Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

BMW F31 LCI 320d Xdrive Automat - Sport Line

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
1076 replies to this topic

#217
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Dar pe autostrada cu cât ai mers?

Eu zic sa te duci după ăla căruia i-ai vândut b7-le și să faci schimb

#218
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
139 pe waze, 142 pe bord.

Destul de ok.

#219
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Daca nu v-ati luat Merc. :D 6 luni si nici o problema :lol: M-a si sunat baiatul de la Autoklass ieri sa-mi multumeasca personal pentru un lead pe care l-am trimis la el si s-a concretizat. Dragut din partea lui

#220
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doar vreo 2 bari schimbate.

:))))

Stai asa, noi avem 45.000 km iar masinile au facut 2 ani si sunt modele noi noute, facute in primele 3 luni de fabricatie (au inceput in noiembrie 2015).

A ta, marele Mercedes, e cumva e din aia ca la Logan cu un ecran din ala 10x10 cm intre cadrane? Macar e color?  :)

#221
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

 MembruAnonim, on 08 martie 2018 - 18:32, said:

A ta, marele Mercedes, e cumva e din aia ca la Logan cu un ecran din ala 10x10 cm intre cadrane? Macar e color?  Posted Image

Am zis, mi-ar fi fost rusine sa fiu executivul care a prezentat jegul ala de sistem de infotainment si ceasuri catre board-ul Daimler. Cred ca i-a imbatat bine inainte. Acum au inceput sa-si mai spele pacatele, cu tableta aia mare. O sa fac o data o poza la mine, cred ca se vede becul din spatele ceasurilor care lumineaza semnul cu 'SPORT'. Fix ca la Dacia Supernova. :D

[ https://images.hgmsites.net/hug/2017-mercedes-benz-e-class-interior_100537882_h.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#222
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,719
  • Înscris: 15.07.2013
Apropo de benzina vs diesel, astăzi am luat 308-ul la serviciul și am scos 6.5 l/100km, la fel ca la BMW. Singura diferența ca 308-ul are motor de 1.2 PureTech de 130 CP și cutie manuala.

Pe mine Mercedes poate sa ma sune când o sa facă un C Class Coupe GT in 5 uși cu ampatament mărit. Zboară BMW-ul in locul 308-uli cât ai clipi :)

#223
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
M-am uitat si eu la 2-3 reviewuri de seria 3 GT. Pare super ok... Apropo.

#224
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,719
  • Înscris: 15.07.2013
Da, m-am uitat și eu la Seria 3 GT și am avut zile in care spuneam ca rup usa dealerului și plec cu ea acasa și zile in care mi se părea o balena. Pana la urma am luat touringul cu sportline și sunt foarte mulțumit, nu se compara ținuta de drum. Singura “problema” e suspensia sport și mașina faptul ca e joasa tot timpul.

Mie îmi place foarte mult Clasa C coupe, as lua mașina numai pentru spatele ăla meseriaș.

#225
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Astia de la BMW au seria 3 gt, seria 5 gt si x4 care sunt cam la fel... :) ma rog, incearca sa acopere nevoia de coupe la oameni care au nevoie de spatiu, ca mine
Eu sunt mort dupa coupeuri :)))

Asa la ochi, probabil fiecare are diferente mari care nu sunt vizibile cu ochiul liber...

Edited by MembruAnonim, 09 March 2018 - 21:49.


#226
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011

 MembruAnonim, on 09 martie 2018 - 21:43, said:

Astia de la BMW au seria 3 gt, seria 5 gt si x4 care sunt cam la fel... :) ma rog, incearca sa acopere nevoia de coupe la oameni care au nevoie de spatiu, ca mine
Eu sunt mort dupa coupeuri :)))

Asa la ochi, probabil fiecare are diferente mari care nu sunt vizibile cu ochiul liber...
Vezi că au 1luna cam așa ceva, de cand au scos și seria 6gt. Mai complet de atât, imposibil.

#227
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai reparat turbina?

#228
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,719
  • Înscris: 15.07.2013
Da, am schimbat-o pe garanție, a durat 4 ore toată operațiunea. Acum cu turbina noua mie tot mi se pare ca are turbo whining, ce e drept mult mai puțin pronunțat și mai ales când uleiul e rece. Cei de la BMW au zis ca e normal ca turbina sa aiba un mic zgomot in sarcina, așa ca am revenit la ascultat muzica in timpul mersului.

Acum am luat o piatra in geam și s-a crăpat, dar mai aștept 1 luna sa curețe ăștia străzile de pietrele puse peste iarna.

Apropo, cât am avut mașina in service am primit un I3 de împrumut. Super meseriașă mașina, ma tentează foarte mult sa cumpar una! Are 170 CP in versiunea de baza și accelerează de vis in oras. Pana la 140 km/h se duce ghiulea, impresia mea ca trage mai bine comparat cu 320d-ul meu.

Doua poze cu bestia.

Attached Files



#229
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Mai....ce le-ai dat-o la temelie unora cu diesel prin penultima propozitie...! Posted Image

Edited by edi10000, 24 March 2018 - 14:33.


#230
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015


 HEX2FUN, on 24 martie 2018 - 14:07, said:

Apropo, cât am avut mașina in service am primit un I3 de împrumut. .

Nu prea îmi place cum arata dar e ok... Problema cu ea e că dacă vrei să faci un drum până la Cluj durează 4 zile :)
Știi că aveam una demo la firma unde lucram înainte și o testau multi. O mutam intre orașe cu platforma :)))

BMW X4 nou îl vazushi? E la siab, nu m-am dus aseară la party da sper sa ajung săpt viitoare

#231
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
I3 standard face 0-100 in 7,x s. A ta tot la fel (+/- 0.2s). Ți se pare că se infinge datorita dimensiunilor și a faptului că este mult mai ușoară și firavă.   Senzațiile sunt diferite.  Dacă urci într-un Tico și apeși accelerația la blana o sa ai impresia că mașina zboară, dar de fapt....

#232
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,719
  • Înscris: 15.07.2013
Am vazut si noul X4 si X2 si doua I8. Mie imi plac toate masinile, dar in mod special BMW-urile. I3-ul este conceput pentru uz urban si este foarte usor sa te sui/dai jos din masina, vizibilitate excelenta, este o placere sa o conduci in oras. In afara recunosc ca centrul de greutate ridicat si anvelopele inguste fac masina sa se simta instabila.

Eu sunt curios de noua Seria 3, X4 si X2 sunt foarte asemanatoare cu generatia anterioara, practic Seria 3-ul cu sistemul de navigatie upgradat are aceasi grafica si functionalitati ca noul X4 si X2.

Si inca un detaliu, modelul pe care l-am avut era cu range extender. Am facut 120 km si la sfarsitul zilei mai avea 40 km autonomie pe electric si 90 de km pe benzina. In total masina are o autonomie de 250 km in modul confort si cred ca 320 in modul eco plus. Absolut suficient pentru o naveta urbana.

#233
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si mie îmi plac mașinile si am ajuns într-un punct si nu stiu ce naiba sa fac. Si iti zic ca BMW seria 3 nu imi prea place, dar seria 4 grandcoupe e exact ce imi place. Si mai nou seria 5, evident seria 7. X6... Si toate gt urile... De la bmw imi plac toate gamele mai putin astea entry

Pe de o parte am o problemă nerezolvata cumva, nu stiu de ce nu sunt multumit de masinile actuale. Efectiv nu pot explica de ce... Daca imi ziceai acum 5 ani ca o sa conduc asa masini as fi zis ca e vis, acum ceva nu ma satisface. Incerc sa ii gadesc defect la a4, ma tot ia bobalex de ciuf si imi zice vinde-l. La x4 stiu ca nu imi plac scaunele astea standard si bordul. E prea vechi... Altceva nu prea am ce sa le reproșez la masini.

As vrea un coupe de fapt as vrea un 911 da ma gandesc ca dupa 3 luni te plictisești.

Ma gandesc sa imi rezolv problena altfel. Sa ma bag la niste leasinguri operationale pe 3 sau 4 ani si sa aduc o mașina noua in familie la fiecare maxim 2 ani. E pacat de bani dar...

Si ma uit si eu la seria 3, o sa comentam impreuna cum apare. Mie x4 asta nou imi place dar nu e chiar ce ma așteptam... E mai jos, la interior nu e chiar o revoluție. Dupa mine Audi a ridicat mult stacheta la interior
... Azi m-am uitat si la Touareg. F misto... Fmf.f. misto.

#234
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011
In primul rand am sa cer scuze colegului "hex2fun" .

Dar că posesor de un serie 4gran coupe, cu 30000km chiar joi, pot sa spun că nu se compara cu X4 al tău.

Daca îți place sport poate fi un model de luat in seama, atenție intrare / ieșire flexionand mult.
Nu știu ce înălțime ai, dar poate fi un impediment. Interiorul nu schimba mult poate puțin spre nimic, spatiu cred că X4 este superior, inclusiv portbagaj.
Achiziție / întreținere mai jos la serie 4 as spune ( poate mai mult pneurile pt X4 ? , vara / iarna? consum?, motorul să îl putem pe cel de 190CP idem / taxe) . Asadar la 1a vedere X4 pare alta liga, clar și prețul superior.

Just my 05çents??


P.s.   omul când ajunge sa dețină un lucru indiferent de valoare vrea mai mult. Nu e vb de tine. Tine de genetica.

Inca o data cer scuze colegului nordic pt ""offtopic"".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate