Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Huawei P20 Pro

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
4805 replies to this topic

#739
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014

 adrianoss, on 22 mai 2018 - 21:47, said:

Ce vedeti ma fratilor asa mari diferente?

Iphone x iese din ecuatie,cine si l cumpara o face pt brand sau sist de operare,NU pt camera

Raman in discutie cele 3 pe android...pixelul e un telef bun,dar construit in jurul unei camere,nu  e un megabrand,nu a rupt gura targului cu capacitatile displayului,bateriei,samd

Asa ca ramane s9+ vs p20pro.De ce huawei?? Pt zoom si foto de noapte/low light,pt modul portret si prioritate diafragma.Pt ca albul este alb,nu galbui...nu e perfect dar eu i am invatat neajunsurile si editez rapid chiar din aplicatia camerei(galeria de imagini).Jucati va putin cu editarea ca nu musca si o sa vedeti rezultate...pt cei care vor editare ceva mai complexa recomand aplicatia Snapseed ( este free si ff buna)
Ce low light? In afara de night mode și-o cam ia de la competitori.

Eu vreau pozele sa iasă bine pe auto. Nu am chef sa stau sa le ling după aia in snapseed.

#740
adrianoss

adrianoss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 03.06.2009
Night mode e un mod auto ;-)) Selectezi,declansezi,astepti cateva secunde cu telef tinut cat mai stabil si aia e...snapseed nu le " linge" dar dc ai curiozitatea sa l descoperi/cunosti poti face lucruri bune in maxim 1 minut.Nu ma refer la inserat texte,rame,filtre si alte rahaturi...vorbim de expunere,culori,luminozitate,crop samd


Cine vrea sa faca fotografie nu sta intr un telefon,alege macar un amarat de compact cu senzor de 1'...telefonul surprinde instantanee(amintiri) si singurul sau avantaj este ca l ai de fiecare data la tine .

Repet,marele avantaj fata de concurenta este zoomul(cu o stabilitate f buna) si night mode,in rest dezavantajele sunt  reglabile prin editari minimale...nu exista fotografie buna fara o editare !! Cautati de curiozitate in flickr foto facute cu diverse tipuri de telef si sa mi o aratati pe aceea care rupe norii si nu a suferit editare...

Edited by adrianoss, 22 May 2018 - 22:27.


#741
Alexndru01

Alexndru01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 04.04.2016
Nu cred ca si-o ia de la rivali pe camera!

Ce nu mi place mie foarte mult...este meniul si inconitele. Are functia de display on cum are s9? sa vezi notificarile,ceasul pe ecran aprins?

#742
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
Stiu ca e un mod foto. Asta încercam sa subliniez.

Folosesc Snapseed de ceva vreme. Cu mult înainte de a fi achizitionat de Google.

Se poate scrie un alt firmware stock (alta versiune) - upgrade / downgrade? Ceva similar cu Samsung, LG, Sony?

Edited by kritponyte, 22 May 2018 - 22:36.


#743
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005

 Alexndru01, on 22 mai 2018 - 22:28, said:

Nu cred ca si-o ia de la rivali pe camera!

Ce nu mi place mie foarte mult...este meniul si inconitele. Are functia de display on cum are s9? sa vezi notificarile,ceasul pe ecran aprins?
Are. Apare bateria si ceasul.

#744
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005

 Alexndru01, on 22 mai 2018 - 18:23, said:

...
Telefonul l am gasit la 2600 lei nou.
...

De unde? Multumesc.

#745
prisacariuadi

prisacariuadi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 07.01.2013

 doktoru, on 23 mai 2018 - 10:06, said:


De unde? Multumesc.
banuiesc ca olx...ca de acolo l-am luat si eu nou pe al meu cu 2900 acum 2 saptamani

#746
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
Cei care detineti acest telefon sunteti multumiti de el?
Intre Mate 10 Pro si P20 Pro ce m-ati sfatui sa aleg?

#747
icekry

icekry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 07.05.2007
Salut! Știți cumva.. dacă mă sună pe Sim 2 SIM 1 se închide iar pe SIM 2 ar trebui să îmi intre 4G automat sau intră pe 3G și nu mai comută în 4gG în timpul convorbirii?

#748
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018

 meseriasu2, on 23 mai 2018 - 15:07, said:

Cei care detineti acest telefon sunteti multumiti de el?
Intre Mate 10 Pro si P20 Pro ce m-ati sfatui sa aleg?
Pai dacă nu e problemă de diferența normal p20 pro

#749
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008

 icekry, on 23 mai 2018 - 15:09, said:

Salut! Știți cumva.. dacă mă sună pe Sim 2 SIM 1 se închide iar pe SIM 2 ar trebui să îmi intre 4G automat sau intră pe 3G și nu mai comută în 4gG în timpul convorbirii?
Pe scurt:
Cand vorbesti pe SIM1, SIM2 e ca si cum n-ar fi in retea. Iti poate face redirectionare automat intre ele daca vrei.
Daca ai datele pe SIM1, iar tu vorbesti pe SIM2, poti seta sa-ti comute datele pe timpul convorbirii pe SIM2. Asa ai conexiune de date in continuare. Ce fel de conexiune, depinde de operator: daca ai VoLTE, convorbirea si datele merg pe 4G. Daca nu ai VoLTE, se trece in 3G.

#750
icekry

icekry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 07.05.2007
Asa este. Eu ma intrebam dacă în timp ce vorbești el fiind conectat în 3 g mai schimba în 4g

#751
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Numai cu VoLTE activ poate fi conectat in 4G in timp ce vorbesti. VoLTE in RO este Orange si la Digi, la ceilalti nu. Deci, nu poti vorbi si sa stai pe 4G in acelasi timp la Vodafone sau la Telekom.

#752
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
Concluzii după câteva zile de utilizare.

Autonomia nu e cea mai strălucită. De la o baterie de 4000, ma asteptam la mai mult.

Camera nu e la nivelul competitorilor. Oricât ar lauda-o dxomark, e în urma lui S8, nu vorbesc de s9 si Pixel.

Se miscă foarte bine, peste orice lagsung.

Softul are unele probleme. EMUI arata copilaresc. Anumite optiuni sunt pur si simplu aruncate la întâmplare prin meniuri.



Încearcă al naibii de tare sa copieze iphone si e supărător.

Sunet foarte bun.

Pare un telefon solid, o sa rămân cu el o perioada, sa vedem ce stie HTC.

Edited by kritponyte, 23 May 2018 - 17:48.


#753
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Am înțeles camera nu o are o postprocesare bună dar bateria... Bateria e excelenta doar sa nu stai toată ziua în soare sa îți stea luminozitatea la maxim sau sa ai un semnal f prost în zona în care îl folosești. Eu personal am obținut peste 8h SOT pe wifi în decurs a 24 ore dar și undeva la 4-5 ore sot în condiții de utilizare în soare și semnal slab ce oscila între 3g și 4g

#754
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Pe mine, cu luminozitatea la maxim, tine in jur de vreo 4 ore si jumatate pe 4G,ceea ce este foarte bine. Am facut un test.
Oricum, luminozitatea o dau aproape de maxim daca sunt afara, in rest, in interior nu pot sa o dau mai mult de jumate deoarece ma deranjeaza.
In rest, wi-fi combinat cu 4G si luminozotatea aproape de jumate, ma duce intre 5.30 si 6 ore.
Pentru mine este super ok. Sunt multumit de baterie mai ales ca a fost un criteriu imoportant in alegerea intre el si Samsung S9.

#755
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 03.03.2007

Are cineva gusa Nilkin Nature..aia transparenta de la mobiledirect?..sunt curios daca e mai inalta decat canera?

#756
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018

 special, on 24 mai 2018 - 06:57, said:


Are cineva gusa Nilkin Nature..aia transparenta de la mobiledirect?..sunt curios daca e mai inalta decat canera?
Da e o idee mai înaltă mai faina ca cea din pachet. Mai subțire, parca o idee mai transparenta și are și un grip pe laterale care te ajuta sa îl ții mai. Bine în mână

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate