Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Browser-ul Samsung

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009

View PostPower211, on 04 ianuarie 2018 - 20:28, said:


Da doamne sa iasa un soft ceva pt youtube cu reclame blocate ... ce bine ar fi ! ma refer pentru telefon , ca pe pc , le-am rezolvat si pe alea  
Vezi aici . Sunt mai multe variante ( root / non root , magisk , arm 64 sau alte configuratii ) .

#20
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Mai,mai teminati cu rahatul asta de browser, nu vreti sa intelegeti?
“This is a no-no in browser design since it means that Javascript can violate the Same-Origin Policy, and can direct Javascript actions from one site (controlled by the attacker) to act in the context of another site (the one the attacker is interested in). Essentially, the attacker can insert custom Javascript into any domain, provided the victim user visits the attacker-controlled web page first.
Attackers can even snag a copy of your session cookie or hijack your session and read and write webmail on your behalf.”
..poate versiunile viitoare, dar deocamdata ...

#21
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
Explicatia tine mai mult de paranoia decat de practica si majoritatea utilizatorilor sunt asa de multumiti incat folosesc browser Samsung pe telefoane Sony, Nokia, etc.

Edited by Kroghy, 04 January 2018 - 21:28.


#22
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Cine foloseste browser-ul asta pe Sony, NOKIA, etc?
Majoritatea aia din reviste?

#23
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
In linkul dat de initiator vad un comentariu :
"At the end of the day ( presupun ca ieri )  Chrome has over 1 billion plus users on the Play store, versus Samsung's browser with over 100 million. Opera has over 100 million. Firefox has over 100 million. Microsoft's edge has over 1 million."
Nu vad unde e majoritatea de utlizatori ai  browserului samsung dar nah,  o fi postare a concurentei.

#24
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006

View Postericmario, on 04 ianuarie 2018 - 21:42, said:

Cine foloseste browser-ul asta pe Sony, NOKIA, etc? Majoritatea aia din reviste?
Nu stiu, asa spun cei de pe phonearena ca e foarte folosit si de persoane care nu au telefoane Samsung.

View Postggelu, on 04 ianuarie 2018 - 21:44, said:

Nu vad unde e majoritatea de utlizatori ai  browserului samsung dar nah,  o fi postare a concurentei.
Cred ca e vorba de voturile a 3768 persoane date la chestionarul de pe phonearena.
Dar dupa cum spui si tu, Samsung Browser care nu se poate scoate din telefoanele samsung are 100 de milioane de descarcari de la persoane care au alta marca de telefon. Asta se aduna la cei care au telefon Samsung si au deja acest browser.

Edited by Kroghy, 04 January 2018 - 21:51.


#25
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
.....si la care adaug cei 1 billion de useri care nu au Chrome preinstalat si l-au descarcat de pe PS.  Mai bate cu statistica celor 3768 persoane ?

View PostKroghy, on 04 ianuarie 2018 - 21:47, said:

Samsung Browser care nu se poate scoate din telefoanele samsung
Nu inteleg de ce ar trebui sa fie scos din telefonul samsung daca e disponibil  in PS .

Edited by ggelu, 04 January 2018 - 21:59.


#26
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postggelu, on 04 ianuarie 2018 - 21:44, said:

In linkul dat de initiator vad un comentariu :
"At the end of the day ( presupun ca ieri )  Chrome has over 1 billion plus users on the Play store, versus Samsung's browser with over 100 million. Opera has over 100 million. Firefox has over 100 million. Microsoft's edge has over 1 million."
Nu vad unde e majoritatea de utlizatori ai  browserului samsung dar nah,  o fi postare a concurentei.

View PostKroghy, on 04 ianuarie 2018 - 21:47, said:

Nu stiu, asa spun cei de pe phonearena ca e foarte folosit si de persoane care nu au telefoane Samsung.
Oups, ti-a dat capac @ggelu cu linkul de mai sus.

View PostKroghy, on 04 ianuarie 2018 - 21:47, said:

Cred ca e vorba de voturile a 3768 persoane date la chestionarul de pe phonearena.
Foarte relevanta parerea celor 3768 persoane. Posted Image

View PostKroghy, on 04 ianuarie 2018 - 20:17, said:

Pe Sony poti sa pui browserul Samsung sa te bucuri si tu de cel mai bun browser. Opera e o varza.
Cele mai folosite si apreciate browsere sunt 1. Chrome care e bloatware pe orice telefon cu Android si 2. cel de la Samsung care chiar daca nu vine pe toate telefoanele tot e instalat de foarte multi.
Asta daca vrei si tu sa intri in rand cu lumea...
...in rand cu lumea care foloseste Samsung J3? Pe care tu il consideri ca fiind cel mai tare telefon ever?
Cred ca... nu. O sa spun nu, mersi.

#27
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
in sfarsit , mai vad si alte statistici dar ajunge o maciuca la un car de oale .  Important este ca initiatorul e multumit cu browserul  de pe telefonul sau .

#28
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008
Am folosit o bună perioadă de timp Dolphin, după care am schimbat telefonul şi din lene am rămas cu Chrome-ul preinstalat, mulţumit până acum. Topic-ul ăsta e inutil, sunt atâtea browser-e bune că ai de unde alege.

View PostKroghy, on 04 ianuarie 2018 - 19:11, said:

Android-ul curat e neterminat, nefinisat, pana si browserul e foarte slab.
Daca cea mai buna versiune de Android si anume cea modificata de Samsung nu se poate instala decat pe telefoane Samsung, macar browserul se poate.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pWdd6_ZxX8c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.sott.net/image/s15/318855/full/9291_cdac.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by driftking91, 04 January 2018 - 23:24.


#29
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014
eu folosesc de ani de zile Dolphin. Foarte bun.

#30
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Este un topic deschis dar care nu au mai postat în ultimul timp, https://forum.softpe...i#entry19347828 Să pun și browser Samsung la vot? Hai să vedem câți utilizatori de softpedia folosește acest browser.

#31
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
Cred ca e prea tarziu sa mai pui acum, ar trebui refacut votul cu toate optiunile din prima ca sa fie relevant. In acea discutie sunt 149 membri care au votat.
Pe Phonearena au votat peste 3000 de persoane.

Edited by Kroghy, 05 January 2018 - 10:08.


#32
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
E o discutie sa discutam, dar nu reflecta realitatea.
Conteaza foarte mult cati din cei ce au votat au avut telefoane Samsung, pentru ca 90% din cei ce au smartphone-uri folosesc browserele default.
Daca din cei ce au votat cu Samsung sunt de fapt utilizatori de Samsung... atunci este o explicatie. Ar trebui sa ne uitam dupa alte statistici nu dupa un vot dat pe un site pe care intra doar cei pasionati.
Pentru ca daca e sa cautam statistici dupa folosirea la nivel global a browserelor mobile, pot aparea alte situatii:
1. Mobile Browser Market Share Worldwide:
- Chrome 49.72% (locul 1)
- Samsung Internet 5.49% (locul 4, la egalitate cu Opera)
2. Market share held by leading mobile internet browsers worldwide from January 2012 to October 2017
- Chrome 49.51% (locul 1)
- Samsung Internet 6.7% (locul 4)

#33
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008

View PostKroghy, on 04 ianuarie 2018 - 20:17, said:

asa spune phonearena:
propaganda comerciala!

cand cauti recomandari pentru o aplicatie, iei de bun doar ce sugereaza phonearena?
ar fi mai simplu sa verifici mai multe surse, sa incerci mai multe aplicatii si sa deduci tu singur ce ti se pare mai potrivit necesitatilor tale in privinta browserelor.

Edited by zyppster, 05 January 2018 - 11:12.


#34
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,688
  • Înscris: 23.04.2007

View PostKroghy, on 04 ianuarie 2018 - 20:09, said:

Samsung si Chrome se bat de la egal la egal. Restul nu exista
pentru restu' exista VW Posted Image

#35
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008
Nu-l mai bagati in seama.
Se stie deja ca pentru colegul @Kroghy nu exista ceva mai bun decat Samsung. Iar partea trista e ca nici nu e platit de Samsung (din cate stiu) pentru a debita asemenea prostii.

#36
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
nu exista ceva mai bun decat Samsung
... ba da, VW bate Samsung la curul gol ....
Acu nu stiu eu prea bine, astia de la VW nu fac si browsere pentru Android cumva?

Edited by Taxon, 05 January 2018 - 16:17.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate