astea de la noi. In turcia.

#30
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postali3nnn, on 06 ianuarie 2018 - 01:04, said:

Ce ati face daca ati avea posibilitatea sa intrati in posesia a, sa zicem, 5 mil. de euro si s-ar stii ca banii sunt la tine ?

As angaja imediat un racket basarabean sa ma scape de vechiul posesor al banilor, dupa metoda Elodia.  Apoi renuntat la job si trai boem de artist, nenica... frecat duda, fara stres, filozofat pe seama prostilor care se duc la munca pentru bani de mancare.  Bagat picioarele in toata actualitatea de kkt din Romania. Trait Zen fara sa aud de mass-media si alde Dragnea.

Edited by rosix, 06 January 2018 - 09:00.


#31
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
I-as returna proprietarului si as fi linistit! Sigur m-as alege cu o recompensa!

#32
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View Postali3nnn, on 06 ianuarie 2018 - 01:04, said:

Ce ati face daca ati avea posibilitatea sa intrati in posesia a, sa zicem, 5 mil. de euro si s-ar stii ca banii sunt la tine ? ps1. initial nu erau banii tai Posted Image ps2. si vechiul proprietar al banilor te cauta.
Mi-as lua 5 masini bugatti :lol:

#33
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Le bagi la taxi?

#34
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View Postdjl, on 06 ianuarie 2018 - 01:36, said:

Poate un teren să fac ceva argicultură.
Restul i-aș investi...
Tu nu muncesti acum si te apuca harnicia cand dai de bani, aha... argicultorule :)

View Postali3nnn, on 06 ianuarie 2018 - 01:04, said:

ps1. initial nu erau banii tai Posted Image ps2. si vechiul proprietar al banilor te cauta.
De ce ma cauta ? :)

#35
agorea

agorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 03.05.2006
Eu i-as da inapoi proprietarului, altfel n-as mai putea dormi linistit noaptea, sa ma stiu toata viata urmarit...Posted Image

In schimb, daca topicul ar fi fost "ce ai face daca ai castiga 5 mil la loto"... oho, cate as mai face cu ei: mi-as lua un RV full-option cu care as colinda Europa si un Landcruiser pregatit de expeditie cu care as colinda Africa, dupa care m-as reloca vreo 10 ani prin America (continentul) si la fel as calatori. Si cam atat... nici nu sunt dorinte exagerate, nu? Aaa, de 3,14zdele de genul topicului "Plastic Fantastic" pe care le-as lua cu mine nu pot sa zic nimic, ca ma vede nevasta si e cam frig acum sa dorm la noapte afara in fata blocului... Posted Image

#36
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Afara nu te scoate ea,dar vreo trei zile mananci pufuleti...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate