Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Problema acte apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
-osy-

-osy-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.09.2011
Buna si la multi ani pentru toti ! Nu stiu unde sa postez intrebarea asta, asa ca am decis ca intreb aici. Vreau sa cumpar un apartament de 80 mp2 prin credit imobiliar ! problema ca pe acte apare ca apartamentul e construit din 2 garaje de 40 mp2 hol 1 8mp, baia figureaza ca boxa 1, 1 dormitor figureaza ca boxa 2. La banca mi sa spus ca ei nu pot da credit pe garaj, boxa etc doar pe imobil de locuit. Intrebarea mea ar fi se pot schimba actele astea? Practic e un apartament intr-o vila la demisol, dar nu stiu de ce pe acte apare fiind alcatuit din garaj , boxa, hol etc. Multumesc !

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
În acte apare ceea ce s-a proiectat, construit și recepționat. Ca să fie vândut ca apartament trebuie modificată documentația cadastrală și schimbată destinația încăperilor.

#3
-osy-

-osy-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.09.2011
Sa inteleg ca se pot face documentele astea ? Nu stii cam cat timp si bani ar fi distractia asta?

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 -osy-, on 03 ianuarie 2018 - 13:08, said:

Sa inteleg ca se pot face documentele astea ? Nu stii cam cat timp si bani ar fi distractia asta?

Da, se pot face, trebuie scos banutzul.. Dureaza cam 2-3 luni, cu tot cu inscrierea in cartea funciara, daca toate actele sunt in regula.
Costuri cam 1000 lei, cred.

#5
bitiro

bitiro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 07.03.2008
Varianta 1: Vanzatorul se ocupa de acte si probabil sigur pretul va creste, sau
Varianta 2: Cumperi garaj + boxe si te ocupi de acte, de fapt cade ca nu ai bani, sau
Varianta 3: Cauti ceva cu acte in regula. pe care banca sa-ti dea creditul necesar.

#6
-osy-

-osy-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.09.2011
Am inteles ! Aleg varianta 1 ! Multumesc !1

#7
navistar_eagle

navistar_eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 16.11.2017

 -osy-, on 03 ianuarie 2018 - 12:56, said:

dar nu stiu de ce pe acte apare fiind alcatuit din garaj , boxa, hol etc. Multumesc !
cadastru si impozitul calculat pe apartament.

#8
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
e fishy,
mai bine-ti cauti ceva evaluat corect.

#9
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Chiar vrei sa dai bani pe ceva la demisol. Hai, o bucatarie, o camera tehnica, merg. Chiar vrei dormitor la demisol? Gandeste-te bine!
Si cand n-o sa-l mai vrei, ca vei ajunge si aici, o sa te uiti in sus ca n-o sa-l ia nimeni.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate