Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Recomandare cazare in Sarti

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Salutare si La multi ani !

Posted Image Imi puteti recomanda o cazare in Sarti, in a doua jumatate a lunii iulie ?
Buget 50-60 Euro / noapte, nu trebuie sa fie neaparat pe malul marii, dar tinem mortis sa avem vedere la mare.
Orice sfat este binevenit.
Multumesc in avans.

#2
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Si eu caut,dar in a doua jumatate a lui august.

#3
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Chiar nimeni cu o sugestie pentru Sarti ? Posted Image

#4
danavl62

danavl62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.03.2009
Ceea ce pot sa-ti recomand este sa cauti cazare in zona noua a orasului (cum te uiti la mare, in partea dreapta).Majoritatea vilelor sunt la max. 10 m de plaja si au vedere la mare.Cazarea pe care am avut-o eu aici a fost destul de modesta si am o retinere in a o recomanda.Daca aveti copii mici, in extremitatea sudica a statiunii intrare este foarte lina si apa mica pe o portiune foarte mare.Si aici sunt cateva unitati de cazare foarte OK, doar ca e un pic mai departe de centrul statiunii.

#5
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
@danavl62 iti multumesc pentru sfaturi !
Imi poti spune totusi cum se numeste vila unde ati fost cazati ? Nu de alta, dar macar sa stiu ce sa evit.

#6
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Deocamdata am gasit asta http://www.galini-ch...ge/index/3,caut ceva recenzii sa vad despre ce e vorba.Mai multe aici https://sarti-halkid...ccommodation,si eu sunt tare nehotarat,nu am gasit pe nimeni sa fi fost in Sarti.

#7
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,733
  • Înscris: 26.08.2008
@ initiator:
Ai chiar pe aceasta arie, mai jos doua subiecte despre cazare in Sarti:

https://forum.softpe...08-sarti-beach/

https://forum.softpe...arracuda-sarti/

Uite si aici, postarea #6114, a userului Deenman:

https://forum.softpe...2#entry21269559

Edited by BlueKing-69, 09 January 2018 - 10:31.


#8
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Iti multumesc @BlueKing-69 pentru raspuns !
Inainte sa deschid acest topic am citit inclusiv cele doua subiecte pe care mi le-ai recomandat, dar informatiile sunt ori prea vechi, ori irelevante.

La Barracuda Hotel am renuntat din start pt ca am vazut ca pe AFA gradul de recomandare este de doar 33% ( daca in 2015 era OK, in 2016 a fost groaznic ). Deci pas.
La Archontariki Studio le-am trimis acum 2-3 saptamani un mail pentru o cotatie de pret, dar nu am primit nimic. Le-am retrimis chiar acum un mail, poate imi vor raspunde.

Oricum, va multumesc tie si celor care imi mai dau sfaturi privind acest subiect !

#9
alex2309

alex2309

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.03.2006
Salut. Am fost 2 ani la rand..ca mi-a placut.
In 2015 am stat la Stavros House, langa plaja (am platit 55 euro/noapte studio etaj cu pat matrimonial + 2 paturi supraetajate, vedere la mare). In 2016 pretul a crescut la aprox 70 e asa ca am stat la Fotini House, situata pe deal la aprox 10-15 min de plaja. Cauta si pe siteurile sarti.gr si nikana.gr
Succes.

#10
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
La Stavros House, anul acesta o dubla cu sea view este 90 Euro. Muuult peste bugetul pe care l-am alocat cazarii.
Fotini House o vazusem pe net, este interesanta, dar am renuntat la alegerea ei din cauza ca nu are sea view. Avem si noi o fixatie cu balconul cu vedere la mare.
Mai cautam ...

Multumesc oricum pentru sfaturi !

#11
danavl62

danavl62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.03.2009

 cristiany, on 09 ianuarie 2018 - 08:41, said:

@danavl62 iti multumesc pentru sfaturi !
Imi poti spune totusi cum se numeste vila unde ati fost cazati ? Nu de alta, dar macar sa stiu ce sa evit.


Vila se numeste Elisabeth House http://www.sarti.gr/...diki-15020.html
Nu e chiar de evitat.....Din ce stiu eu, camerele de la parter cu vedere la mare sunt pentru 4 persoane.
Noi am optat pentru aceasta vila, deoarece la vremea respectiva (2013) avea cel mai avantajos pret pentru 3 persoane adulte (33 E/noapte la inceputul lui iulie). Camera noastra a fost fara vedere la mare, dar nu asta ne-a deranjat pentru ca stiam acest lucru de cand am rezervat, ci faptul ca a fost cam inghesuita pentru trei persoane.In schimb restul a fost Ok: proprietara de treaba, treceai strada si erai pe plaja, parcare in fata vilei, minimarket in spatele vilei, 5-7 minute mers lejer pana in centru.
In concluzie,daca nu sunteti foarte pretentiosi si va intelegeti la un pret mai bun decat este afisat (se poate negocia direct cu proprietara) eu zic sa nu o evitati.

#12
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Iti multumesc pentru informatii !
O sa le cer o cotatie de pret.

#13
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Am gasit cazare in august,50 euro pe noapte ,la House Meltemi,pretul e ok,am gasit recenzii bune,10 metri pana la plaja.

#14
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Mie la Meltemi mi-au cerut 60 euro / noapte, in a doua jumatate a lunii iulie.
Oricum, este o locatie buna si pe lista noastra e in top 3.

#15
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Mai astept raspuns de la Ladario Studios Sarti,de la Elisabeth nici un raspuns,dar probabil raman pe Meltemi.O sa mai caut pe cineva la plecari din 27.08,ca daca ma iau dupa GPS ajung drecu prin Cipru.

Edited by daniMMM, 11 January 2018 - 09:19.


#16
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Nici mie nu mi-au raspuns cei de la Elisabeth ( si le-am trimis 2 mailuri ).
Poti Incearca si la Villa Doxa. Noua ne-au facut oferta de 60 euro pentru iulie.

#17
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
I-am vazut,dar vreau cat mai pe plaja,asa am fost peste tot,intotdeauna.La fel am stat si in Thassos,si la noi la mare.

#18
danavl62

danavl62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.03.2009
Nici mie nu mi-au raspuns cei de la Elisabeth ( si le-am trimis 2 mailuri ).

Si mie mi-au raspuns mai greu  la vremea respectiva.....Am primit raspunsul dupa cateva zile, cand nici nu ma mai asteptam.In perioada iernii probabil ca nu sunt foarte "pe faza" la email-uri.Asta este o stare generala a grecilor , nu se intampla numai in Sarti.
Din cate am inteles,de partea cu rezervarile si corespondenta prin mail  se ocupa unul din copii stabilit in Salonic,proprietara nestapanind prea bine limba engleza,

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate