Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Transport Norvegia autoutilitara pana in 3.5 T

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
florincta2

florincta2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 23.08.2014
Buna ziua, va rog mult dati-mi o parere in cea ce priveste transportul de marfa in Norvegia (si in general in tarile nordice) cu autoutilitara de pana in 3.5T. Am un cunoscut care se ocupa de asa ceva de foarte putin si se declara multumit. Sustine el ca ii raman cam 1000 de Euro dupa fiecare cursa. Cursele le gaseste pe o platforma specializata pe asa ceva. Exista cineva care s-a ocupat cu acest mic bussines? In afara de dormitul in masina, care ar mai fi inconvenientele? Multumesc anticipat!
In plus care ar fi cea mai convenabila forma juridica pe care ar trebui sa o deschid (SRL, PFA, etc.)?

Edited by florincta2, 04 January 2018 - 13:57.


#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

 florincta2, on 04 ianuarie 2018 - 13:35, said:

Buna ziua, va rog mult dati-mi o parere in cea ce priveste transportul de marfa in Norvegia (si in general in tarile nordice) cu autoutilitara de pana in 3.5T. Am un cunoscut care se ocupa de asa ceva de foarte putin si se declara multumit. Sustine el ca ii raman cam 1000 de Euro dupa fiecare cursa. Cursele le gaseste pe o platforma specializata pe asa ceva. Exista cineva care s-a ocupat cu acest mic bussines? In afara de dormitul in masina, care ar mai fi inconvenientele? Multumesc anticipat!
In plus care ar fi cea mai convenabila forma juridica pe care ar trebui sa o deschid (SRL, PFA, etc.)?


Problema cea mai mare in Norvegia sunt preturile.
Toate sunt FOARTE mari.
Si salariul ar trebui sa fie pe masura...
Altfel, sa dai 2,5 euro pe o paine?
Sau chiar 12 euro pe un pachet de tigari...Posted Image

#3
florincta2

florincta2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 23.08.2014

 copjob2000, on 05 ianuarie 2018 - 02:04, said:



Problema cea mai mare in Norvegia sunt preturile.
Toate sunt FOARTE mari.
Si salariul ar trebui sa fie pe masura...
Altfel, sa dai 2,5 euro pe o paine?
Sau chiar 12 euro pe un pachet de tigari...Posted Image

Iti multumesc pentru raspuns, insa ideea mea nu este sa raman acolo. Vreau sa cumpar o duba si sa transport marfa acolo si probabil in aceasi zi sa si plec inapoi. In cea ce priveste pretul tigarilor, nu fumez.

#4
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,075
  • Înscris: 04.03.2014
Mergi pe forumurile romanilor de acolo si incearca sa vezi discutiile despre transport etc.  Norvegia-Romania  cu masina de 3.5 tone sigur vorbim doar de transport persoane sau pachete.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate