Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Inca o posibilitate de reziliere fara taxe

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Attached File  IMG_2093.JPG   162.48K   742 downloads

Aveti 30 de zile la dispozitie.
Toti nemultumitii sa profite de ocazie si sa rezilieze cat mai repede.
Orice plangere care nu e insotita si de fapte care sa duca la rezolvarea ei ar trebui sanctionata.

De fapt, oricine si oricand are dreptul sa rezilieze fara taxe, singura obligatie de plata este taxa de justa despagubire in caz ca ati beneficiat de echipamente subventionate.

Aveti aici lectura suplimentara.

Nu mai stati pe ganduri si treceti la actiune.

Edited by danutz1, 05 January 2018 - 14:30.


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Astia-s cei mai ieftini din parcare, unde sa plecati de la ei, la Voda? De fapt, go go. Eu sunt pe Telekom, deci n-am nimic de castigat. Renuntati la Digi si faceti-va rata la Voda sau Orange.

#3
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Asta doar dacă primești mesajul.

#4
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Eh, eu nu am sa le platesc nici discontul de la pocnitoare de E-boda. Despagubirile sunt foarte din taxa de activare, taxa de utilizare retea si alte discounturi acordate la abonament sau la achizitia telefonului. Scrie fara despagubiri? La revedere!

Edited by ionut.tabacaru, 06 January 2018 - 11:57.


#5
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
Daca primesc mesajul acum am zburat in secunda 2!de la ei!chit ca mai am un an cu ei!

Edited by Alex871, 06 January 2018 - 12:00.


#6
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Cam scartaie sandramaua digi.

#7
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012

 mariusr1976, on 06 ianuarie 2018 - 12:02, said:

Cam scartaie sandramaua digi.
scartie rau!parca vad ca , cu mesajul asta pierd clienti asa cum i-a atras!

#8
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

 danutz1, on 05 ianuarie 2018 - 14:19, said:

IMG_2093.JPG

Aveti 30 de zile la dispozitie.
Toti nemultumitii sa profite de ocazie si sa rezilieze cat mai repede.
Orice plangere care nu e insotita si de fapte care sa duca la rezolvarea ei ar trebui sanctionata.

De fapt, oricine si oricand are dreptul sa rezilieze fara taxe, singura obligatie de plata este taxa de justa despagubire in caz ca ati beneficiat de echipamente subventionate.

Aveti aici lectura suplimentara.

Nu mai stati pe ganduri si treceti la actiune.
Problema este ca tu esti in roaming din cate vad eu si de asta ti-a venit mesajul ala... noi nu am primit.

#9
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Screenshot-ul e luat de pe un alt topic, nu e facut de mine.
Nu mai asteptati niciun mesaj, oricine are dreptul sa rezilieze fara despagubiri daca nu a luat echipament in rate:

Dreptul consumatorului la denunțarea sau rezilierea contractului nu poate fi anulat sau restrâns de nicio clauză contractuală sau înțelegere între părți, în cazurile prevăzute de lege, aceasta fiind considerată nulă de drept. Drepturile părților referitoare la o justă despăgubire nu vor fi afectate în cazul denunțării unilaterale.

Art. 1 din legea nr. 161/2010.

#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
digi la fiecare modificare a dat dreptul de plecare fara conditii, spre deosebire de ceilalti.

#11
NDaniel23

NDaniel23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.11.2014
Sunt curios voi astia care spuneti ca va luati talpasita de la Digi Mobil, unde va duceti?

Va place sa platiti abonamente de +10E lunar si sa fiti limitati din cauza ca aveti 4GB net lunar? Posted Image

#12
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Nu e vorba de roaming. Se elimina din destinatiile internationale incluse reteaua Deutsche Telekom (T Mobile Germania). Optim 2 beneficiaza de 200 de minute internationale, Optim 3 de 300 de minute internationale, iar Optim Nelimitat de 3000 de minute internationale.

Minutele internationale incluse pe Germania raman pe Vodafone, E-plus si O2 Telefonica, iar T Mobile Germania se elimina din 5 februarie 2018.

Asa ca spor la reziliat, chiar as vrea ca toti cei ce injura Digi Mobil pe Softpedia sa isi ia talpasita cu ocazia asta si sa rezilieze cu aceasta ocazie.

#13
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Hai mai catalinman doar stii ca nu o vor face si se vor plange in continuare ca asa ii place romanului.

#14
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
De ce sa reziliem pe asta cand putem face reziliere cu ANPC pe baza de semnal , sa fie mai bine si o amenda si un client pierdut si tot asa...


Va suparat T-Mobile Germania de anulati contractul cu dansii ? Va fac pe semnal a?:))

#15
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Am avut relatii contractuale cu Romtelecom, Orange si Vodafone. Plus Digi, de vreo 14 ani.
Singura firma de it%c din Ro, unde am putut rezilia un contract in 30 zile, unilateral, a fost si este rds digi.


Evident, nu aveam echipamente luate in rate sau cu discount ori reduceri de abon pt 2 ani, etc.
La telekom a durat 6 luni (180zile)
La Orange 3 luni.
La Vomafone 3 luni (90zile)
Si asta cu cereri facute de avocat...

 Gotyc, on 06 ianuarie 2018 - 17:10, said:

De ce sa reziliem pe asta cand putem face reziliere cu ANPC pe baza de semnal , sa fie mai bine si o amenda si un client pierdut si tot asa...


Va suparat T-Mobile Germania de anulati contractul cu dansii ? Va fac pe semnal a?:))

E greu sa intelegi afacerile, nu?

Edited by crisbud, 06 January 2018 - 17:56.


#16
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
zi merci ca ai scapat de idiotii de la telekom in 6 luni.
cu aia am avut doua aventuri pana acum, cel mai tare a fost prima data cand a murit bunica, le duc certificat deces, fac cerere, tot ok, telefonul nu se deconecteaza. ma duc la ei, dom'le ce se intampla, aia imi zice ca nu-mi poate da relatii, sa vina titularul...

#17
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Indiferent de operator, cel mai simplu scapati cu portare in alta retea. Maxim 3 zile lucratoare.
Puteti face portare pe cartela doar pentru a rezilia contractul si ulterior puteti arunca acea cartela.
Nu va mai rugati de ei si nu mai completati cereri tipizate cu fel si fel de clauze. Portarea e solutia.

Edited by danutz1, 06 January 2018 - 18:15.


#18
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004

 slai, on 06 ianuarie 2018 - 18:08, said:

zi merci ca ai scapat de idiotii de la telekom in 6 luni.
cu aia am avut doua aventuri pana acum, cel mai tare a fost prima data cand a murit bunica, le duc certificat deces, fac cerere, tot ok, telefonul nu se deconecteaza. ma duc la ei, dom'le ce se intampla, aia imi zice ca nu-mi poate da relatii, sa vina titularul...
Si eu 6 luni rezilierea la Telekom... Mai in gluma, mai bine ii lăsai sa o dea în judecata pe bunica pentru datorii la ei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate