Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Cum merge netul fix din noul abonament Freedom de 5 euro?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 13.11.2006
Salut!
Are cineva internet fix prin noile oferte Freedom? Ma interesează cel de 50 gb la 5 euro/lunar. Merita sau tot digi ramane ramane de bază?
Acel "până la" 50 gb imi cam da fiori.... Pachet: https://www.telekom....ss/freedom-net/

Edited by ands, 02 January 2018 - 01:34.


#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Acolo scrie ca e fix internetul.

#3
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postands, on 02 ianuarie 2018 - 01:31, said:

Salut!
Are cineva internet fix prin noile oferte Freedom? Ma interesează cel de 50 gb la 5 euro/lunar. Merita sau tot digi ramane ramane de bază?
Acel "până la" 50 gb imi cam da fiori.... Pachet: https://www.telekom....ss/freedom-net/
50Mbps
...unde ai vazut tu "50 gb"?  plus de asta, este  vorba de o oferta   Business.
Oricum incurci GB cu Gbps! duci lumea in eroare! ii faci sa creada ca e vorba de internet pentru mobil! (se gandesc la trafic 50 GB )
E varza subiectul tau de la titlu pana la ultimul cuvant!

Edited by stlk, 02 January 2018 - 02:20.


#4
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Când am dat click, credeam că vom avea de-a face cu ceva ofertă de ultimă oră prin care viteza aia de la mufă va fi 50000 Mbps ...

#5
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Nu te incurca cu Telekom-ul decat daca stai in varf de munte si alta optiune nu ai decat cablurile ramase de pe timpu' lu' Ceausescu. Au tot felu de clauze mascate si abuzive greu descifabrile in contract iar dupa perioada initiala FOARTE greu mai poti pleca de la ei decat cu ajutorul ANPC-ului. In plus sa prinzi 4G in Telekom n-am reusit sa ma conectez in reteaua lor decat dupa ce am schimbat vreo 2 SIM-uri bineinteles pe banii mei si atunci cu maxim 2 dungi la semnal ca-mi intra mai mereu 3G-ul si nu este vorba de acoperire semnal ca prin vreo 5 locuri pe unde ma duceam des problema era aceeasi. Dpdv al meu (excluzand preturile la abonamentele si extraoptiuni) cel mai bine in semnal 4G si la viteze sunt cei de la Orange, apoi Vodafone si apoi Digi iar abia apoi la "coada vacii" Telekom-ul

Edited by pascali_daniel, 02 January 2018 - 07:44.


#6
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 13.11.2006
Imi cer scuze pt greșeala de exprimare. Este vorba într-adevăr de 50mbps. Din păcate nu mai pot edita, cel puțin de pe mobil. Acum ca s-a lămurit acest aspect, m-as bucura sa primesc răspunsuri si de la cei care au acel tip de abonament. Stiu ca e business, nu asta e problema. Va fi folosit la apartament, undeva in centrul Constanței. Ma gândesc ca ar trebui sa fie infrastructura mai ok acolo. Ma încântă faptul ca nu exista prioada contractuala si as vrea sa-l iau la pachet cu abonamentul Freedom pt mobil, tot la 5 euro.

#7
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 11.08.2009

View Postpascali_daniel, on 02 ianuarie 2018 - 07:39, said:

Nu te incurca cu Telekom-ul decat daca stai in varf de munte si alta optiune nu ai decat cablurile ramase de pe timpu' lu' Ceausescu. Au tot felu de clauze mascate si abuzive greu descifabrile in contract iar dupa perioada initiala FOARTE greu mai poti pleca de la ei decat cu ajutorul ANPC-ului. In plus sa prinzi 4G in Telekom n-am reusit sa ma conectez in reteaua lor decat dupa ce am schimbat vreo 2 SIM-uri bineinteles pe banii mei si atunci cu maxim 2 dungi la semnal ca-mi intra mai mereu 3G-ul si nu este vorba de acoperire semnal ca prin vreo 5 locuri pe unde ma duceam des problema era aceeasi. Dpdv al meu (excluzand preturile la abonamentele si extraoptiuni) cel mai bine in semnal 4G si la viteze sunt cei de la Orange, apoi Vodafone si apoi Digi iar abia apoi la "coada vacii" Telekom-ul
Unde in reteaua Telekom crezi tu ca mai exista macar 1 metru de cablu de pe vremea lui Ceausescu sau o centrala telefonica in functie din acea perioada ? Pe atunci se folosea in special cablu cu manta de plumb pe infrastructura si bransamente cu izolatie din panza cu gudron .

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postands, on 02 ianuarie 2018 - 10:20, said:

Imi cer scuze pt greșeala de exprimare. Este vorba într-adevăr de 50mbps. Din păcate nu mai pot edita, cel puțin de pe mobil. Acum ca s-a lămurit acest aspect, m-as bucura sa primesc răspunsuri si de la cei care au acel tip de abonament. Stiu ca e business, nu asta e problema. Va fi folosit la apartament, undeva in centrul Constanței. Ma gândesc ca ar trebui sa fie infrastructura mai ok acolo. Ma încântă faptul ca nu exista prioada contractuala si as vrea sa-l iau la pachet cu abonamentul Freedom pt mobil, tot la 5 euro.
Esti persoana juridica? Daca nu, de ce crezi ca-ti face tie Telekom abonament Business?
din postarea ta nu reiese ca ai o firma!

Edited by stlk, 02 January 2018 - 15:55.


#9
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 13.11.2006
Exact. Sunt persoana juridică.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate