Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Inca o posibilitate de reziliere fara taxe

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
Am fost sa reziliez si i-am spus de modificarile contractuale. Mi-a spus ca daca vreau sa-l portez ca trece la observatii fara costuri sa nu mai stau dupa reziliere.

#38
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View Postdanutz1, on 08 ianuarie 2018 - 21:23, said:

Este sigur. Oricum nu trebuie sa stati in acest mesaj.
Legea va da dreptul sa reziliati fara taxe daca nu ati luat telefon in rate.

Si daca nu ati semnat pe 2 ani...pt vreun discount la abon.
Poti pleca in interiorul celor 2 ani, dar platesti tot ce ai semnat pe 2 ani.

#39
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Gresit. Platesti fix lunile care le-ai avut gratuite si nimic altceva. Daca ai avut 6 luni cu reducere platesti doar reducerea pt cele 6 luni. Fa reclamatie la anpc sa te convingi ca am dreptate

#40
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
La vomafone, m-a pus sa platesc SI ultimile 4 luni dintr-un contract pe 2 ani. Pe langa diferenta din 6 luni reduse.
Cu viza opc anpc psd.

#41
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Depinde ce oameni sunt angajati la devizia teritoriala din orasul tau. Eu am avut un orange me 11 pe 24 luni cu 10%reducere si taxa a fost anulata. Inca mai am copia facturii daca sunt doritori care nu cred :)

#42
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012

View Postgabybcr, on 09 ianuarie 2018 - 13:14, said:

Am fost sa reziliez si i-am spus de modificarile contractuale. Mi-a spus ca daca vreau sa-l portez ca trece la observatii fara costuri sa nu mai stau dupa reziliere.
Asa mi-a spus si mie DIGI_Helper....ca ,daca vreau sa ma portez(tot pe abonament) sa nu mai stau dupa reziliere ca mi se reziliaza automat cand e acceptata portarea...insa eu mai intai trebuie sa fac trecerea pe cartela la Digi si dupa sa zbor linistit unde vreau!

#43
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Eu stau in Germania din iunie 2017 am renunțat la cartela Lebara (la încărcat) din noiembrie de când plătesc 4 euro la GB la Digi in Roaming pe când la Lebara dădeam 15 euro pe 3 GB.vitezele sunt aceleași atât pe O2(Digi)cât și pe Telekom(Lebara) amândouă funcționează pe 3 g .in decembrie am platit factura de 76 lei incluzând 2 ab optim 2 și conv+net in Roaming .diferența pt cine nu observă este.am net fara limita (nu depind de extraoptiune) cât consum atât plătesc.apeluri cu 2 centi pe min oriunde in UE .de vrea soția sa mă sune plătesc doar eu 1 cent pe apel primit .eu sunt foarte mulțumit de roaming.pe când de Digi in Romania acolo este total invers din cauza semnalului deficitar in rural .dar și așa tot e mai bine în Digi decât vodafone și ceilalți .asta daca folosești și roamingul

#44
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
O fi valabila și pt fixo-mobil "oferta" de renunțare ? Am unu care chiar nu îl mai folosesc deloc.

#45
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Logic ca nu, aveai pe fixo-mobil minute internationale incluse cu T Mobile Germania ?

#46
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
Habar nu am :)

Edited by KENSINGTON, 10 January 2018 - 15:57.


#47
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,354
  • Înscris: 16.04.2014

View Postvag0, on 07 ianuarie 2018 - 22:20, said:

M-am portat in septembrie de la digi la telekom; mi-a venit factura cu taxa de reziliere 77 ron dar nu imi explica din ce rezulta aceti bani.
Nu am primit telefon; discount sau reduceri, abonament simplu de 5 euro. Am facut reclamatie la Anpc si astept raspunsul.
Este dubioasa suma si faptul ca nu vor sa o justifice.
Scapati de ei, nu au semnal si  vor taxe de reziliere.



Buna ziua, cod client:16351174;   am portat un nr de la digi mobil in telekom in oct 2017. In decembrie mi-a venit pe factura de tv digi o taxa de reziliere de 77 ron, am sunat la relatii clienti; am facut sesizare scrisa in digicare si am primit un raspuns cu texte din lege si fara a lamuri cei 77 ron; cum a fost calculata suma.
Am avut un abonament simplu de mobil , fara telefon, reduceri sau discount.
Motivul portarii a fost ca nu am semnal in casa, nu pot suna; stau la bloc in zona parcului sebastian.
Am facut sesizare la ANPC,  insa nu e normal sa imi treceti pe factura o suma din burta, fara justificare.
Sper sa nu mai am de a face cu incompetenti.
Nu puteti cere bani pe un serviciu neefectuat.

Salut,

Imi pare rau daca in urma apelului la serviciul de Relatii cu clientii nu au fost clarificate toate informatiile.
Daca ai nevoie de mai multe detalii, te astept cu un mesaj in privat.

#48
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
eu din data de 11 ianuarie am terminat socotelile cu Digi!reziliere fara costuri fara batai de cap!noroc cu mesajul colegului !

#49
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postdanutz1, on 05 ianuarie 2018 - 14:19, said:

Attachment IMG_2093.JPG

Aveti 30 de zile la dispozitie.
Toti nemultumitii sa profite de ocazie si sa rezilieze cat mai repede.
Orice plangere care nu e insotita si de fapte care sa duca la rezolvarea ei ar trebui sanctionata.

De fapt, oricine si oricand are dreptul sa rezilieze fara taxe, singura obligatie de plata este taxa de justa despagubire in caz ca ati beneficiat de echipamente subventionate.

Aveti aici lectura suplimentara.

Nu mai stati pe ganduri si treceti la actiune.
Eu am renuntat mai demult la ei din cauza de lipsa semnal(ceea ce nu se intampla la operatorul actual)...trebuia sa stau afara sa vorbesc ori sa gasesc semnal de net, in Bucuresti...este foarte bine ca poti renunta pana pe 5.02.2018 fara alte complicatii.

#50
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012

View Postgump4, on 17 ianuarie 2018 - 21:11, said:

Eu am renuntat mai demult la ei din cauza de lipsa semnal(ceea ce nu se intampla la operatorul actual)...trebuia sa stau afara sa vorbesc ori sa gasesc semnal de net, in Bucuresti...este foarte bine ca poti renunta pana pe 5.02.2018 fara alte complicatii.
si eu la fel! cand ma duceam la tara la unchemiu ,ma cautai cu smurdu!la bunicamia prindeam 3 lini lejer(la 4 strazi distanta)si la unchemiu pauza!asa ca le-am dat o lectie! Posted Image)
Localitea Boranesti IL

Edited by Alex871, 17 January 2018 - 21:31.


#51
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Va rog sa retineti: nu va trebuie motive precum lipsa semnal sau alte nemultumiri.
Puteti rezilia oricand fara taxe daca nu ati luat telefon in rate. Valabil pentru orice operator.

Edited by danutz1, 17 January 2018 - 21:45.


#52
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
Eu am fost sa reziliez si mi-au cerut sa fac dovada ca am primit mesajul cu T-mobile Germania, mesaj pe care l-am sters ca nu scria nicaieri ca trebuie sa-l prezint cuiva.

#53
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View Postmac_razvan, on 23 ianuarie 2018 - 13:18, said:

Eu am fost sa reziliez si mi-au cerut sa fac dovada ca am primit mesajul cu T-mobile Germania, mesaj pe care l-am sters ca nu scria nicaieri ca trebuie sa-l prezint cuiva.


VEzi pm Posted Image


EDIT:



Quote

NELIMITAT convorbiri internationale in principalele retele fixe din UE, SUA, Canada si China si 3000 de minute convorbiri internationale in principalele retele mobile din SUA, Canada, China si UE*


* Vezi AICI principalele retele de telefonie mobila din Europa catre care poti consuma gratuit minutele incluse, in functie de abonamentul tau.
Attached File  Destinatii.pdf   230.06K   7 downloads

Edited by Gotyc, 23 January 2018 - 14:01.


#54
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,647
  • Înscris: 06.03.2004
E o aberatie.Nu conteaza daca l-ai primit sau nu,nu conteaza daca ai sunat sau nu.In momentul in care ai incheiat abonamentul te bazai pe faptul ca poti suna incepand cu data de 01 februarie.
De atunci vei avea nevoie :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate