Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ripple

  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Matussalem

Matussalem

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.11.2017
Salut! Va rog putin ajutor! A reusit cineva sa cumpere Ripple de la vreun exchange, sa ii stocheze intr-un portofel virtual, eventual sa reuseasca sa ii intoarca la exchange si sa dea cash out? As vrea sa cumpar Ripple si sa ii tin pana creste pretul la 10$, dar pana acum am intampinat urmatoarele probleme:
Bitstamp: - de 3 saptamani astept sa imi confirme identitatea
Gatehub – Nu inteleg chestia cu gateway. Cred ca am mai mari sanse sa invat chirurgie pe creier decat sa folosesc site-ul asta.
Kraken si Bitconnect nici nu se incarca
Am mai vazut o metoda cu Payeer si Cryptonator dar comisionele sunt imense.
Ma poate ajuta cineva cu o metoda simpla si costuri cat mai mici ?

Edited by Matussalem, 04 January 2018 - 17:10.


#2
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Am cumparat de cateva ori de pe Kraken, il tin acolo. In ultimul timp site-ul merge destul de greu, intr-adevar. Nu e problema sa il vinzi si sa iti aduci banii in cont, dar atentie la comisioane, 60 Euro prin SWIFT ca altceva nu mi-au acceptat. Oricum a fost ok ptr mine.

Edited by SethNY, 04 January 2018 - 17:06.


#3
r629935

r629935

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.10.2017
Verifica toata lista.

#4
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
Eu, bagat lei pe https://www.btcxchange.com/ si cumparat bitcoini, apoi mutat bitcoinii pe binance.com, si aacolo cumparat ripple. Toate is cu conturi cu aprobare repede, asta cautam si eu. A durat vreo 2 zile. Primul e din Iasi, transferul bancare se face repede, fees foarte mici per total. 0 lei la depunere, 10 lei la retragere. In rest 0.75% la cumparare bitcoini, 0.001 btc la transfer intre portofele, 0.1% la cumparat ripple parca.

Edited by lula_canci, 04 January 2018 - 17:07.


#5
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
A cumparat ieri un coleg btc pe coinflux apoi a transferat in walletul de pe binance si acolo a cumparat ripple.
Bafta

#6
Matussalem

Matussalem

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.11.2017
Multumesc de informatii! Am facut cont pe BTXexchange si a fost validat deja. Trebuie doar sa ajung la un terminal de plati pentru a imi alimenta contul.
In schimb Binance functioneaza foarte greu. A trebuit sa incerc de 10 ori sa ma inregistrez ca sa reusesc sa imi fac cont si nici mail de verificare nu am primit inca. Vreo alternativa la Binance ?

#7
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Fellow Binancians,

Due to the overwhelming surge in popularity, Binance will have to temporarily disable new user registrations to allow for an infrastructure upgrade. We apologize for any inconvenience caused.
Thank you for your support!
Binance Team
2018/01/05

adica la ei e maine deja ca sunt prin Tokyo Posted Image

Edited by SethNY, 04 January 2018 - 18:25.


#8
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 Matussalem, on 04 ianuarie 2018 - 17:51, said:

Vreo alternativa la Binance ?
Bittrex, Cryptopia.

#9
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Nimeni nu mai ofera suport in timp util acum, pentru ca au aflux prea mare de clienti si e imposibil fizic sa proceseze cererile. Cryptocurrencies sunt Wild-Wild-West, cine intra in domeniu e necesar sa-si asume aceasta realitate: potential imens de castig, risc pe masura, esti pe cont propriu si concurezi cu toata planeta, toti traderii de o viata, toti asiaticii care nu se duc niciodata la culcare, toti botii disponibili de cumparat sau dezvoltati in cerc restrans, toti bogatanii, toti teparii, toti kizii din tarile subdezvoltate care se bucura la un airdrop de rahat, toti mincinosii, toti care au interes sa promoveze ceva etc. E visul de o viata al oricarui trader lipsit de onestitate: pump&dump la fiecare minut, trading automat pe cat cuprinde si sume ametitoare. In doua saptamani se fac miscari cat in doi ani pe o bursa. Bursa romaneasca, de la inceputul ei, incape intr-o ora de tranzactionare pe un exchange cunoscut.

N-ar strica sa ai notiuni anterioare de trading inainte de a intra pe un astfel de exchange mare, altfel pare aiuritor ce e pe acolo.

Edited by bladhaund, 04 January 2018 - 20:29.


#10
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006
Ce te face sa crezi ca ajunge Ripple la 10$?
Nu a crescut destul pana acum?
In plus, bancile nu au nevoie de Ripple scump.
Ele pot oricand sa faca dump sa pastreze pretul stabil ( de asta cumpara acum masiv ).

#11
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 Matussalem, on 04 ianuarie 2018 - 17:51, said:

Multumesc de informatii! Am facut cont pe BTXexchange si a fost validat deja. Trebuie doar sa ajung la un terminal de plati pentru a imi alimenta contul.
In schimb Binance functioneaza foarte greu. A trebuit sa incerc de 10 ori sa ma inregistrez ca sa reusesc sa imi fac cont si nici mail de verificare nu am primit inca. Vreo alternativa la Binance ?
Bittrex!

PS: Vezi ca mediasick si wluf sunt haterii crypto. ;)

 bladhaund, on 04 ianuarie 2018 - 19:54, said:

Bittrex, Cryptopia.
Nu recomand cryptopia.

Edited by baliosss, 04 January 2018 - 22:55.


#12
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 baliosss, on 04 ianuarie 2018 - 22:52, said:

Nu recomand cryptopia.
E bun ca parca are limita de 1000 la retragere fara KYC.

#13
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 23.09.2017
Nu recomand Ripple. Sunt 100 de miliarde de monede. La volumul asta cu sigiranta pretul nu va creste. Cu moneda asta se poate face doar speculatie. Pretul nu va face decat sa joace precum o minge. Nu va avea o crestere normala in timp.

Edited by alex342, 10 January 2018 - 10:44.


#14
mihai_9600

mihai_9600

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.05.2005
Se poate face cont pe Binance acum.

#15
pexic

pexic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,325
  • Înscris: 29.05.2004
sper ca pana azi nu ai apucat sa cumperi...

#16
Sammael

Sammael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.09.2007

 Matussalem, on 04 ianuarie 2018 - 16:55, said:

Salut! Va rog putin ajutor! A reusit cineva sa cumpere Ripple de la vreun exchange, sa ii stocheze intr-un portofel virtual, eventual sa reuseasca sa ii intoarca la exchange si sa dea cash out? As vrea sa cumpar Ripple si sa ii tin pana creste pretul la 10$, dar pana acum am intampinat urmatoarele probleme:
Bitstamp: - de 3 saptamani astept sa imi confirme identitatea
Gatehub – Nu inteleg chestia cu gateway. Cred ca am mai mari sanse sa invat chirurgie pe creier decat sa folosesc site-ul asta.
Kraken si Bitconnect nici nu se incarca
Am mai vazut o metoda cu Payeer si Cryptonator dar comisionele sunt imense.
Ma poate ajuta cineva cu o metoda simpla si costuri cat mai mici ?
xrp nu este o cryptomoneda propriu zisa. Evita investitia in asa ceva. La fel si tether.

#17
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018

 lula_canci, on 04 ianuarie 2018 - 17:06, said:

Eu, bagat lei pe https://www.btcxchange.com/ si cumparat bitcoini, apoi mutat bitcoinii pe binance.com, si aacolo cumparat ripple. Toate is cu conturi cu aprobare repede, asta cautam si eu. A durat vreo 2 zile. Primul e din Iasi, transferul bancare se face repede, fees foarte mici per total. 0 lei la depunere, 10 lei la retragere. In rest 0.75% la cumparare bitcoini, 0.001 btc la transfer intre portofele, 0.1% la cumparat ripple parca.
Salut, poti face un tutorial cu imagini?

Sau poate explica cineva cum a cumparat Ripple, pas cu pas ?

#18
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006
Dacă nu investești măcar o oră să înțelegi în ce bagi banii si ai nevoie de imagini... Poate nu ar trebui să bagi bani în crypto.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate