Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Amazfit PACE

- - - - -
  • Please log in to reply
323 replies to this topic

#289
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Attached File  c1.jpg   178.06K   29 downloads Attached File  c2.jpg   216.82K   29 downloads Attached File  c3.jpg   174.75K   28 downloads

Eu zic ca e folosibila navigatia. Nu apare harta cu strazile, dar pentru offroad nici nu conteaza.

#290
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Chiar ok, nu am incercat , dar din poze pare ca merge bine :)

#291
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
E cam aiurea ca nu se vede propriu-zis harta cu drumurile din zona, dar daca mergi exact pe traseul programat te descurci. Am incercat chestia asta de cateva ori si a fost cat se poate de ok.

#292
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005
@lucifer76 Cum ai urcat traseul ?

#293
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Din Strava salvezi fisierul gpx. Acum ori il bagi direct pe ceas cu cablu de date, ori il trimiti pe telefon, iar din aplicatie cu file explorer il trimiti pe ceas.

#294
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Sperca stii cum sa setezi traseul din ceas :). Apesi pe o activitate dar nu dai start ci intri la setari. Este pe acolo course import.

#295
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005
Pai asta vroiam sa spun , ca desi am urcat gpx, am dat start walk si nimic. Acum e clar.
Pentru creare gpx incerc sa folosesc https://graphhopper.com/maps/ . O sa revin cu feedback daca merge sau nu. As fi vrut din Osmand , dar se pare ca numai suporta exportul. O sa incerc si din Strava.

Edited by wolfydRg, 22 October 2018 - 08:52.


#296
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Strava oricum folosești, de asta ai Pace ;)

Daca nu avea sincronizare directa cu Strava, luam Bip ca era oare um mai ieftin

#297
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Voi aveti probleme cu afisarea caloriilor arse in modurile sport?Mai exact, ieri am facut o tura de peste 80Km cu bicicleta si imi arata ca am ars 200 si ceva de calorii ceea ce e total fals, unui prieten cu Strava pe telefon ii arata ca a ars 3000 calorii ceea ce e normal.Am avut curiozitatea sa verific istoricul la activitati si din Iulie se pare ca am astfel de probleme, pentru 20Km imi arata ca am ars ~70 calorii iar pana in Iulie am media de ~500 calorii.Nu ma puneti sa reinstalez si sa resetez ceasul, tocmai ce am facut asta acum ~ 1 luna cand mi-am schimbat telefonul si a trebuit sa-l sincronizez cu ceasul.

#298
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ia-te dupa Strava, nu dupa ceas. Inclusiv la altitudine. La un moment dat nu imi mai masura altitudinea, am văzut abia acasa, dar Strava a facut corectia. Apropp, cand nu mai masoara altitudinea trebuie inchs ceasul 10 minute, nu merge cu restart.

Curios, acum cateva updateuri arata corect caloriile, dar de pein iunie nu mai e ok.

Edited by lucifer76, 22 October 2018 - 13:19.


#299
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Culmea, ca nu imi afiseaza caloriile in Strava deloc, la alti prieteni care folosesc telefonul vad ca apare informatia asta.Nu e vorba de cum afiseaza ceasul, ideea e ca inainte functiona iar acum NU mai functioneaza, si nu inteleg de ce, cum sa arzi doar 200 calorii in 80Km? :)

#300
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Nu are cum sa nu afiseze Strava, are propriul algoritm, nu il foloseste pe cel al ceasului. Poate ai mers cu masina si nu ai facut efort. Sigur ai setat cycling?

#301
k3n0-dragos

k3n0-dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 24.01.2010
Salutare , as dori și eu un smartwatch pentru notificări ( fb, messenger, wp , mesaje și apeluri ) merită să achiziționez acest amazfit pace?

#302
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Doar pentru notificari nu merita.

#303
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Eu doar pentru asta l-am luat, iar in combinatie cu AmazMod mi se pare foarte bun :)

#304
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Peti sa folosesti Bentley-ul pentru a cara saci cu cartofi, dar e pacat ;).

#305
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Merge careva cu bicicleta si isi inregistreaza  activitatile pe ceas si le exporta in Strava?De la ultimul update am o eroare destul de mare, de exemplu am mers cu bicicleta 80 km si am exportat tura in Strava unde imi arata ca am ars doar.....240Cal.La o asemea tura trebuia sa ma apropi de ~3000Cal, iar la toate turele de la ultimul update imi arata asa, pe grupul de facebook sunt destui care se plang de asta.Toate informatiile sunt corecte in aplicatie (inaltime, greutate, etc).

Edited by vladcosmin, 30 November 2018 - 10:02.


#306
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Tu te-ai uitat la pozele care le-am pus pe pagina asta ? ;)

Totusi in Strava ar trebui sa arate corect, doar in Amazfit apare aiurea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate