Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Conectare sistem supraveghere

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013
Salutare.
Saptamana trecuta mi-am cumparat si eu sistemul de supraveghere din imagini + o camera pentru exterior care nu apare in poza.
L-am instalat. Totusi intampin o mica problema la conectarea acestuia la retea. Sau mai bine spus la conectarea mea la el de pe retea sau din afara ei. Am facut setarile in DVR, am facut setarile in router, dar in momentul in care incerc sa ma conectez prin adresa de ip + :port, primesc eroarea din poze.
In DVR testul de retea este ok. Totusi nu reusesc sa ma conectez la el de pe laptop sau alt pc. Ce anume gresesc? Acum sunt acasa, l-am luat cu mine, dar acasa am alta retea si nu am ip static cum am la sediul firmei.
Ps.: Sunt poze facute cu telefonul deoarece postarea o fac de acasa, nu de pe laptop-ul respectiv. Era mai simplu sa fac asta decat sa trimit SS pe mail.
Ps.2: Cum as putea roti imaginile o data uploadate? Pe calculatorul meu acestea sunt rotite, se vad bine. Dupa ce le uploadez se vad cu, capul in jos.

Va multumesc anticipat!

Attached Files


Edited by mihai_costea, 30 December 2017 - 19:58.


#2
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
IP de la Telekom e IP public fix?
Incearca de pe ping.eu sa faci si port check.

Edited by radu2014, 30 December 2017 - 20:07.


#3
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
ma doare gatul de la pozele tale :)

#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Mai intai, rade "nereusita" cu "External Host" din forwarding. Si pune si tu niste poze fara sa-ti bati joc de ochii altora.

#5
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postdexterash, on 30 decembrie 2017 - 20:22, said:

Mai intai, rade "nereusita" cu "External Host" din forwarding. Si pune si tu niste poze fara sa-ti bati joc de ochii altora.
Partea cu "External Host" am sters-o, in momentul in care faceam poza, am testat si ideea asta. Chiar daca era logic ca asa sa functioneze. O data ce am setat si "External host", porturile erau closed. Cum era de asteptat.

In calculatorul meu pozele nu sunt cu capul in jos. Nu stiu ce sa le fac. Dupa ce le uploadez apar intoarse

Incerc inca o uploadare acum....
Daca va uitati la poza a doua, screen-ul, se vede foarte mic, ca poza atasata este cu capul in jos chiar daca in folder nu este asa. Chiar nu stiu ce sa-i fac si imi cer scuze.

View Postradu2014, on 30 decembrie 2017 - 20:06, said:

IP de la Telekom e IP public fix?
Incearca de pe ping.eu sa faci si port check.
Da, este ip fix.
Este si o imagine in care am dat port check la unul din porturi. Toate sunt open pe ping.eu.

Attached Files


Edited by mihai_costea, 30 December 2017 - 21:39.


#6
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013
Salut.
Revin cu noutati:
Am schimbat portul http cu 8123. Am intrat in routerul de acasa, pe reteaua telekom, cu ip dinamic. Am cautat DMZ, am adaugat ip-ul pe care l-am modificat si in setarile DVR-ului, de data asta am pus 192.168.1.88 (cel de acasa fiind de tipul 192.168.1.x).
Atasez o poza cu dovada faptului ca portul apare activ.
Problema e ca nu pot sa ma conectez cu adresa asta de ip + port.
Attached File  pingeu.png   56.12K   9 downloads
Attached File  pingeu1.png   54.22K   9 downloads
Daca incerc sa scriu http://109.98.245.107:8123 sau http://109.98.245.107:8101 in browser, imi da eroare.
Nu ajung in fereastra de log in nici cum.
Attached File  nume.png   23.47K   8 downloads
in schimb, daca incerc sa intru prin adresa de ip setata la nvr, si anume 192.168.1.88:8123, ajung in fereastra log in dar primesc urmatoarea eroare.
Attached File  11131.png   35.49K   10 downloads

Deci nu-mi explic ce inseamna acea eroare si de ce nu ma pot conecta cu adresa de ip locala (109.98.245.107), nu cea pe care am introdus-o eu.

Mersi frumos de interes!

Edited by mihai_costea, 02 January 2018 - 20:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate