Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Amazon Vendor Central

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
kvs

kvs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.07.2013
Salutare

Am o activitate de 3 ani pe Amazon Vendor Central.de ( Germania, Cehia, Polonia)

In prezent fac cam 100 000 euro pe an si ca sa se inteleaga nu vand produse spre consumatorii finali ci spre Amazon dupa care ei vand mai departe.

Ca si proiect viitor ar fi sa intram si pe Amazon.fr, Amazon Uk, Amazon Es

Cei care aveti experienta pe Amazon, pro si contra cu care ar trebui sa incep( Fr, Uk, Es)

Si alta intrabare: First party Seller sau Third Party Seller?

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
vinzi de 100.000€ pe an si pui intrebari de incepator aici ?

Ca sa stim unde sa intri prima oara ar fi si important de stiut ce vinzi. Unele produse sunt mai interesante si mai vandute in Anglia decat in Spania si versa. Ca si putere de cumparare este UK, FR, ES in Top 3, deci UK ar fi actual cea mai interesanta alegere dar verificat si cererea produselor in tara respectiva.

Eu zic sa intri ca si Third Party pentru ca o sa ai costuri mai scazute si cand o sa ai impresia ca afacerea merge atunci intri pe First Party ca sa scapi de o grija.

#3
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,077
  • Înscris: 04.03.2014
Eventual ne spui tu pentru inceput cum ai ajuns la 100k in 3 ani:)

#4
kvs

kvs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.07.2013
Da, este intrebare de incepator, pentru ca nu cunosc pietele in afara de De.

Electronice vand :)

La volumul care il am nu am timp sa fiu Third Party, asa ca as dori sa incep cu 1P, pe una din pietele enumerate

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011

 kvs, on 05 ianuarie 2018 - 12:37, said:

Da, este intrebare de incepator, pentru ca nu cunosc pietele in afara de De.

Electronice vand Posted Image

La volumul care il am nu am timp sa fiu Third Party, asa ca as dori sa incep cu 1P, pe una din pietele enumerate

eu stiu ca produsele din Vendor sunt oricum puse pe toate market-urile Amazon mai ales daca faci 1P.

Ca sa iti dai seama care este cel mai avantajos market, vezi si tu care este marja de castig a produselor tale in diferite tari. Intra pe Amazon.UK,FR,ES si cauta un produs asemanator, vezi cu cat se vinde si cu cat l-ai vinde tu, din diferenta scazi costurile lunare din 1P spre exemplu si vezi cat iti ramane. Unde ai marja cea mai ridicata acolo este mai avantajos.

Dupa care vezi si tu cate review-uri au produsele, cam asa iti poti da seama cat de des sunt cumparate.

Eu zic ca UK inca are un market puternic, dupa care as alege Franta si ultimul ES. Electronicele sunt mai scumpe in Germania decat Franta sau Spania si mai ieftine ca in UK. Playstation ca exemplu este cel mai ieftin in UK/DE.

Acum trebuie sa verifici si tu.

#6
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017
Sunt curios cum faci cu reclamatiile si garantia produselor.Daca se defecteaza ceva il schimbi sau il repari?(daca ai unde).

#7
kvs

kvs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.07.2013
Salut

Penalizarile in caz ca nu te incadrezi la termen sunt destul de usturatoare

Iar daca sunt produse defecte in cele mai multe cazuri iti emit ei direct notiifcare sa le stornezi. Nu poti sti daca chiar au fost defecte sau nu. O mica parte din produse le trimit ei inapoi.

Per total mai avantajos de 15% profit nu este.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate