Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Lentile de contact

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dirt01

dirt01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.12.2016
1)Am comandat aceste lentile de contact de proba sa vad daca ma pot acomoda cu ele iar acum imi e cam frica sa le probez. Inainte am fost la medic si mi-a dat prescriptia.
  https://www.contact-...aily-10-lentile
Ce parere aveti de aceasta firma de lentile ?

Am vazut aceasta stire data pe Antena 1 la jurnarul de la ora 19. Cum este posibil ca aceasta stire sa apara la un post de televiziune in formatul aceasta.
- Nu ni se spune nimic despre lentile
- nimic despre site-ul de unde au fost cumparate
Doar ca "Riscă să rămână orb din cauza unor lentile de contact comandate de pe internet".  Cum se poate asa ceva, pur si simplu baga frica in tine si discrediteaza orice firma care vinde pe internet lentile de contact.

http://observator.tv...net-164238.html

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007
"TopVue sunt între puținele lentile care au și filtru UV, filtru care captează raze dăunătoare precum UVA și UVB"

ca sa nu zici ca te manipulez, vezi care dintre uv-uri  (sunt 3, a, b, c) este cel mai daunator Posted Image
ai nevoie de lentile, PUNE-TI NENE OCHELARI .. !!!

Edited by r_murphy, 31 December 2017 - 13:11.


#3
dirt01

dirt01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.12.2016

View Postr_murphy, on 31 decembrie 2017 - 13:11, said:

"TopVue sunt între puținele lentile care au și filtru UV, filtru care captează raze dăunătoare precum UVA și UVB"

ca sa nu zici ca te manipulez, vezi care dintre uv-uri  (sunt 3, a, b, c) este cel mai daunator Posted Image
ai nevoie de lentile, PUNE-TI NENE OCHELARI .. !!!
Nu prea suport ochelarii imi restrictioneaza mult din campul vizual. Sunt genul de om care nu priveste doar in fata.

#4
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007
atunci .. bea incet ca-i rece .. i-a zis ion lui ianos ..
vezi ca sunt oaresce probleme, vezi ca poti sa-ti faci ochi de melc (sa atirne) si totusi vrei. GO FOR IT ..
te asigur ca nu vreau/astept sa apara un topic cu "mi-am distrus un ochi cu lentilele de contact, ce pot sa fac ?!?!?!"

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdirt01, on 31 decembrie 2017 - 12:47, said:

Am vazut aceasta stire data pe Antena 1 la jurnarul de la ora 19. Cum este posibil ca aceasta stire sa apara la un post de televiziune in formatul aceasta.

Probabil ca aia au refuzat sa plateasca reclama la televiziunea Varanului, iar acum suporta consecintele.Posted Image

#6
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

View Postdirt01, on 31 decembrie 2017 - 12:47, said:


Am vazut aceasta stire data pe Antena 1 la jurnarul de la ora 19. Cum este posibil ca aceasta stire sa apara la un post de televiziune in formatul aceasta.
- Nu ni se spune nimic despre lentile
- nimic despre site-ul de unde au fost cumparate
Doar ca "Riscă să rămână orb din cauza unor lentile de contact comandate de pe internet".  Cum se poate asa ceva, pur si simplu baga frica in tine si discrediteaza orice firma care vinde pe internet lentile de contact.

http://observator.tv...net-164238.html

Ce analize si cine le-a facut, au dus la rezultatul ca acele lentile erau nesterile? Mai degraba sunt sanse mari sa te infectezi singur cand ti le pui decat sa fie ele deja infectate.

Si intradevar, pare mai degraba o campanie contra cumparatului de pe internet. Nu cumpara de pe internet, lasa ca le cumparam noi si-ti dam tie cu comision de 100%. O fi avand si doamna doctor un cabinet ce nu mai merge ca inainte de... brrr internet!

#7
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
Eu port lentile din cand in cand, depinde de situatie. Cum ai spus si tu, ochelarii iti restrictioneaza campul vizual, dar cand stau la birou toata ziua, in fata calculatorului, nu prea ma mai deranjeaza. Eu folosesc: https://www.contact-...tal1-30-lentile, luate tot de pe acel site, au cam cele mai bune preturi.

#8
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
am purtat lentile de contact comandate de pe internet ani la rand si n-am avut nici pe dracu
luam de la diferiti producatori cand/cum prindeam mai ieftin, retin insa ca pe toate scria "made in usa"

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate