Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Xiaomi Mi 8

* * * * * 7 votes
  • Please log in to reply
3040 replies to this topic

#37
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Cin' te pune sa stai la Vodafone/Telekom?
Da poate va fi dual VoLTE... Ar cam trebui, macar asta

Edited by m3rishor, 26 May 2018 - 18:24.


#38
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Cu siguranta o sa aiba, e treaba de procesor, cam toate telefoanele cu snap 845 au asa ceva.

#39
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Attached File  xiaomi-mi-7-leak-1.jpg   24.34K   71 downloads


The Xiaomi Mi 8 will be the most cost-effectiv Android flagship launched in the first half of the year, a known industry insider from China said Saturday.

Xiaomi's next high-end offering is rumored to start at 2,799 yuan, i.e. the equivalent of $440, at least in the company's home country. That price tag will reportedly be attached to a model with 6GB of RAM and 64GB of storage space, being some $90 below the starting price of the OnePlus 6, a handset that's currently widely believed to be the best-value flagship on the market.

The upcoming device is said to be advertised as the Mi 8 Anniversary Edition even though it's meant to succeed the 2017 Mi 6, with the name being intended to commemorate Xiaomi's eight years in business which the company celebrated in early April.

Edited by antinVidia, 27 May 2018 - 05:19.


#40
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Sa vedem ce performanță are pe partea de cameră, aici își arata valoarea fata de concurenta (trebuie sa-l bată cel putin pe OP6), restul sunt bonusuri care și ele aduc un mic plus în comparații cu alte telefoane.

#41
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Păcat ca lau făcut și ăștia de 6". E trend mondial sa ii footi un ecran cât mai mare. Ce dreaq, au crescut oamenii la palme? Mi6 era beton cu 5,1 inch.
La partea foto cred ca o sa stea bine, Note3 deja a arătat ca Xiaomi poate produce poze bune pe telefoanele lor.
Păcat ca au întrat în același oala cu restul. 6 inch cu notch. Shiit, dacă și LG a făcut la fel... Zici ca nimeni nu mai risca nimic.
Oricum, sa se lanseze apoi vedem. Am avut Mi6 și am fost mulțumit de el.

#42
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Sunt dimensiuni la care natura a impus standarde, vezi mai toate tevile de sustinere din transportul in comun au grosimea unui penis in erectie, aka spray-uri etc, asa ca si la smartphone trebuie sa ajunga la media in lungime a unui penis, adica 6,5".
In consecinta toata treaba sta in penis !

#43
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011
[ https://indianexpressonline.files.wordpress.com/2018/05/mi8_se_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://indianexpressonline.files.wordpress.com/2018/05/xiaomimi8_new_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://indianexpressonline.files.wordpress.com/2018/05/mi8_faceunlock_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://indianexpressonline.files.wordpress.com/2018/05/mi8_frontcamera_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005
https://www.dxomark....allenging-best/

#45
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Fuk... 6,2 inch. Nu-i a buna.
Deși camera e de top, performante ma gândesc ca.. Sisderea. Dacă vine la preț bun, ma risc totuși.

#46
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005
Eu astept review-uri neplatite ... daca are audio in filmare ca si mix 2s ...

#47
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Xiaomi Mi8 Unboxing, Hands On
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-bFs8e7y0UE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Deci, senzorul de amprenta tot pe spate, ce a mai ramas sa fie deosebit de alte telefoane ?
Din pacate intre el si OP6 castiga ultimul.

#49
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Nu inteleg de ce au scazut capacitatea bateriei pe versiunea explorer..

#50
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Versiunea MI 8 Explorer Edition este cea care are și scanerul de amprenta în display, probabil are ceva componente care îl face pe interior putin mai gros și de aceea sa nu mai încapă o baterie de 3400mA.
Îmi retrag ceea ce am spus mai sus și recunosc ca MI 8 Explorer Edition este cel mai evoluat smartphone al momentului.

Ps. are si IrDa

#51
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postkiario, on 31 mai 2018 - 15:21, said:

Deci, senzorul de amprenta tot pe spate, ce a mai ramas sa fie deosebit de alte telefoane ?
Din pacate intre el si OP6 castiga ultimul.

Il cam bate Mi8 -ul la tot. Raportul pret/specificatii e mai bun la Mi8.

#52
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009

View PostantinVidia, on 01 iunie 2018 - 06:48, said:

Il cam bate Mi8 -ul la tot. Raportul pret/specificatii e mai bun la Mi8.
Poate... Daca ar fi sa aleg eu as merge pe OP6. Cunoscătorii știu de ce.

#53
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 20.11.2005
dezamagitor din punctul meu de vedere. a aiurea rau de tot bretonul ala.

#54
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Cica il poti ascunde notch-ul din soft. Asta e trendul, nu ai ce face. Nici mie nu imi place, dar se pare ca mare majoritate a producatorilor vor trece la telefoane cu notch odata cu urmatoarele lansari.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate